Strona główna Nasza działalność Aktualności - z życia stowarzyszenia Ogłoszenia Alkohol - fakty i mity (materiały edukacyjne) Galeria Ulubione linki Pobieranie plików

       Grudzień to okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, okres spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, bliskich. Tak było również w naszym stowarzyszeniu. Jak co roku o tej porze spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym 16.12.2017r., aby życzyć sobie wesołych, radosnych i pogodnych Świąt oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku. Była to tównież okazja, aby przełamać sie opłatkiem i podzielić z bliskim swoimi przeżyciami, refleksjami na temat mijającego roku. Po tej części naszego spotkania było mniej oficjalnie, były rozmowy, słuchanie kolęd i zajadanie się smakołykami którymi zapełniliśmy nasz świąteczny stół.  Nasze spotkanie było okazją do spędzenia czasu w szerszym gronie. Często w pędzie dania codziennego gonimy, nie mamy czasu, jesteśmy zmęczeni lub po prostu nie pamiętamy. Ten dzień jest dla nas okazją, aby oderwać się od wszystkich innych rzeczy i przyjść spotkać się z bliskimi, przyjaciółmi i znajomymi. Dziękujemy Wszystkim bardzo serdecznie za  przybycie, za to że mogliśmy być w tym dniu razem. Szczególnie dziękujemy naszej przyjaciółce Eli, która sprawiła nam wielką niespodziankę i zaszczyciła nas swoją obecnością, a której wielu z nas zawdzięcza to, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie zamieściliśmy parę zdjęć z naszego spotkania.

t.k. 22.12.2017r.


Tradycyjnie, jak co roku nasze Stowarzyszenie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta  Wrocławia zorganizowało turniej tenisa stołowego, który odbył się 14.10.2017 r. od godz. 9:30 do godz. 15:00 w hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Tym razem ranga zawodów była wyższa, ponieważ stanowiła element wyłonienia reprezentacji Polski na I Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym Środowisk Abstynenckich, które odbędą się w dniach 25 i 26 listopada 2017 r. w Pruszkowie. Ranga tych zawodów przyczyniła się do większej frekwencji zawodników w porównaniu z ubiegłymi latami. Ogółem pojawiło się ponad 50 osób. Rywalizacja przebiegała w serdecznej i sportowej atmosferze, między innymi dzięki ekipie sędziowskiej z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego. Wszyscy uczestnicy chwalili organizację zawodów oraz posiłki, które były przygotowane na tą okazję oraz obiecywali przyjazd za rok.
Po zakończeniu zawodów trzy osoby z każdej kategorii otrzymały puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczane przez siostry, syna i synową naszego nieżyjącego już kolegi Kazimierza Ogrodnika, którego imię od tego roku nosi nasz turniej. Oprócz tego wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali drobne upominki rzeczowe.
Poniżej prezentujemy wyniki V Otwartych Abstynenckich Mistrzostw Wrocławia dla Amatorów w tenisie stołowym im. Kazimierza Ogrodnika. (w galerii zdjęcia z turnieju)

Wyniki:

Kategoria Kobiety:

1. Beata Stolarska (S.A. "Północ" Częstochowa) - 25 pkt.
2. Mariola Mielczarek (Bałuckie S.A. "Rodzina" Łódź) - 20 pkt.
3. Agnieszka Sanecka (S.K.R.A. "Serce" Warszawa) - 15 pkt.
4. Hanna Stefaniak (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 12 pkt.
5. Alina Domagała (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 9 pkt.
6. Barbara Kaczmarczyk (S.K.R.A. "Serce" Warszawa) - 6 pkt.
7. Elżbieta Marczewska (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 5 pkt.
8. Marta Ratajczak (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie) - 4 pkt.
9. Barbara Nowicka (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 3 pkt.

Kategoria Mężczyźni do 40 lat:

1. Damian Drużyński (S.A. "Północ" Częstochowa) - 25 pkt.
2. Artur Manowski (S.K.R.A. "Serce" Warszawa) - 20 pkt.
3. Daniel Manowski (S.K.R.A. "Serce" Warszawa) - 15 pkt.
4. Grzegorz Bartosiak (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie) - 12 pkt.
5. Andrzej Sobok (Stowarzyszenie "Most" Wrocław) - 9 pkt.
6. Michał Blejwas (S.K.R.A. "Serce" Warszawa) - 6 pkt.

Kategoria Mężczyźni 41-55 lat:

1. Krzysztof Benzef ("Zorza" Ursus) - 25 pkt.
2. Józef Pelc ("Odnowa" Wrocław) - 20 pkt.
3. Marcin Stopczyk (Bałuckie S.A. "Rodzina" Łódź) - 15 pkt.
4. Arkadiusz Vorontsov (S.A. "Północ" Częstochowa) - 12 pkt.
5. Paweł Sochacki ("Przyszłość" Koło) - 9 pkt.
6. Andrzej Pelc ("Odnowa" Wrocław) - 6 pkt.
7. Roman Chmielewski (S.K.R.A. "Serce" Warszawa) - 5 pkt.
8. Mariusz Wargacki ("Przyszłość" Koło) - 4 pkt.
9. Grzegorz Piotrowski (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie) - 3 pkt.
10. Zdzisław Szymański ("Przyszłość" Koło) - 2 pkt.

Kategoria Mężczyźni ponad 56 lat:

1. Janusz Ślusarczyk (S.A. "Północ" Częstochowa) - 25 pkt.
2. Lech Andrzej Warecki (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 20 pkt.
3. Zdzisław Korszla (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 15 pkt.
4. Zbigniew Jadczak (S.A. "Północ" Częstochowa) - 12 pkt.
5. Andrzej Misiak (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 9 pkt.
6. Władysław Nowicki (W.S.A. "Starówka" Wrocław) - 6 pkt.
7. Wacław Wołyńczyc (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie) - 5 pkt.
8. Zygmunt Krupa (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie) - 4 pkt.
9. Piotr Ciesielski (S.A. "Abstynent" Milicz) 3 pkt.

w.n.28.10.2017r.


W dniach 29.09-01.10.2017r. przebywaliśmy na wyjeździe integracyjnym w Szklarskiej Porębie. Bardzo lubimy wracać do tego magicznego miejsca i za każdym razem odkrywamy nowe przepiękne zakątki. Pierwszego dnia całą grupą udalismy się do wodospadu Szklarki. Wycieczka co prawda niezbyt długa, ale jako rozgrzewka przed wycieczką w dniu następnym bardzo dobra. Przy kolacji zaplanowaliśmy cel wycieczki na dzień następny. Postanowiliśmy udać się do śnieżnych kotłów zielonym szlakiem przez śnieżne stawy. Okazało się, że wiele osób z grupy nie było tam wcześniej. Zachwytom nad pięknem tego miejsca nie było końca i wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki mimo zmęczenia jakim trzeba było to opłacić. Wszystke trudy i zmęcznie zrekompensowała sliczna, słoneczna pogoda. Po powrocie była kolacja, później spacery, a dla chętnych sauna w celu regenracji zmęczonych mięsni. Kolejny dzień to już krótsze wycieczki w miejszych grupach i niestety powrót do domów. Wspólny wyjazd członków i sympatyków stowarzyszenia wraz z rodzinami był okazją do zacieśniania więzi i integracji oraz spędzenia cudownych chwil w pięknych okolicznościach przyrody. W galerii zamieśliśmy kilka zdjęć z nazego wyjazdu, zapraszamy do obejrzenia.

t.k.28.10.2017r.


Dnia 11.06.2017 r. w Ursusie odbył się turniej tenisa stołowego URSUS CUP 2017 dla środowisk abstynenckich. Rangi tym zawodom dodawał fakt, że stanowią kolejny element kwalifikacji do reprezentacji Polski na I Abstynenckie Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, które odbędą się w listopadzie. Wrocław wysłał na turniej 6 osób z czego 5 osób reprezentowało Stowarzyszenie „STARÓWKA” (Alina, Andrzej, Lech, Władek i Zdzichu) a jedna osoba Stowarzyszenie „ODNOWA” (Józek). Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie a wyrównany poziom zawodów powodował, że mecze były zacięte i zdobycie każdego punktu trzeba było okupić dużym wysiłkiem. Największy postęp w stosunku do zawodów w Kole poczyniła kol. Alina i kol. Władek. Pozostali nasi zawodnicy zagrali na swoim normalnym, wysokim poziomie. Turniej stanowił też okazję do nawiązania nowych znajomości i pogłębienia już zawartych przyjaźni. Pomimo dużego zmęczenia rozgrywkami i podróżą wróciliśmy do domów szczęśliwi i zadowoleni. zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć z zawodów

w.n.15.06.2017r.


     W sobotę 27.05.2017 r. na Zaproszenie Stowarzyszenia „AURA” z Obornik Śląskich czworo przedstawicieli naszej organizacji pojechało na Piknik Rodzinny. W programie imprezy było wiele atrakcji, w tym: biegi przełajowe na różnych dystansach, zajęcia rzeźbiarskie prowadzone przez kol. Mariana z Milicza, występy grupy tanecznej, karaoke, pokazy sprzętu i sprawności Straży Pożarnej. Podczas całej imprezy można było się wzmocnić, kiełbaską z grilla i grochówką gotowaną w kotle wojskowym. Przedstawiciel naszego stowarzyszenia,
kol. Zbyszek wystartował w biegu przełajowym na dystansie 12 600 m i zajął w kategorii wiekowej powyżej 45 lat II miejsce. Gościnność gospodarzy i rodzinna atmosfera sprawiły, że spędziliśmy miło czas odpoczywając od codziennych obowiązków i trosk. Jeżeli pozwoli na to czas i zdrowie to w przyszłym roku odwiedzimy ich ponownie.   

w.n. 01.06.2017r.


