Strona główna Nasza działalność Aktualności - z życia stowarzyszenia Ogłoszenia Alkohol - fakty i mity (materiały edukacyjne) Galeria Ulubione linki Pobieranie plikówJesteś tutaj:  AKTUALNOŚCI - Z ŻYCIA STOWARZYSZENIA
Maj to już tradycyjnie czas wyjazdu integracyjnego. Tak samo było również w tym roku i w dniach 23-25.05.2021 spędzaliśmy wspólnie czas w Polanicy Zdroju. Na szczęście rygory sanitarne związane z pandemią zostały poluzowane i nic nie stanęło na przeszkodzie, abyśmy mogli wspólnie relaksować się w pięknym uzdrowisku i w pięknych okolicznościach przyrody.
Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęło się wspólną obiadokolacją w piątek po przyjeździe, po której był czas na rozmowy i plany na kolejne dni pobytu.
W sobotę po śniadaniu grupa górołazów wybrała się na wycieczkę w po szlakach turystycznych przebiegających przez piękne tereny gór bystrzyckich. Po drodze mieliśmy okazję obejrzeć piękną twierdzę w Szczytnej, gdzie z wieży widokowej mogliśmy podziwiać przepiękną okolicę. Później udaliśmy się do schroniska pod muflonem, które góruje nad Dusznikami Zdrojem i dalej szlakiem na szczyt góry Wolarz. Stamtąd już zeszliśmy do Polanicy gdzie nasza wycieczka dobiegła końca. Wszyscy w doskonałych humorach mimo zmęczenia, bo w nogach było 27 km.
Druga grupa lubiąca górskie wycieczki udała się na mniej męczącą wyprawę i podziwiała niesamowite formy skalne Szczelińca Wielkiego.
Część z nas sobotni dzień spędzała na podziwianiu uroków Polanicy Zdroju, Dusznik Zdroju oraz Kudowy Zdroju spacerując po parkach zdrojowych i smakując wód leczniczych.
Wieczorem po obiadokolacji kontynuowaliśmy aktywny wypoczynek spacerując po parku zdrojowym Polanicy Zdroju.
Niestety czas w dobrym towarzystwie szybko upływa i w niedzielę po śniadaniu trzeba było opuścić pensjonat i wracać się do swoich domów. Po drodze oczywiście każdy miał zaplanowane jakieś atrakcje i tak niektórzy zwiedzali Twierdzę Kłodzko, inni odwiedzili Arboretum w Wojsławicach.
Nasz kolejny wspólny wyjazd był okazją do zacieśniania więzi, lepszego poznawania się i integracji środowisk abstynenckich. Liczymy bardzo, że przy okazji kolejnych wyjazdów będzie nas jeszcze więcej. Zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy zdjęcia z naszego wyjazdu.

t.k.21.05.2021r.Działalność Stowarzyszenia "STARÓWKA"

jest dofinansowana
ze środków
Gminy Wrocław

 


W dniach 16-18.10.2020 r. kolejny raz członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z najbliższymi przebywali na wyjeździe integracyjnym. Ze wzgledu na sytuację epiedmiologiczną nasz wyjazd nie był tak liczny jak byśmy tego sobie życzyli, ale przecież zdrowie jest najważniejsze. Skorzystaliśmy z gościnności sprawdzonego już pensjonatu "Raad na uroczysku", gdzie mogliśmy liczyć na miłe przyjęcie, dobre jedzenie,
a przede wszystkim zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, co w obecnym czasie jest bardzo istotne.
Pogoda  była już zdecydowanie jesienna, ale nie przeszkodziło nam to w aktywnym spędzaniu czasu. W sobotę duża grupa wybrała się na grzbiet Karkonoszy, najpierw czarnym szlakiem do Rozdroża pod Kamieńczykiem, dalej przez wodospad Kamieńczyka czerwonym do Hali Szrenickiej, póżniej do mokrej przełęczy i zielonym szlakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem. Stamtąd szlakiem niebieskim do naszego pensjonatu. Całośc wycieczki to ponad 18 km. Na Hali Szrenickiej przywitała nas zima , sypał śnieżek i zrobiło się bardzo bajkowo. Wróciliśmy do ośrodka w doskonałych humorach i raosnych nastrojach.
Druga grupa zwiedzała Szklarską Porębę i okoliczne miejscowości.
Znaleźli się wśród nas również amatorzy zimnej wody, który w bystrych nurtach górskich potoków zażywali kąpieli i hartowali swoje ciała.
Zapraszamy do galerii gdnie można obejrzeć zdjęcia z naszego wyjazdu.
t.k.24.10.2020r.