       Tradycyjnie w długi majowy weekend od 29.04. do 03.05.2017 r. zorganizowaliśmy wyjazd turystyczno-rekreacyjno-integracyjny. Podobnie jak rok temu pojechaliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego w miejscowości Kocioł koło Lewina Kłodzkiego. Właściciele przywitali nas bardzo serdecznie i ugościli wspaniałym jadłem kuchni polskiej z elementami swojskich wyrobów. Gospodarze prowadzą również hodowlę koni rasy huculskiej więc mogliśmy zapoznać się z tajnikami układania koni oraz skorzystać z możliwości jazdy konnej. Tradycyjnie część uczestników większość czasu poświęciła na wycieczki po Górach Stołowych (Skalne Grzyby, Błędne Skały). Druga grupa zwiedzała Skansen w Pstrążnej gdzie odbywał się festyn, na którym można było zapoznać się z dawnymi zawodami i wyrobami (kowalstwo, wypiek chleba) oraz wyposażeniem pomieszczeń gospodarskich i domów. Dodatkową atrakcją była możliwość skosztowania świeżo wypieczonego chleba ze smalcem i ogórkiem oraz zakup innych wyrobów, takich jak miód, wędliny, soki, zioła. Znaczną ilość czasu poświęciliśmy też na wypoczynek, czytanie książek i czasopism oraz wieczorne rozmowy salonie i pokojach. Największą satysfakcję wielu z nas miało z przesiadywania przy kominku, wpatrywaniu się w płomienie i słuchaniu trzasku polan. Dzięki serdeczności i rodzinnej atmosferze stworzonej przez gospodarzy spędziliśmy wspaniale ten weekend i wróciliśmy pełni energii do swoich codziennych zajęć. 

w.n. 10.05.2017r.


        W dniu 25 marca 2017 r. w hali MOSIR w Kole przy ul. Szkolnej 2b, (woj. wielkopolskie) odbyły się III Mistrzostwa Polski Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym dla amatorów. W zawodach udział wzięło 94 osób kobiet i mężczyzn z całej Polski. Turniej organizowany był z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości który w tym roku przypada na dzień 10 kwietnia. Kobiety wystartowały w jednej kategorii, natomiast mężczyźni podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe,
kat. 18-40, kat. 41-55, kat. 56+

Organizatorem III Mistrzostw Polski było Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów ,,Przyszłość'' w Kole.

Współorganizatorzy;
- Urząd Miejski w Kole.
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.
- Krajowa Rada Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich z siedzibą w Sieradzu.

Sędzią głównym turnieju był Pan Roman Kaczmarek przewodniczący kolegium sędziów Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

Dolny Śląsk reprezentowały dwa Stowarzyszenia z Wrocławia, które wystawiły do turnieju sześć osób.

Stowarzyszenie „ODNOWA” reprezentowali: Józef Pelc i Andrzej Pelc.

Stowarzyszenie „STARÓWKA” reprezentowali: Alina Domagała, Zdzisław Korszla, Lech Andrzej Warecki i Władysław Nowicki.

Zawody te były jednocześnie elementem wyłonienia reprezentacji Polski na I Abstynenckie Mistrzostwa Europy dla amatorów, które odbędą się w listopadzie bieżącego roku w Polsce.

Rywalizacja, pomimo tego, że uczestniczyli w niej amatorzy stała na wysokim poziomie. Najlepiej z przedstawicieli Wrocławia zaprezentował się Zdzisław Korszla ze „STARÓWKI”, który w kategorii 65+ zajął czwarte miejsce oraz Lech Andrzej Warecki również ze „STARÓWKI”, który w tej samej kategorii zajął szóste miejsce. Ponadto w kategorii 41-55 lat ósme miejsce zajął Józef Pelc ze Stowarzyszenia „ODNOWA”. Pozostali nasi reprezentanci również walczyli na miarę swoich umiejętności i zanotowali wyniki lepsze niż w ubiegłym roku.

Końcowe wyniki III Mistrzostw Polski Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym dla amatorów.

Kategoria Kobiety
1. Stolarska Beata ,,PÓŁNOC'' Częstochowa
2. Przybylska Beata ,,FAMILIA'' Grodzisk Mazowiecki
3. Ruszczyk Agnieszka - ,,FAMILIA'' Grodzisk Mazowiecki
4. Frankiewicz Ilona ,,RODZINA'' Łódż
5. Mielczarek Mariola ,,RODZINA'' Łódż
6. Trójkowska Emilia ,,FAMILIA'' Grodzisk Mazowiecki
7. Niedziółka Monika ,,ZORZA URSUS'' Warszawa
8. Frąckiewicz Magdalena ,,RODZINA' 'Łódż
9. Kalupa Elżbieta ,,RODZINA'' Ostrów Mazowiecka
10. Sanecka Agnieszka ,,SERCE'' Warszawa

Kategoria Mężczyźni 18-40 lat
1. Khan Kasim ,,RODZINA'' Łódź
2. Dużyński Damian ,,PÓŁNOC'' Częstochowa
3. Wrzesiński Dariusz ,,RAJ'' Aleksandrów Łódzki
4. Szymański Marcin ,,ZORZA URSUS'' Warszawa
5. Chlebny Marcin ,,RAJ' Kielce
6. Dębiński Dawid ,,PRZYSTAŃ'' Sierpc
7. Wójcicki Tomasz ,,ORLIK'' Przasnysz
8. Janus Tomasz ,,ODNOWA'' Gniezno
9. Płoski Szczepan ,,ORLIK'' Przasnysz
10. Manowski Artur ,,SERCE'' Warszawa

Kategoria Mężczyźni 41-55 lat
1. Dziubecki Tomasz ,,AZYL'' Tomaszów Mazowiecki
2. Strześniewski Marek ,,PRZYSTAŃ'' Sierpc
3. Obara Wojciech ,,PRZYSTAŃ'' Sierpc
4. Korelin Grzegorz ,,ZORZA URSUS'' Warszawa
5. Zimak Krzysztof ,,KRES'' Błonie
6. Sochacki Paweł ,,PRZYSZŁOŚĆ'' Koło
7. Vorontsow Arkadiusz ,,PÓŁNOC'' Częstochowa
8
. Pelc Józef ,,ODNOWA'' Wrocław
9. Biernacki Michał ,,KRES'' Błonie
10. Bućko Leszek ,,ZORZA URSUS'' Warszawa

Kategoria Mężczyźni 56+
1. Ślusarczyk Janusz ,,PÓŁNOC'' Częstochowa
2. Siedlecki Mirosław ,,RODZINA'' Łódź
3. Pesta Jerzy ,,PRZYSTAŃ'' Sierpc
4.
Korszla Zdzisław ,,STARÓWKA'' Wrocław
5. Wielkopolan Henryk ,,RODZINA'' Łódź
6.
Warecki Lech Andrzej ,,STARÓWKA'' Wrocław
7. Kiciński Ryszard ,,RODZINA'' Łódź
8. Dąbrowski Marian ,,ZORZA URSUS'' Warszawa
9. Jadczak Zbigniew ,,PÓŁNOC'' Częstochowa
10. Żmijewski Krzysztof ,,ORLIK'' Przasnysz

w.n.27.03.2017r.

        W dniu 21.01.2017r. w naszej siedzibie odbyły się już drugie warsztaty kulinarne. Tym razem były one poświęcone kuchni hinduskiej.
Organizatorem imprezy był nasz kolega Marek zapalony kuchasz i wielki entuzjasta kulinariów. Zaproszenie na warsztaty przyjął Maciek kuchasz specjalizujący się w kuchni hinduskiej wegetariańskiej. Pprzy jego pomocy i pod fachowym nadzorem przygotowaywaliśmy potrawy, które na codzień nie goszczą na naszych stołach.
Na koniec spotkanie wszyscy zasiedliśmy w przy wspołnym stole i zajadaliśmy się przepysznymi potrawami słuchając opowieści o Indiach i zwyczajach mieszkańców.
Zapraszamy do galerii, gdzie umieściliśmy zdjęcia z naszej imprezy.
t.k 28.01.2017r.

         W dniu 17.12.2016r w siedzibie naszego Stowarzyszenia odbyło się coroczne  spotkanie opłatkowe na które przybyli członkowie WSA Starówka wraz z Rodzinami i bliskimi. Każdy z obecnych podzielił się swoimi przemyśleniami i odczuciaami związanymi z przemijającym rokim. Później był czas na skladanie sobie życzeń i podzielenie się opłatkiem. Resztę wieczoru spędziliśmy na rozmowach przy światecznym stole zastawionym potrawami przyniesionymi przez uczestników spotkania. Jak co roku była to okazja do spotkania i zacieśniania więzi pomiędzy członkami stowarzyszenia, rodzinami i sympatykami ruchu abstynenckiego. Zapraszamy do galerii, gdzie zaimeściliśmy kilka zdjęć z wieczory opłatkowego.
t.k.02.01.2017r.

        W niedzielę 06.11.2016r. zorganizowaliśmy wspólne wyjście do teratru.  Inicjaywa zarządu spotkała się z bardzo dużym entuzjazmem i na chętnych nie można było narzekać. Można śmiało powiedzieć, że zarezerwowane przez kolegę Władka bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Nasz wybór padł na teatr komedii na sztukę pt. "Pomoc domowa". Decyzja okazała się słuszna bo przy zabawnych scenach i dialogach bawiliśmy się doskonale.
Przedstawienie to: ... "Przezabawna komedia Marca Camolettiego, w znakomitej adaptacji Bartosza Wierzbięty (autora dialogów, miedzy innymi do filmów: „Shrek", „Madagaskar", „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra") – przetłumaczona przez niego po sukcesie sztuki "Boeing, Boeing". Ten błyskotliwy tłumacz postanowił postać Nadii z "Boeing Boeing" (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) przenieść w nowe realia, w inne życiowe sytuacje. I tym razem akcja spektaklu rozgrywa się w domu Maxa (Wojciech Dąbrowski)i Joli (Katarzyna Skoniecka) prowadzonym przez obdarzoną ciętym, inteligentnym dowcipem -sprawdzoną już " w boju" pomoc domową.
Małżeństwo, zdrada, chęć przeżycia miłosnej przygody, sex, doświadczenie i młodość (Ilona Lewandowska i Kornel Sadowski)ciągle zaskakujące widza sytuacje życiowe, duża ilość trzaskających drzwi i znakomicie przetłumaczone dialogi, gwarantują tej sztuce podobny sukces jaki odniósł ulubiony przez widzów "Boeing Boeing". Plejada wspaniałych polskich artystów sceny - kostiumy Zofia De Ines ,muzyka Bartosz Pernal, scenografia Wojciech Stefaniak to już absolutna wisienka na naszym Teatralnym torcie . Osłodźcie nim sobie codzienną rzeczywistość i skosztujcie naszego Teatru".... .
źródło: http://www.teatrkomedia.com/przedstawienia/pomoc-domowa


źródło: http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/pomoc-domowa-niegrzeczna-sztuka-z-nadia-w-szlafroku-zdjecia,3864580
Zapraszamy do galerii, gdzie bedzie można zobaczyć parę zdjęć z wyjscia do teatru
t.k. 16.11.2016r.

          Koniec września i początek pażdziernika to już od wielu lat wyjazd integracyjny. Tak również było w tym roku. W dniach 30.09 - 02.10.2016r. przebywaliśmy w masywie Śnieżka,. Zatrzymaliśmy się w Stroniu Śląskim w Willi AKME. Już w piątek spora grupa koleżanek i kolegów udała się na wycieczke w góry, a celem była Czarna Góra. Drugi dzień to zaraz po śniadaniu wyjście jednej grupy na wycieczkę na szczyt Śnieżnika i wyjazd drugiej grupy na zwiedzanie okolicznych miejscowości. Wieczorem podczas obiadokolacji wszyscy dzielili się wrażeniami z minionego dnia. Niedzielę po śniadaniu spedzaliśmy już w mniejszych grupach, które realizowały swój plan wycieczek. Część z nas poszła w góry, część zwiedzała zaporę, a jeszcze inni spacerowali po Stroniu Śląskim. Niestety co dobre szybko się kończy i popołudniu trzeba było rozjechac się do swoich domów. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu, a pozytywne wrażenia dodatkowo spotęgowała piekna słoneczna pogoda, która towaryszyła nam podczas  całego pobytu.
Zapraszamy do galerii, gdzie umieściliśmy kilka zdjęc z naszego wyjazdu.
t.k.17.10.2016r.

    Tradycyjnie już pod koniec lata nasze Stowarzyszenie przy finansowym wsparciu ze strony Urzędu Miasta zorganizowało i przeprowadziło IV Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla amatorów. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele następujących organizacji trzeźwościowych: Stowarzyszenie „AURA” z Obornik Śląskich, Stowarzyszenie „PROMIENIE” ze Strzelina, Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic oraz Stowarzyszenia „MOST”, „ODNOWA” i „STARÓWKA” z Wrocławia. Zawody przeprowadzono na obiektach sportowych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Uczestników podzielono na cztery kategorie: kobiety, mężczyźni do 40 lat, mężczyźni od 41 do 60 lat oraz mężczyźni ponad 60 + Prezesi. Zawody oglądała i dopingowała, wszystkich startujących liczna grupa kibiców. Sportowa rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej i miłej atmosferze. W poszczególnych kategoriach miejsca na podium zajęły następujące osoby.

Kobiety:
I miejsce – Alina Domagała ze Stowarzyszenia „STARÓWKA” z Wrocławia.
II miejsce – Dorota Bochnia ze Stowarzyszenia „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic.
III miejsce – Elżbieta Marczewska ze Stowarzyszenia „STARÓWKA” z Wrocławia.

Mężczyźni do 40 lat:
I miejsce – Andrzej Sobok ze Stowarzyszenia „MOST” z Wrocławia.
II miejsce – Grzegorz Bartosiak ze Stowarzyszenia „AURA” z Obornik Śląskich.
III miejsce – Michał Sobstyl ze Stowarzyszenia „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic.

Mężczyźni 41-60 lat:
I miejsce – Andrzej Bald ze Stowarzyszenia „PROMIENIE” w Strzelinie.
II miejsce – Zdzisław Korszla ze Stowarzyszenia „STARÓWKA” z Wrocławia
III miejsce – Józef Pelc ze Stowarzyszenia „ODNOWA” z Wrocławia

Mężczyźni ponad 60 lat + Prezesi:
I miejsce – Andrzej Misiak ze Stowarzyszenia „STARÓWKA” z Wrocławia
II miejsce – Władysław Nowicki ze Stowarzyszenia „STARÓWKA” z Wrocławia
III miejsce – Krzysztof Bochnia ze Stowarzyszenia „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale i puchary a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale za udział w zawodach. Ponadto wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wręczono też specjalne wyróżnienia im. Kazimierza Ogrodnika Andrzejowi Misiakowi dla najstarszego zawodnika oraz Dorocie Bochnia dla najmłodszego zawodnika turnieju. Wszyscy uczestnicy chwalili sprawną i profesjonalną organizację zawodów oraz panującą podczas nich rodzinną atmosferę. Podczas pożegnania przedstawiciele Stowarzyszeń deklarowali swoje uczestnictwo w kolejnej, jubileuszowej już rywalizacji za rok. 
Zapraszamy do galerii gdzie umieściliśmy zdjęcia z zawodów.

w.n. 18.09.2016

           Tradycyjnie, jak co roku na początku sierpnia odbyły się już po raz  VII Milickie Dni Trzeźwości. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Można było pojeździć konno, skorzystać z przejazdu bryczką, popływać kajakiem, pojeździć rowerem, uczestniczyć w konkursie strzeleckim, posłuchać występów piosenkarzy i zespołów. Wydzielono też miejsce do zabaw dla dzieci z nadmuchiwanym zamkiem. Główna atrakcją był występ Ani Pietrzak, wokalistki zespołu PARTITA. 
        Klimatu całej imprezie dodawało umiejscowienie jej w otoczeniu stawów i lasów Milickich oraz bliskość Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, poprzecinanych licznymi trasami rowerowymi. Naszą organizacje godnie reprezentowali Basia i Władek, którzy pogłębili stare i nawiązali nowe kontakty z innymi uczestnikami imprezy.
              Zapraszamy do galerii, gdzie umieściliśmy kilka zdjęć z naszego udziału w imprezie.

w.n.15.08.2016r.

        Długi weekend majowy to już tradycyjnie wyjazd integracyjny członków naszego stowarzyszenia. Tym razem spędzaliśmy go w kotlinie kłodzkiej w okolicach Lewina Kłodzkiego. Bardzo sympatyczni właściciele i sam pensjonat „Dom w Kotle” sprawili, że wyjazd był bardzo udany. Wyrobami pochodzącymi od indywidualnych rolników oraz tradycyjną kuchnią gospodarze zadbali abyśmy nie chodzili głodni.
          W ciągu dnia część z nas spędzała czas na wycieczkach górskich, natomiast druga grupa pod okiem Jasia Łozowskiego doskonaliła swoje umiejętności artystyczne. Pierwszego dnia wędrowaliśmy po górach Orlickich, natomiast następnego dnia po czeskiej części gór stołowych Brumowskich Stenach. Pogoda sprawiła, że wycieczki były bardzo udane i mimo zmęczenia wracaliśmy z nich w doskonałych humorach. 

            Nasz wspólny wyjazd był kolejną okazją do integracji środowiska abstynenckiego, oraz tak bardzo wszystkim potrzebnego wypoczynku.

t.k.15.05.2016r.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości po raz kolejny w dniu 09.04.2016 r., Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość” w Kole zorganizowało II Mistrzostwa Polski amatorów w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich. Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów "STARÓWKA" realizując jeden z naszych podstawowych celów, którym jest promocja zdrowego stylu życia wysłała swoich reprezentantów na te zawody. Ogółem Wrocław był reprezentowany przez cztery osoby; kolegę Roberta  ze Stowarzyszenie "MOST" oraz Alinę, Andrzeja i Władka z naszej organizacji. Znaczenie i rangę zawodów podkreślili poprzez swoją obecność przedstawiciele: Sejmu RP, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Regionalnych Władz Samorządowych, Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz Wielkopolskiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich. 

Turniej  rozgrywany był w 4 kategoriach.  Trzy  kategorie wiekowe dla mężczyzn: I kat. od 18 do 35 lat, II kat. od 36 do 50 lat, III kat. od 51 lat oraz jedna kategoria dla kobiet. Poziom zawodów był bardzo wysoki co świadczy o dużym zaangażowaniu stowarzyszeń abstynenckich w rozwój aktywności ruchowej w organizacjach. Jednocześnie wiele spotkań rozstrzygnęło się po wyrównanych, wielosetowych zmaganiach. Naszym reprezentantom pomimo pełnego zaangażowania  i wykorzystania swoich niemałych już umiejętności nie udało się wejść do fazy finałowej, decydującej o kolejności miejsc medalowych. Jednak osiągnęliśmy nasz podstawowy cel jakim jest promocja zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów oraz uczestnictwo w rywalizacji sportowej organizacji abstynenckich. Jednocześnie nawiązaliśmy wiele nowych znajomości z ludźmi i kontaktów z innymi organizacjami, które zapraszały nas na imprezy przez nie organizowane. Na zakończenie zawodów zwycięzcom rozdane zostały nagrody, puchary i medale. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a poszczególne organizacje dyplomy z podziękowaniami za udział w mistrzostwach.

w.n.10.04.2016r.