26 września 2020 roku odbyły się II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym zorganizowane przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów ”RODZINA”. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała ekipa w składzie: Alina Domagała, Łucja Pelc, Hanna Stefaniak i Józef Pelc. Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej i sportowej atmosferze. Nasi reprezentanci rywalizowali ze zmiennym szczęściem ale realnie oceniając osiągnęli miejsca na miarę swoich możliwości. Najlepiej zaprezentował się jedyny mężczyzna w ekipie Józef Pelc, który ostatecznie zajął piąte miejsce. 

Zapraszamy do galeri gdzie umieściliśmy kilka zdjęć z zawodów.

w.n.06.102020r.


Organizowane przez nasze Stowarzyszenie od wielu lat VIII Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyły się już tradycyjnie w sobotę 5 września 2020 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Warto podkreślić, że były to pierwsze w tym roku zawody tenisa stołowego, które udało się przeprowadzić. Zawody odbyły się w specyficznych warunkach, panującej pandemii Covid 19. Zmusiło nas to do zastosowania pewnych ograniczeń wynikających z tej sytuacji. Ograniczyliśmy liczbę uczestników do maksymalnie 25 osób, ostatecznie w zawodach udział wzięły 22 osoby. Każdy z uczestników podczas rejestracji miał mierzoną temperaturę, otrzymał maseczkę oraz lateksowe rękawiczki. Ponadto przez cały czas turnieju dostępne były środki dezynfekujące.  Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1.    Kobiety (5 zawodniczek).
2.    Mężczyźni do lat 40 (4 zawodników).
3.    Mężczyźni od 41 do 55 lat (dwie podgrupy po 4 zawodników).
4.    Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).

Do zawodów przystąpili reprezentanci następujących Stowarzyszeń:
•    „Apostolat trzeźwości” z Lubina – 1 osoba.
•    Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna – 2 osoby.
•    Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 4 osoby.
•    Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 5 osób.
•    Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
•    Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 1 osoba.
•    i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.

Gościem specjalnym zawodów był syn patrona zawodów Piotr Ogrodnik, który podczas ceremonii dekoracji rozdawał medale i puchary.
Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz nielicznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.   
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
Kobiety:
1.    Mariola Mielczarek – B.S.A. „RODZINA”
2.    Ewa Izydorczyk – B.S.A. „RODZINA”
3.    Hanna Stefaniak – W.S.A. „STARÓWKA”
4.    Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
5.    Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
Mężczyźni do 40 lat:
1.    Krzysztof Kasprzykowski – B.S.A. „RODZINA”
2.    Łukasz Smorąg – Stowarzyszenie „TĘCZA”
3.    Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST”
4.    Przemysław Kolada – Stowarzyszenie „TĘCZA”
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1.    Jacek Graczyk – Klub „KROKUS”
2.    Marcin Stopczyk – B.S.A. „RODZINA”
3.    Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
4.    Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA”
5-6. Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
5-6. Tomasz Biegun – „Apostolat trzeźwości”
7-8. Jacek Rosiak – Stowarzyszenie „TĘCZA”
7-8. Daniel Świniarski – Stowarzyszenie „TĘCZA”
Mężczyźni ponad 55 lat:
1.    Wincenty Warzecha – Klub „KROKUS”
2.    Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
3.    Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
4.    Ryszard Krok – Stowarzyszenie „TĘCZA”
5.    Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”
w.n.07.09.2020r. W dniach  22-24.05.2020 r. odbył się nasz coroczny wiosenny wyjazd integracyjny. Dzięki poluzowaniu obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym nasz wyjazd mógł dojść do skutku.
Tym razem spędziliśmy czas w Karkonoszach, a bazą wypadową była Szklarska Poręba. Mieszkaliśmy w sprawdzonym przez nas miejscu RAAD na Uroczysku skąd mieliśmy bardzo blisko do wodospadu Szklarki, Chaty Walońskiej jak również do szlaku do schroniska pod Łabskim Szczytem.
Ze względu na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt jak również zamknięte granice, część szlaków nie była dostępna dla turystów więc zostało nam udać do Schroniska pod Łabskim Szczytem, a stamtąd wrócić żółtym szlakiem i drogami leśnym do punktu wyjścia. W sumie przeszliśmy ponad 15 km.
Druga grupa zwiedzała okoliczne kurorty: Świeradów Zdrój, Karpacz i na miejscu Szklarską Porębę.
Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Kolejny raz mogliśmy razem wypoczywać, integrować się i spędzać aktywnie czas na łonie natury.
Mamy nadzieję, że przy okazji kolejnej imprezy plenerowej będzie nas jeszcze więcej.