           Z końcem marca zakończyła się przebudowa naszej strony internetowej. Zmianie uległa nieznaczenie szata graficzna oraz układ niektórych zakładek. W zakładce "Galeria" zmieniono dotychczasowy podział imprez na kategorie, a zastosowano chronologiczny układ wydarzeń. W ten sposób stała się ona bardziej przejrzysta i czytenie dokumentuje naszą działalność za każdy rok.
          Wszelkie uwagi dotyczące zauważonych błędów proszę kierować na adres email podany w zakładce "Kontakt z nami".
t.k.10.04.2016r.

           W dniu 19.03.2016r. w siedzibie Stowarzyszenia odbyło się walne sprawozdwczo-wyborcze zebranie członków naszej organizacji. Był to czas na podsumowanie naszej działaności w roku ubiegłym i na dokonanie ustaleń dotyczących roku bieżącego.
Po przywitaniu przybyłych na zebranie członków stowarzyszenia prezes Wladysław Nowicki oddał głos prowadzacemu zebranie Zbigniewowi Borowskiemu. Następnie prezes oraz przedstawiciel komisji rewizyjnej przedstawili sprawozdanie z działalności za ubiegły rok. Kolejnym etapem były głosowania, najpierw za przyjeciem sprawozdania i udzieleniem absolutorium dla ustępującego zarządu, a następnie nad wyborem nowych władz stowarzyszenia.
           Po zakończonym zebraniu był czas na rozmowy przy kawie i herbacie.
t.k. 31.03.2016r.

        Jak co roku w grudniu odbyło się w siedzibie naszej organizacji tradycyjne już Spotkanie Wigilijne. Uroczystość miała miejsce 12.12.2015 r. o godz. 17:00 i zgromadziła ponad 30 osób. Oprócz członków Stowarzyszenia oraz członków ich rodzin, przybyli rownież sympatycy naszej organizacji oraz osoby, które dopiero niedawno pojawiły się w naszej organizacji w poszukiwaniu pomocy i wsparcia.             Zgodnie z wieloletnią tradycją, najpierw każdy z uczestników spotkania podzielił się swoimi przemyśleniami i refleksjami na temat minionego roku. Następnie wszyscy złożyliśmy sobie nawzajem życzenia dzieląc się jednocześnie opłatkiem.  Potem z kolei przyszedł czas na skosztowanie smakołyków, które przyniesliśmy z domów oraz pogawędki przy kawie i herbacie.
            Spotkanie zakończyło się około godz. 20:00, kiedy posprzątaliśmy i ostatni uczestnicy opuścili naszą siedzibę.

w.n. 21.12.2015


XV-lecie Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów "STARÓWKA"

    24 października 2015 r. był najważniejszym a jednocześnie ostatnim dniem obchodów XV Rocznicy powstania Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów „STARÓWKA”.  Pierwszym elementem był dzień otwarty od godz. 11:00 do godz. 14:00. Powiadomiliśmy o tym fakcie społeczność lokalną rozwieszając ogłoszenia w okolicy.  Dyżur w siedzibie organizacji pełnili, Dorota Stańczykowska-Wojtczak i Władysław Nowicki. Wystawiona była Kronika,  w której można się było zapoznać z historią, dokonaniami i aktualną ofertą Stowarzyszenia.

     Główna i zarazem oficjalna część obchodów rozpoczęła się o godz. 16:00 przy udziale ponad 40 osób. W uroczystościach udział przedstawiciele Urzędu Miasta, Stowarzyszeń Abstynenckich „MOST” i „ODNOWA” z Wrocławia oraz „AURA” z Obornik Śląskich i „TAMA” z Brzegu. Przybyli też zaproszeni na obchody dawni członkowie organizacji oraz osoby działające na rzecz Stowarzyszenia, których zaangażowanie w minionych latach przyczyniło się do rozwoju Stowarzyszenia. Oczywiście licznie uczestniczyli obecni członkowie wraz rodzinami oraz sympatycy „STARÓWKI”. Pierwszy głos zabrał Prezes Stowarzyszenia, który przywitał zaproszonych gości dziękując im za przybycie i ich wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia. Następnie odbył się pokaz przygotowanej specjalnie na tą okazję prezentacji, która zobrazowała nasze wszystkie dotychczasowe działania i osiągnięcia. Następnie prezes wręczył w imieniu Zarządu dyplomy z podziękowaniami, osobom których współpraca z organizacją miała duże znaczenie dla jej funkcjonowania i rozwoju. Ogółem przygotowanych zostało 16 podziękowań z czego na uroczystości wręczono dziewięć, a do osób nieobecnych zostaną one wysłane pocztą.

       Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie przez powołaną w tym celu Kapitułę „Dyplomów uznania” i pamiątkowych tabliczek z podziękowaniami dla osób, których osobiste zaangażowanie i wkład pracy przyczyniły się do pozyskania i wyremontowania siedziby, rozwoju Stowarzyszenia i wzbogacenia pomocowej oferty działań  skierowanych do społeczności lokalnej naszego miasta. Kapituła przygotowała siedemnaście wniosków do wyróżnienia z czego trzynaście wręczono podczas uroczystości a do pozostałych osób zostaną wysłane pocztą lub wręczone będą w późniejszym terminie.

      Po zakończeniu ceremonii wręczania dyplomów i nagród osobom wyróżnionym przez Zarząd i Kapitułę głos zabrał kolega Kazimierz Ogrodnik, który w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia wręczył Prezesowi Władysławowi Nowickiemu statuetkę Wiktora w podziękowaniu za wieloletnią działalność na rzecz organizacji, jej członków i społeczności lokalnej.

       Potem przyszedł czas aby pokroić i zjeść okolicznościowy tort oraz inne słodkości przygotowane na tą uroczystość. Przyszedł też czas na wspomnienia i rozmowy z tymi, którzy zawitali do  nas po latach nieobecności. Wszyscy podkreślali potrzebę i znaczenie tego co robimy dla ludzi uwikłanych w problemy związane z uzależnieniem od alkoholu. Zebrani mieli też możliwość oglądnięcia przy okazji prac wykonanych przez naszych członków w ramach „Akademii Sztuki”. Wiele osób było zaskoczonych poziomem i różnorodnością naszych umiejętności. Przy wspólnych rozmowach i wspomnieniach czas mijał szybko ale nikt nie narzekał. Jednak około godz. 20:00 ludzie zaczęli się rozchodzić chwaląc przy okazji organizację i miłą domową atmosferę.
Zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy zdjęcia z uroczystości. 

w.n. 28.10.2015r.

    Drugą imprezą, którą Zarząd zorganizował dla uczczenia XV Rocznicy powstania Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów „STARÓWKA” był wernisaż prac członków stowarzyszenia uczestniczących w zajęciach „Akademii Sztuki” prowadzonych przez artystę plastyka Janusza Łozowskiego. Wystawa odbyła się w czwartek 22 października 2015 roku o godz. 18:00 w siedzibie naszej organizacji. Na wernisażu swoje  prace zaprezentowali Zbigniew Brzostowski, Dorota Stańczykowska-Wojtczak, Elżbieta Marczewska, Ewa Misiak, Marek Michalski, Jasia Owczarek, Lucyna Rudzka-Janik i Władysław Nowicki. Na wystawie zaprezentowane zostały przeróżne formy wyrazu artystycznego a wśród nich  haft, decoupage oraz techniki malarskie takie jak grafika, rysunek, akwarela, akryl, pastele, malowanie na szkle i jedwabiu. 
    W Wernisażu uczestniczyli twórcy prac oraz członkowie Stowarzyszenia i ich rodzin. Wystawa będzie prezentowana w siedzibie organizacji przez tydzień czasu a więc również podczas części oficjalnej obchodów rocznicy, kiedy będą mogli ją obejrzeć wszyscy zaproszeni goście. 
Zapraszamy do Galeri, gdzie można obejrzeć zdjęcia z wernisażu.

w.n. 27.10.2015

        Przypadającą w tym roku XV rocznicę powstania Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów „STARÓWKA” Zarząd postanowił uczcić cyklem imprez. Pierwszą z nich był „Wieczór poezji”, który odbył się w poniedziałek 19 października 2015 roku. Na spotkaniu w siedzibie naszej organizacji swoje wiersze zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Anna Brzostowska i Janusz Łozowski oraz nasi sympatycy, Ewa Tomczyk-Wysocka i Antoni Guzina. Anna Brzostowska zaprezentowała na początek wiersz pt. STARÓWKA, który napisała z myślą o rocznicy, licząc jednocześnie, że stanie się on w przyszłości mottem naszej organizacji. Następnie Jaś Łozowski zaprezentował nam utwory ze swojego tomiku wierszy pt. „Barwy mojej ciszy”, który można było nabyć wraz z dedykacją za jedyne 5 zł. Kolejną osobą prezentującą swoją twórczość była Ewa Tomczyk-Wysocka, która recytowała swoje wiersze z pamięci, a potem przyszła kolej na poezję Antka Guziny. Kiedy każdy z uczestników zaprezentował po kilka utworów i przełamał tremę rozpoczęła się prawdziwa prezentacja. Autorzy na zmianę recytowali swoje wiersze interpretując je z zapałem i emocjami jakie przewijały się w ich utworach. Na zakończenie wszyscy podkreślali, że twórczość ta jest tak osobista, że dzielili się nią tylko z najbliższymi i większość prezentowała je publicznie po raz pierwszy. Wieczór poezji spodobał się wszystkim na tyle, że zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłości w podobnych wydarzeniach. 
        Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć z imprezy.

a.b. 21.10.2015 

        W dniu 12.09.2015 r. we Wrocławskim Klubie „ANIMA” przy finansowym wsparciu Gminy Wrocław, Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „Starówka” zorganizowało i przeprowadziło III Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym. Do turnieju zgłosiło się 30 osób w tym 26 mężczyzn i 4 kobiety ale z różnych powodów do rywalizacji przystąpiło 23 mężczyzn i 3 kobiety. Mężczyźni rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, do 45 lat – 12 osób i powyżej 45 lat – 11 osób. Podczas ceremonii otwarcia zawodów obecny był Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia Pan Rafał Czepil. Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej i sportowej atmosferze. W zawodach udział wzięli przedstawiciele następujących Stowarzyszeń: „MOST”, „ODNOWA” i „STARÓWKA” z Wrocławia oraz „AURA” z Obornik Śląskich, „PROMIENIE” ze Strzelina, „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic, „AZYL” z Jawora i „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła. 

Zwycięzcami Turniej w poszczególnych kategoriach zostali:

Kobiety:

1 miejsce – Elżbieta Marczewska – Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia.
2 miejsce – Alina Domagała – Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia.
3 miejsce – Katarzyna Grzelczak – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła.

Mężczyźni do 45 lat:

1 miejsce – Paweł Sochacki – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła.
2 miejsce – Mateusz Kujawa – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła.
3 miejsce – Borys Marecki – Stowarzyszenie „ODNOWA” z Wrocławia.

Mężczyźni powyżej 45 lat:

1 miejsce – Zdzisław Korszla – Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia.
2 miejsce – Andrzej Bald – Stowarzyszenie „PROMIENIE” ze Strzelina.
3 miejsce – Grzegorz Szlażko – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia.

       Wszyscy zwycięzcy Turnieju otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Ponadto dla każdego uczestnika zawodów organizatorzy ufundowali drobny upominek i dyplom.
        Najstarszym uczestnikiem zawodów okazał się członek Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów „STARÓWKA” Pan Andrzej Misiak mający 66 lat, który otrzymał pamiątkową statuetkę.
W galeri w dziale imprezy klubowe kilka zdjęć z imprezy, zapraszamy do oglądania

w.n. 21.09.2015r.

        W dniu 23.05.2015 roku w parku przy Parafii p.w. Opieki Św. Józefa przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu odbył się festyn dla dzieci i mieszkańców dzielnicy Nadodrze. Było zorganizowanych wiele atrakcji zarówno dla dzieci jaki i dorosłych i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć nas. Zorganizowaliśmy punk informacyjno-konsultacyjny gdzie zainteresowane osoby mogły zasięgnąć porad w tematyce rozwiązywania problemów alkoholowych.
        Zapraszamy do Galerii gdzie w dziale imprezy integracyjne zamieściliśmy kilka zdjęć z wydarzenia.

t.k. 01.06.2015r.

        W dniu 16.05.2015r.  w Sieradzu odbyły się obchody XXXI rocznicy założenia Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”. Uroczystości związane z jubileuszem miały miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Naszą organizację reprezentowała delegacja w składzie Basia, Ola i Władek, która wręczyła prezent w postaci obrazu namalowanego przez Władka w ramach działalności Akademii Malarskiej przy WSA Starówka.
         W uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych, jak również ruchu trzeźwościowego. Po części oficjalnej zaprezentowała się zebranym Kapela Ochotniczej Straży Pożarnej "POŻARNIKI" z Sieradza. Następnie odbyła się zabawa podczas, której bawiliśmy się przy akompaniamencie zespołu "FENIX". Impreza zakończyła się  w późnych godzinach nocnych.
           W galerii w dziale imprezy integracyjne kilka zdjęć z wydarzenia. Zapraszam do obejrzenia.

t.k 26.05.2015

    Długi weekend majowy to już tradycyjnie wyjazd integracyjny naszego stowarzyszenia. W tym roku postanowiliśmy pojechać do Świeradowa Zdroju. W aktywnym spędzaniu wolnego czasu wzięli udział członkowie naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami i przyjaciółmi.
       Po przyjeździe do Świeradowa Zdroju w dniu 30.04.2015r i ulokowaniu się w pokojach, spotkaliśmy się na wspólnej kolacji podczas której ustalaliśmy plan spędzania wolnego czasu.
       W dniu następnym poranek przywitał nas niewielkim deszczem, który przed południem ustąpił miejsca niewielkim przebłyskom słońca. Wykorzystaliśmy tą poprawę pogody i udaliśmy się na wycieczkę na Stóg Izerski. Po powrocie była obiadokolacja i wzajemne rozmowy.
       Kolejne dni to już piękna słoneczna pogoda i wycieczki górskie. W sobotę podzieliliśmy się na grupy o różnym stopniu zaawansowania i spędzaliśmy czas w mniejszych zespołach.  Część z nas udała się niebieskim szlakiem w kierunku Hali Izerskiej i schroniska Chatka Górzystów, a druga część wjechała wyciągiem na Stóg Izerski i tam spędzała czas spacerując i delektując się przepięknymi widokami. 
      W dniu 03.05.2015 po wspólnym śniadaniu zaczęliśmy pakować się i szykować do opuszczenia pensjonatu. Niedzielne przedpołudnie spędzaliśmy na wycieczkach górskich i spacerowaniu po Świeradowie Zdroju w mniejszych grupach.
      Nasz wspólny wyjazd był okazją do aktywnego wypoczynku połączonego z integracją środowiska abstynenckiego, podczas którego mogliśmy oderwać się od codzienności, pracy, obowiązków i w przepięknych okolicznościach przyrody naładować baterie. Jak co roku, czas bardzo szybko minął i musieliśmy wrócić do swoich domów. Już czekamy na kolejny wyjazd i zastanawiamy się w jaki rejon Dolnego Śląska pojechać.
        Zapraszamy do galerii gdzie w dziale imprezy turystyczne zamieściliśmy kilka zdjęć z naszego pobytu.

t.k. 19.05.2015

        W dniu 11.04.2015 r. odbyły się w miejscowości Koło I Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiło się 98 osób reprezentujących różne regiony kraju. Wrocławska ekipa na zawody liczyła osiem osób. Nasze stowarzyszenie reprezentowane było przez siedem osób z czego w zawodach uczestniczyło pięć osób, 4 mężczyzn i 1 kobieta. Ceremonię otwarcia uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta Koła, województwa Wielkopolskiego, Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz przedstawiciel Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podczas ceremonii otwarcia Przewodniczący Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich Bogdan Urban i sekretarz Władysław Keler wręczyli prezesowi WSA „Starówka” Władysławowi Nowickiemu Odznakę Lidera Organizacji Abstynenckich.
          Zawody zostały sprawnie przeprowadzone przez organizatorów ze stowarzyszenia „Przyszłość” w Kole.  Kobiety rywalizowały bez podziału na kategorie wiekowe a mężczyźni w trzech kategoriach do 35, od 36 do 50 i powyżej 51 lat. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na niespodziewanie wysokim poziomie a finałowe zmagania dostarczyły wiele emocji. Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się dotrzeć do finałów. Po sześciu godzinach zawodów rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom mistrzostw. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Pomimo barku sukcesów nasi przedstawiciele chwalą sprawną organizację i gościnność gospodarzy oraz deklarują chęć udziału w kojenych tego typu zawodach.
          Zapraszamy do galerii, gzie w dziale inmprezy integracyjne zamieściliśmy kilkanaście zdjęć z imprezy. 

w.n. 19.04.2105 

      Członkowie naszej organizacji jak i zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia "MOST" z Wrocławia uczestniczyli w zawodach tenisa stołowego. Organizatorem rozgrywek było Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów "PRZYSZŁOŚĆ". Zawody odbywały się przez 3 kolejne miesiące: Grudzień 2014, Styczeń i Luty 2015. Uczestnicy rozgrywek wykazali się ogromnymi umiejętnościami, gdyż od wielu lat trenują grę w tenisa stołowego. Samo uczestnictwo w zawodach okazało się ogromną satysfakcją, dostarczyło miłych wrażeń, wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych znajomości. Każdy z uczestników jak i członek naszego Stowarzyszenia otrzymał pamiątkowy medal za udział w zawodach.
            W naszej galerii w dziale imprezy integracyjne można obejrzeć zdjęcia z zawodów.
h.s. 12.02.2015r.

    W dniach 24 – 26. 10. 2014r. członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z rodzinami i przyjaciółmi przebywali na wyjeździe integracyjnym w Szklarskiej Porębie. Kolejny już raz gościł nas w swoich progach piękny pensjonat Raad na Uroczysku.
     Słoneczna, jesienna pogoda sprawiła, że korzystaliśmy z uroków gór chodząc na długie wycieczki. Celem naszych wypraw były najpiękniejsze miejsca Karkonoszy. Wychodząc z pensjonatu udaliśmy niebieskim szklakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem, a następnie dalej do przekaźnika i nad śnieżne kotły. Dzięki wspaniałej przejrzystości powietrza i słonecznej pogodzie widoki były wręcz niesamowite.
        Druga grupa uczestników wyjazdu wzięła udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych na miejscu, gdzie pod czujnym okiem artysty malarza Jasia Łozowskiego tworzyła piękne obrazy. Wieczorem po wspólnie zjedzonym posiłku graliśmy w gry zespołowe: Tenis stołowy, bilard . Drugi dzień to dalsze wycieczki w mniejszych grupach i wyjazd do domów.
      Wyjazd był kolejną okazją do zacieśniania więzi pomiędzy członkami stowarzyszenia, promocją zdrowego, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu i podziwiania piękna przyrody Dolnego Śląska.
        W galerii w dziale wyjazdy turystyczne zamieściliśmy zdjęcia z wyjazdu. Zapraszamy do obejrzenia.

t.k. 05.02.2015

        W dniu 11.10.2014r. w klubie osiedlowym „ANIMA” na osiedlu Kozanów odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o nagrodę prezesa WSA "Starówka. Za gościnę i udostępnienie pomieszczeń klubu „ANIMA” chcemy serdecznie podziękować Pani dyrektor Ilonie Brożek. W turnieju udział wzięło 21 osób. Oprócz zawodników na turnieju pojawiło się wielu kibiców i sympatyków naszej organizacji.