Zapraszamy do galerii gdzie można pooglądać zdjęcia z naszego wyjazdu.
t.k.30.05.2020r.

W dniu 08.11.2019 r. dość dużą grupą udalśmy się do teatru muzycznego Capitol na przedstawienie muzyczne "Mock".

Mock. Czarna burleska to spektakl na motywach powieści Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku. Bohaterowi słynnej serii kryminałów towarzyszą na Dużej Scenie policjanci, bandyci, szaleńcy i prostytutki – to one poprowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach.
Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Konrad Imiela, teksty piosenek napisali Roman Kołakowski i Konrad Imiela, muzykę skomponował Grzegorz Rdzak. W roli komisarza Mocka występuje Artur Caturian.
W spektaklu nie ma scen mówionych, całość jest śpiewana. Kilkanaście songów przedstawia osobne historie z życia komisarza Mocka, inspirowane kolejnymi powieściami Marka Krajewskiego. Spektakl to ostatnia premiera tekstów Romana Kołakowskiego, który zmarł nagle w styczniu tego roku. Miał stworzyć dziesięć dużych songów, najważniejszych obrazów przedstawienia. Zdążył napisać pięć z nich.
Muzyka w spektaklu to kompozytorski debiut 23-letniego Grzegorza Rdzaka na scenie Capitolu. Bauhausowską scenografię zaprojektowała Anna Haudek, kostiumy –  Anna Chadaj.
Przygody Mocka to klasyczne, chandlerowskie kryminały noir z nutą thrillera. Są lekturą niezwykle popularną; przedwojenne realia Wrocławia przedstawiają z niezwykłą pieczołowitością. Zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.
źródło: https://www.teatr-capitol.pl/mock-czarna-burleska-na-otwarcie-sezonu-2019-2020/ 

Wspólne wyjście do teatru to wspaniała forma spędzenia wspólnie wieczoru w klimatach przedwojennego Wrocławia.
Wszyscy doskonale bawiliśmy się i milo spedzaliśmy czas.
t.k.18.11.2019 r.

Podczas kolejnego jesiennego wyjazdu integracyjno-turystycznego odwiedziliśmy wspaniałą miejscowość Kudowę Zdrój. Podczas naszego pobytu od 18 do 20 października zamieszkaliśmy w „Villi Carmen & SPA” gdzie zapewniono nam miłą obsługę, dobre warunki mieszkalne i wyżywienie. Po raz kolejny nie zawiodła nas pogoda (typowa Polska złota jesień), dzięki której mieliśmy dobre warunki do wędrówek po górach, wycieczek do Czech oraz spacerów po uzdrowisku. Oczywiście zrobiliśmy dokumentację fotograficzną z tego wydarzenia. Teraz czekamy do następnego wyjazdu na wiosnę.

w.n. 05.11.2019 r.
7 września 2019 r. w hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się VII Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika.
Do zawodów zgłosiły się 44 osoby ale ostatecznie w rywalizacji uczestniczyło 40 osób podzielonych na 4 grupy:

1. Kobiety.

2. Mężczyźni do 40 lat.

3. Mężczyźni 41-55 lat.

4. Mężczyźni ponad 56 lat.

Poza zawodnikami przyjechała też grupa kibiców licząca ok. 20 osób wraz z dziećmi. Turniej prowadziła grupa sędziów z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego. Zawody przebiegały w przyjaznej i rodzinnej atmosferze co podkreślali szczególnie zamiejscowi uczestnicy, którzy brali udział w wielu imprezach abstynenckich. Podkreślali naszą gościnność a zwłaszcza to, że kibice byli traktowani na równi z zawodnikami jeżeli chodzi o opiekę i poczęstunek.