W zawodach uczestniczyły następujące organizacje:

- Stowarzyszenie "PRZYSZŁOŚĆ" z Koła,

- Stowarzyszenie "MOST" z Wrocławia,

- Stowarzyszenie "STARÓWKA" z Wrocławia, 

oraz indywidualne osoby ze Strzelina i Wrocławia.

     W kategorii kobiet zwyciężyła Hanna Stefaniak a drugie miejsce zajęła Elżbieta Marczewska, obie panie reprezentowały Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „Starówka”. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Paweł Sochacki ze Stowarzyszenia "Przyszłość" z Koła, drugie miejsce Zdzisław Korszla ze Stowarzyszenia "Starówka z Wrocławia, trzecie Andrzej Bald niezrzeszony ze Strzelina, a czwarte (również brązowy medal) zajął Mariusz Krzywka ze stowarzyszenia "Starówka" we Wrocławiu.
        Zawody bardzo sprawnie poprowadziła sędzia główny pani Alina Mikiljaniec, była Mistrzyni Europy oraz wielokrotna Mistrzyni Polski.
        Po zakończeniu zawodów wszyscy mieliśmy okazję posilić się znakomitym bigosem przyrządzonym przez naszego klubowego kolegę Marka, wielkiego sympatyka kuchni.
        Zapraszamy do galerii, gdzie w dziale imprezy klubowe zamieściliśmy zdjęcia z naszej imprezy.

t.k.04.11.2014
        W dniu 25.09.2014r. odbyły się drugie warsztaty plastyczne w Ramach Projektu Eco Art pod nazwą "Viva Terra" finansowanego z funduszy Powiatu Wrocławskiego. Tym razem miejscem w którym gościliśmy była Szkoda Podstawowa w Mietkowie. W ramach projektu dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem róznych technik. Nad całością projektu czuwał i sprawował nadzór artysta plastyk Janusz Łozowski. Zapraszamy do galerii, do obejrzenia zdjęć z imprezy.
t.k.29.10.2014

        W dniu 29.05.2014r. w Szkole Podstawowej w Sadkowie odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne w Ramach Projektu Eco Art pod nazwą "Viva Terra" finansowanego z funduszy Powiatu Wrocławskiego. W zajęciach uczestniczyło 14 uczniów  tejże szkoły, którzy pod wprawnym okiem artysty plastyka Janusz Łozowskiego wykonywały prace plastyczne z zastosowanie różnorodnych technik malarskich.
         W galerii zdjęcia z warszatów do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

t.k 09.06.2014r.

       W dniach 30.04 - 04.05.2014r. członkowie naszego stowarzyszenia, wraz z rodzinami i przyjaciłómi przebywali na wyjeżdzie integracynym. Tym razem udaliśmy się w rejon masywu Śnieżnika, a gościła nas piękna willa Akme w Stroniu Śląskim, gdzie do dyspozycji mieliśmy piękne, przestronne pokoje.
   
Czas spędzaliśmy na aktywnym wypoczynku organizując wycieczki w góry, zwiedzanie jaskini niedźwiedziej, oraz huty szkła. Po wyczerpujących wycieczkach, często w zmiennej aurze (od typowo wiosennej do zimowej), wracaliśmy do miejsca noclegowego gdzie czekało na nas przepyszne jedzenie.  Wieczory spedzaliśmy na grze w brydża, lub udając się na basen. Kolejny zorganizowany przez nas wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych. Był okazją do integracji członków naszego stowarzyszenia oraz do bliskiego kontaktu z przepiękną przyrodą Dolnego Śląska.
        Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z naszego wyjazdu.

t.k. 17.05.2014r.

        W dniu 04.04.2014r. w Kole odbyły się mistrzostwa środowisk abstynenckich w tenisie stołowym. Nasz klub reprezentowała 5 osobowa grupa zawodników, którzy od dłuższego czasu trenują grę podczas środowych spotkań w klubie. Do zawodów przystąpiło ponad 80 zawodników, zrzeszonych w klubach abstynenckich z całego kraju.
Po zaciętych meczach nasi reprezentanci wywalczyli wysokie  II miejsce w kategorii mężczyzn – kolega Zdzisław, oraz III miejsce w kategorii kobiet – koleżanka Hania.
        Zawody były jedną z wielu okazji do integracji środowisk abstynenckich, do wymiany doświadczeń i zawierania nowych przyjaźni.
        Zapraszamy do galerii gdzie można obejrzeć kilka zdjęć z zawodów.
t.k.25.04.2014

        Przez kilka ostatnich miesięcy ubiegłego roku nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w projekcie, którego celem było wdrożenie standardów prowadzenia dokumentacji Stowarzyszenia. Spośród oferowanych możliwości nasze stowarzyszenie wzięło udział w projekcie dotyczącym prowadzenia dokumentacji finansowo-księgowej oraz zarządzania projektami w Stowarzyszeniu. W uroczystości wręczenia certyfikatów w dniu 28.03.2014r., które odbyło sie w siedzibie Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu udział wzięli między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta: Dominik Golema i Beata Bernacka i Dyrektor CIS Jadwiga Góralewicz. Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych reprezentowała Maria Mika i Waldemar Weihs. Udział wzięli również przedstawiciele głównego realizatora projektu Stowarzyszenia EURO - CONCRET z prezesem Magdaleną Gajewską. Certyfikaty osobiście odebrał prezes naszego Stowarzyszenia Władysław Nowicki.
        W galerii kilka zdjęć z uroczystości, zapraszamy do objerzenia.

t.k.15.04.2014

       W dniu 14.12.2013 w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyło się kolejne już tradycyjne spotkanie opłatkowe, na które przybyli licznie nasi członkowi, wraz z bliskimi i przyjaciółmi. Po krótkim wstępie prezesa Władka Nowickiego wszyscy zebrani podzielili się swoimi przemyśleniami na temat mijającego roku. Następnie był czas na składanie sobie życzeń, oraz wspólne rozmowy przy świątecznym stole.
        Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć z naszego spotkania.

t.k.23.12.2013

        Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów Starówka wzięło udział w organizowanym przez Powiat Wrocławski konkursie na realizację zadań publicznych w 2013 roku w zakresie kultury i sztuki. Po rozstrzygnięciu ofert nasze stowarzyszenie otrzymało zadanie przeprowadzenia warsztatów plastycznych Eco Art. pod tytułem Viva Terra.
        … „W dniu 22 listopada w holu głównym budynku starostwa odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczestników projektu „Viva-ART" – warsztaty plastyczne ECO_ART, zrealizowanego przez Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „Starówka". Zadanie zostało dofinansowane ze środków publicznych Powiatu Wrocławskiego. W uroczystości uczestniczył wicestarosta Waldemar Szczykutowicz, koordynator projektu Władysław Nowicki, prowadzący warsztaty Janusz Łozowski oraz dyrektorzy i uczniowie placówek uczestniczących w projekcie (Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach, Szkoła Podstawowa w Małkowicach, Szkoła Podstawowa w Żórawinie). W ramach projektu zorganizowano jeden plener wyjazdowy połączony ze zbieraniem materiałów do prac i cztery plenery warsztatowe zorganizowane na terenie ww. placówek. Podczas warsztatów wykorzystano innowacyjne formy wyrazu plastycznego, przy zastosowaniu naturalnych elementów przyrody (liście, nasiona, trawy itp.)”...         (źródło: http://www.powiatwroclawski.pl)

        Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z warsztatów oraz wernisażu.

tk 06.12.2013

       W dniu 06.10.2013r. w Bogdanowie na terenach należących do naszego kolegi Marka, odbyła się impreza plenerowa „Pożegnanie lata”. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego Stowarzyszenia. Udaliśmy się tam w składzie Basia, Mirela, Władek i Tomek. Przy dźwiękach energicznych utworów w wykonaniu zespołu muzycznego bawiliśmy się od wczesnych godzin przedpołudniowych do późnego popołudnia. W zorganizowanym bufecie można było nabyć bardzo smaczne potrawy przyrządzone przez Grażynkę. Dopełnieniem naszego szczęścia była pogoda, która dopisała i sprawiła, że wszyscy bawili się w doskonałych humorach.  Na imprezę zjechało się wielu przyjaciół oraz kolegów i koleżanek z różnych organizacji trzeźwościowych. Była to wyśmienita okazja do zawierania nowych znajomości, zacieśniania więzi i wymiany doświadczeń.
       W galerii kilka zdjęć z imprezy do objerzenia których serdecznie zapraszamy.
t.k.20.10.2103

        W dniu 28.09.2013r. we Wrocławskim Klubie ANIMA odbyły się I Abstynenckie Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym o puchar Prezesa WSA Starówka. Od godzin porannych odbywało się zgłaszanie zawodników, a następnie po uroczystym otwarciu mistrzostw przez Alinę Mikijaniec- Mistrzynię Europy w grze podwójnej z roku 2007,  przystąpiono do rozgrywek. Poziom gry był bardzo wyrównany i do końca nie wiadomo było kto zdobędzie tytuł mistrza. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Rozgrywki sędziowała sama mistrzyni. Ostatecznie w wyniku sportowej rywalizacji zawody wygrała w klasyfikacji kobiet Hania Stefaniak, a w klasyfikacji mężczyzn Zdzisław Korszla.

Pozostałe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Klasyfikacji Kobiet:

  • Elżbieta Marczewska,
  • Barbara Nowicka.

Klasyfikacja Mężczyzn:

  • Kazimierz Ogrodnik,
  • Piotr Jański,
  • Władysław Nowicki.

        Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy medalami i statuetkami.
Podczas zawodów uczestnicy mogli zregenerować siły przepysznym bigosem, który przyrządził kolega Marek.
        Zapraszamy do galerii gdzie w dziale imprezy klubowe można obejrzeć zdjęcia z zawodów.

t.k 05.10.2013r.

        W dniach 13-15.09.2013r. przebywaliśmy na wyjeździe integracyjnym w Karpaczu. We wspólnym wyjeździe wzięło udział wielu członków naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz członkowie innych organizacji z terenu Dolnego Śląska. W ramach imprezy odbyło się zebranie przedstawicieli Dolnośląskiej Federacji Profilaktyki Uzależnień  „Ślęża” oraz warsztaty  dla osób pełniących dyżury  w punktach informacyjno-konsultacyjnych na temat: „ Pierwszy kontakt z osobą uzależnioną od alkoholu”. Tym razem pogoda nie była dla nas łaskawa i zdecydowanie nie sprzyjała wędrówkom górskim. Ciągle padający deszcz sprawił, że skupiliśmy się zwiedzaniu Karpacza oraz na spędzaniu aktywnie czasu w AquaParku.    
        Nasz  wspólny wyjazd był kolejną okazją do zacieśniania więzi pomiędzy członkami organizacji z terenu Dolnego Śląska, oraz na wymianę doświadczeń. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć kilka zdjęć z naszego wyjazdu integracyjnego.

t.k 25.09.2013r.

    W dniu 12.09.2013r. odbyło się regionalne seminarium w zakresie prezentacji „Standardów Działań Stowarzyszeń Abstynenckich”. Organizatorem przedsięwzięcia była Krajowa Rada Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich reprezentowana przez prezesa Sylwestra Staniszewskiego oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych którą reprezentowała Grażyna Ziółkowska.
  Seminarium skierowane było do przedstawicieli samorządów, członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przedstawicieli organizacji trzeźwościowych. Konferencja miała na celu prezentacje standardów oraz promocje procesu standaryzacji działań stowarzyszeń abstynenckich w Polsce. Współorganizatorami Seminarium były: Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta i Związki Abstynenckie. W ramach projektu została również wydana publikacja "Jak prowadzić stowarzyszenie abstynenckie - standardy działań", która bezpłatnie była dystrybuowana wśród organizacji trzeźwościowych i instytucji samorządowych. Standardy po przyjęciu ostatecznej wersji po procesie ewaluacji zostaną udostępnione na stronie Krajowej Rady. Dwóch przedstawicieli naszego Stowarzyszenia w osobach Władka i Tomka wzięło czynny udział w zorganizowanym seminarium. Oprócz przedstawionych Standarów i żywej dyskusji w ramach projektu, bardzo ważnym elementem były rozmowy kuluarowe, które pozwoliły na wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizacji z Dolnego Śląska oraz zacieśnianie więzi i integrację.   

t.k. 15.09.2103


    W dniu 15.06.2013r. w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyło się spotkanie kulinarne o tematyce kuchnia japońska.  Inicjatorem i głównym organizatorem imprezy był nasz kolega Marek, który na spotkanie zaprosił przyjaciół z Japonii. Pod wprawnym okiem mistrzów kuchni japońskiej uczyliśmy się przyrządzać tradycyjne potrawy japońskie, między innymi takie jak: sushi,  zupę miso, jak również gotować ryż zgodnie z recepturą japońską.  Wiele czasu zajęło nam nauczenie się posługiwania tradycyjnymi pałeczkami. W końcu jednak pokonaliśmy trudności i mniej lub bardziej sprawnie konsumowaliśmy przyrządzone wspólnie potrawy. Na koniec zajadaliśmy się tradycyjnymi ciastkami japońskimi i piliśmy wspólnie zieloną herbatę, zaparzoną zgodnie z recepturą japońską. Podczas wspólnego gotowania, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących kuchni japońskiej, tradycji i kultury orientalnej. Nasze warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem i przybyło na nie wielu członków naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami oraz wielu przyjaciół z organizacji zaprzyjaźnionych. Nasi nowi znajomi z Japonii byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu i wyrazili chęć powtórzenia warsztatów w okresie jesiennym. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie w dziale imprezy klubowe można pooglądać nasze zmagania z kuchnią japońską.

t.k.05.07.2013r.

    W dniach 24-26.05.2013r. w Miliczu odbyła się impreza turystyczna mająca na celu integrację stowarzyszeń abstynenckich z województwa dolnośląskiego. Na rajdzie rowerowym i spływie kajakowym pojawili się członkowie organizacji trzeźwościowych zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Profilaktyki Uzależnień „Ślęża”. Oczywiście nie mogło zabraknąć na takiej imprezie naszych przedstawicieli. Dosyć spora grupka koleżanek i kolegów z naszego stowarzyszenia z Władkiem Nowickim prezesem DFPU „Ślęża” na czele, wzięła udział w spływie kajakowym rzeką Baryczą i wycieczce rowerowej po Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy. W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek. W niedzielne popołudnie wszyscy wyruszyli w drogę powrotną do domów, zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu w miłym towarzystwie. Była to już kolejna impreza tego typu organizowana przez stowarzyszenie abstynenckie z Milicza, na którą tak tłumnie przybyli przedstawiciele organizacji abstynenckich z terenu Dolnego Śląska. 

t.k 06.06.2013r.

    W dniach 30.04 – 05.05.2013r. przebywaliśmy na wyjeździe integracyjnym zorganizowanym tym razem w województwie lubuskim. Miejscem naszego wypadu była miejscowość Wysoka położona na małym półwyspie wysuniętym w jezioro Paklicko Małe. Po przyjeździe i zakwaterowaniu zasiedliśmy do wspólnej obiadokolacji podczas której ustaliliśmy plan wspólnego pobytu. [więcej...]

t.k. 12.05.2013r.

    W dniu 27.04.2013r. w siedzibie naszego stowarzyszenia zorganizowaliśmy zabawę pod hasłem „Powitanie wiosny”. Na nasze zaproszenie odpowiedziało wielu chętnych i do późnych godzin nocnych wspaniale bawiliśmy się przy skocznej muzyce. Każdy znalazł coś dla siebie, bo piosenki były z lat 80-tych, 90-tych oraz współczesne. Można było usłyszeć utwory takich zespołów jak: Boney M, Modern Talking, Demis Roussos, ABBA, Saragossa Band, Budka Suflera, Republika, Lady Pank. Po szalonych pląsach na parkiecie odpoczywaliśmy i regenerowaliśmy siły przy stole, na którym znalazły się smakowite potrawy przyrządzone przez uczestników zabawy. Po zakończonych tańcach rozstawaliśmy się zmęczeni, ale we wspaniałych humorach i chęcią powtórzenia zabawy w najbliższym czasie. Wszystkich serdecznie zapraszamy na naszą kolejną imprezę taneczną. 
W galerii znajdziecie kilka zdjęć z zabawy do oglądnięcia których zapraszamy. 

t.k 30.04.2013r.

    W dniu 13.04.2013r. kolejny już raz postanowiliśmy spotkać się ze sztuką i w tym celu sporą grupą udaliśmy się do teatru komedii na sztukę „Edukacja Rity”. We wspólnym wyjściu wzięło udział wielu członków naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Edukacja Rity to ... „to znakomita, bawiąca nas i wzruszająca sztuka dla tych, którzy zadają sobie pytanie, czy w życiu warto zaczynać wszystko od początku. Autor Willy Russell opowiada o spotkaniu Franka, uniwersyteckiego profesora z Ritą, ambitną fryzjerką żądną wiedzy i odmiany swojego życia. Dzień w którym w gabinecie Franka pojawia się Rita, w magiczny sposób zmienia ich oboje. Rodzi się przyjaźń, może miłość, odrobina pożądania. Wszystko to okraszone znakomitymi dialogami i świetnie zbudowanymi rolami przez Magdalenę Margulewicz i Wojciecha Dąbrowskiego”... .Wyjście do teatru było kolejną okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu. 
tekst: http://www.teatrkomedia.com/sztuki/edukacja.php

t.k 23.04.2013r.

    W dniu 06.03.2013r odbył się drugi wernisaż otwierający wystawę prac grupy „JAMA”. Tym razem gościliśmy w Bibliotece Miejskiej we Wrocławiu przy ul. Szewskiej 78. Dla przypomnienia JAMA to Jasiowa Akademia Malarstwa Artystycznego zrzeszająca malarzy amatorów w większości członków naszego Stowarzyszenia. Pod czujnym okiem naszego opiekuna, artysty malarza Janusza Łozowskiego nasze koleżanki i koledzy tworzą piękne dzieła wprawiające w zachwyt zwiedzających.  Na wernisażu pojawiło się wielu członków naszego stowarzyszenia, przyjaciół, znajomych a także całkowicie przypadkowych ludzi. Wszystkim podobały się wystawione prace i cieszyliśmy się z osiągnięć naszych przyjaciół malarzy. Wystawę można oglądać do dnia 10.04.2013 roku w Bibliotece Miejskiej przy ul. Szewskiej 78 we Wrocławiu. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. 
        W Galerii kilka zdjęć z otwarcia wystawy, zapraszamy do obejrzenia. 

t.k 11.03.2013r.

        W dniu 23.02.2013r. udaliśmy się do teatru Komedia na przedstawienie „Kolacja dla głupca”. We wspólnym wyjściu udział wzięło wielu członków naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi. Było to przedstawienie komediowe, przy którym wspaniale bawiliśmy się. Sztuka okazała się lekką komedią, wzbudzającą salwy śmiechu na widowni. Kolacja dla głupca to przedstawienie opisujące spotkania przy kolacji grupy panów, na które zapraszają mniej inteligentnych , ich zdaniem, przedstawicieli naszego społeczeństwa. „…Podczas wystawnego posiłku starają się obnażyć ich intelektualne niedostatki, śmieszne przyzwyczajenia, zabawny sposób mówienia itp. Kto przyprowadzi najgłupszego-wygrywa-tak w skrócie można opisać intencję tej dość dwuznacznej, delikatnie mówiąc, zabawy. Pewnego dnia jednak, w wyniku kilku nieprzewidzianych sytuacji, przedsięwzięcie wymyka się spod kontroli i zaczyna żyć swoim, bardzo interesującym, życiem...Okazuje się, że przypięcie komuś etykietki „głupca” nie zawsze musi oznaczać rzeczywisty poziom jego intelektu. Podsumowaniem może być cytat z klasyka: Z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie!...” Kolejny raz okazało się że wspólne wyjścia są doskonałą okazją do zacieśniania więzi pomiędzy członkami stowarzyszenia, rodzinami i znajomymi  oraz sposobem na miłe spędzenie wieczoru. W galerii do obejrzenia kilka zdjęć ze wspólnego wyjścia do teatru. Zapraszamy do obejrzenia. Źródło: http://teatrkomedia.com/sztuki/glupiec.php

t.k 01.03.2013r.

        W dniu 02.02.2013 r. odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana w siedzibie naszego stowarzyszenia. Organizatorami zabawy byli Hania i Tomek, którzy zajęli się stroną organizacyjną imprezy. Hania zajęła się nagłośnieniem imprezy w środowiskach abstynenckich, natomiast Tomek oprawą muzyczną. Z zaproszenia skorzystało wielu członków naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami, ale przybyły też osoby zrzeszone we wspólnotach AA oraz innych organizacjach trzeźwościowych. Przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się do późnych godzin nocnych, a nadwątlone siły regenerowaliśmy smacznymi potrawami przyniesionymi przez uczestników zabawy. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory i dobry nastrój. Była to kolejna okazja do wspólnej zabawy, rozmów i zacieśniania więzi. Liczymy, że przy następnej okazji będzie nas jeszcze więcej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. 
W galerii umieściliśmy kilka zdjęć z zabawy, zapraszamy do objerzenia.  

tk.15.02.2013

        W dniu 15.12.2012 odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie opłatkowe członków naszego stowarzyszenia, na które przybyliśmy wraz z rodzinami i osobami towarzyszącymi. Po powitaniu przybyłych przez prezesa Władka, każdy z nas w kilku zdaniach powiedział co ważnego wydarzyło się w mijającym roku, co miało dla nas największe znaczenie. Była to również okazja do wspomnień związanych z poprzednimi świętami. Następnie złożyliśmy sobie życzenia  łamiąc się płatkiem. Była to kolejna okazja do wspólnego spotkania się, rozmów i zacieśniania więzi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania, które umieściliśmy w galerii. 

tk.21.12.2012

        W dniu 24.11.2012r. bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez członków naszego stowarzyszenia. Inicjatorami zabawy byli Hania i Tomek, którzy zajęli się stroną organizacyjną. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli członkowie zaprzyjaźnionych klubów Odnowa i Most.
        Przy dźwiękach skocznej muzyki bawiliśmy się razem w pięknej, stylowo urządzonej restauracji Czerwona Cebula, którą prowadzi nasz przyjaciółka Lucynka. Na stołach znajdowały się przepyszne potrawy przyrządzone przez kucharzy Czerwonej Cebuli, jak również potrawy przyniesione przez uczestników zabawy. Zabawa przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych. Rozstawaliśmy się zmęczeni tańcami, ale w świetnych humorach, z twardym postanowieniem powtórzenia zabawy w okresie karnawałowym.
       Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które zostały umieszone w galerii w dziale imprezy klubowe. Liczymy bardzo, że przy okazji następnej zabawy będzie nas jeszcze więcej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 

tk.27.11.2012

        W dniu 27.10.2012r w siedzibie Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów przy pl. Św. Macieja 5 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo wyborcze członków naszej organizacji. W pierwszej kolejności głos zabrał nasz prezes Władek, który otworzył zebranie i przeprowadził wybory przewodniczącego i sekretarza zebrania. Po wyborze dalsze prowadzenie zebrania zostało powierzone Zbyszkowi, który sprawnie realizował założony porządek obrad. Po przedstawieniu sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności przez zarząd stowarzyszenia, zgodnie z rekomendacją komisji rewizyjnej w głosowaniu udzielono zarządowi absolutorium. W dalszej części zebrania przystąpiono do wyborów nowych władz stowarzyszenia: prezesa, zarządu i komisji rewizyjnej. Na kolejną kadencję został wybrany nasz dotychczasowy prezes Władek Nowicki. Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do dalszej dyskusji w której poruszyliśmy wiele bardzo ważnych kwestii dotyczących funkcjonowania naszego stowarzyszenia w najbliższych latach.  Po wyczerpaniu wszystkich punktów, zebranie zostało zamknięte przez prowadzącego. 

t.k. 31.10.2012

    W dniach 21-23.09.2012r. w Szklarskiej Porębie odbył się wyjazd integracyjny dla członków stowarzyszeń abstynenckich z terenu Dolnego Śląska, zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Profilaktyki Uzależnień "Ślęza", rodzin i sym patyków ruchu trzeźwościowego. Inicjatoem i głównym organizatorem przedsięwzięcia był Władek Nowicki. Członkowie naszego stowarzyszenia licznie uczestniczyli w zorganizowanym wyjeździe [więcej...]

tk. 10.10.2012

        W dniach 13-15.07.2012 w Ośrodku Wypoczynkowym Baworowa koło Leśnej odbył się XVIII Festwial Muzyczny i Zlot Rodzin Abstyneckich. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego klubu. Pojechaliśmy tam w silnym składzie, bo w sumie reprezentowało nas 12 członków. W malowniczej okolicy, w bardzo miłym towarzystwie spędziliśmy cudowne chwile, uczestnicząc we wspólnej zabawie oraz w festiwalu muzycznym. Dodatkową atrakcją była odbywająca się po sasziedzku impreza plenerowa "Agatowe Lato" [więcej...]

tk. 20.07.2012

    W dniach 25-27.05.2012 w Miliczu odbył się rajd rowerowy doliną Baryczy. Impreza została zorganizowana we współpracy Dolnośląskiej Federacji Profilaktyki Uzależnień „Ślęza”, Stowarzyszenia Abstynenckiego „Abstynent” w Miliczu i Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów „ Starówka”. Spotkanie miało charakter integracyjny mający na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy organizacjami zrzeszonymi w Dolnośląskiej Federacji Profilaktyki Uzależnień „Ślęża”, lepsze poznanie się członków stowarzyszeń i wymianę doświadczeń. [więcej...]

t.k. 29.05.2012

        W dniu 18.05.2012 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się wernisaż wystawy malarstwa „Grupy Artystycznej JAMA” (Jaśkowej Akademii Malarstwa Artystycznego). Na otwarciu wystawy pojawiło się wielu znakomitych gości, a wśród nich przedstawiciele samorządu lokalnego, wielu artystów, społeczność lokalna, oraz rodziny i przyjaciele członków Akademii. [więcej...]

t.k 21.05.2012

        W dniach 03-06.05.2012 członkowie naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami, bliskimi, przyjaciółmi oraz członkinie grupy rodzinnej Al – Anon przebywali na wyjeździe integracyjnym w Szklarskiej Porębie. Ugościł nas w swoich podwojach piękny pensjonat Raad na Uroczysku, który jest położony w bardzo malowniczej spokojnej okolicy blisko centrum. Z okien pokojów rozpościerał się piękny widok na Karkonosze ze szczególnym uwzględnieniem Szrenicy i Łabskiego Szczytu. [więcej...] 

t.k. 07.05.2012

    W dniach 19-21 kwietnia 2012roku w Hotelu Victoria w Lublinie odbyła się Konferencja pt. „Współpraca. Ku wspólnym rozwiązaniom” – zorganizowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. W spotkaniu uczestniczyło około 150 przedstawicieli organizacji pozarządowych (ze szczególnym uwzględnieniem stowarzyszeń abstynenckich) oraz samorządów gminnych z całej Polski. Nasze Stowarzyszenie reprezentował prezes Władek Nowicki i Basia Nowicka. [więcej...]

źródło: www.krajowarada.pl  

        W dniu 18.02.2012r. w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyła się zabawa karnawałowa. Przybyło wielu naszych członków wraz z rodzinami i osobami towarzyszącymi. Przy tanecznej muzyce wszyscy wspaniale bawili się do późnych godzin nocnych, a przy suto zastawionych stołach w potrawy przyrządzone przez uczestników zabawy, można było podrperować siły nadwątlone tańcami. Zabawa karnawałowa była okazją do spotkań, rozmów i zacieśniania więzi pomiedzy członkami stowarzyszenia.  Rozstawaliśmy się we wspaniałych nastrojach i humorach planując już kolejne spotkanie i wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie nas jeszcze więcej do wspólnej zabawy.
t.k.18.02.2012r.


Działalność Stowarzyszenia "STARÓWKA"
jest dofinansowana ze środków
Gminy Wrocław