Rywalizacja sportowa była zacięta ale przebiegała w przyjacielskiej atmosferze gdzie kibicowano wszystkim zawodnikom i doceniano ich umiejętności. Nasi reprezentanci walczyli na miarę swoich możliwości a najlepiej wypadli Hanna Stefaniak i Józef Pelc, którzy zajęli czwarte miejsca w swoich kategoriach. Punktowane szóste miejsce zdobył też nasz przedstawiciel Andrzej Misiak. Ostateczna klasyfikacja we wszystkich kategoriach wyglądała  następująco:

Kobiety:
1. Anna Juszczyszyn
2. Karolina Mistewicz

3. Magdalena Frąckiewicz

4. Hanna Stefaniak
5. Joanna Waszkiewicz
6. Ada Łucinkiewicz

Mężczyźni do 40 lat:
1. Marcin Mistewicz
2. Łukasz Smorąg
3. Krzysztof Kasprzykowski
4. Paweł Filipiak
5. Przemysław Kolada
6. Andrzej Sobok

Mężczyźni 41-55 lat:
1. Jacek Graczyk
2. Marcin Stopczyk
3. Paweł Sochacki
4. Józef Pelc

miejsca 5. - 8.
Tomasz Wołyniec
Grzegorz Waszkiewicz
Jacek Stryjak
Jarosław Gaik

Pozostała kolejność w tej kategorii wiekowej z uwagi na dużą ilość zawodników nie była ustalana. W grupie tej znaleźli się dwaj nasi reprezentanci: Andrzej Pelc i Robert Jasek.

Mężczyźni ponad 56 lat:
1. Wincenty Warzecha
2. Adam Stocki

3. Marek Kotwas

4. Stanisław Żydaczek

w.n.17.09.2019 r.

20 lipca 2019 roku zaprzyjaźnione z nami Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów "PRZYSZŁOŚĆ" obchodziło XXX Rocznicę powstania. Odpowiadając na ich zaproszenie do Koła pojechało dwoje naszych przedstawicieli (prezes i skarbnik), którzy złożyli jubilatom życzenia dalszych dokonań i sukcesów oraz przekazali pamiątkową tabliczkę z życzeniami od naszej organizacji. Na obchody przybyli między innymi, Władze Samorządu Terytorialnego, Władze i Radni Miasta Koła, Zastępca Przewodniczącego i Skarbnik Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz reprezentanci wielu organizacji abstynenckich z województwa Łódzkiego i Mazowieckiego. Podczas części oficjalnej w imieniu Krajowej Rady nadany został tytuł Lidera Organizacji Abstynenckich dwóm członkom Zarządu Kolskiego Stowarzyszenia Abstynentów "PRZYSZŁOŚĆ". Po poczęstunku rozpoczęła się zabawa, która trwała do późnej nocy.

w.n.22.07.2019


        Zawody Ursus Cup 2019, które odbyły się 9 czerwca 2019 r. stanowiły kolejny etap rywalizacji środowiska abstynenckiego w tenisie stołowym. Tym razem pojechały cztery osoby, z których tylko dwie brały udział w zawodach.  Ekipę stanowili: Aneta i Władysław (kibice) oraz Andrzej i Robert (zawodnicy). Organizatorzy tradycyjnie zadbali o napoje i posiłek regeneracyjny. Wyniki sportowe nie były zbyt rewelacyjne, jednak obydwaj nasi reprezentanci wygrali po dwa mecze a w pozostałych  toczyli zaciętą i wyrównaną walkę z zawodnikami dużo młodszymi. Pod względem sportowym zawody uważamy za bardzo udane. Jedyny kłopot stanowiła kwestia dojazdu i powrotu z Ursusa z uwagi na objazdy spowodowane „robotami drogowymi” przez co spóźniliśmy się na rozpoczęcie turnieju.

w.n.15.06.2019r.

        8 czerwca 2019 roku w naszym Stowarzyszeniu miała miejsce podniosła uroczystość. Na ślubnym kobiercu stanęli członkowie naszej organizacji, Aneta Kuśnierczyk i Robert Jasek. Ceremonia zaślubin odbyła się w Sali Ślubów WRATISLAVIA Urzędu Stanu Cywilnego we Wrocławiu. Po ceremonii udaliśmy się do siedziby naszego Stowarzyszenia gdzie wspólnie świętowaliśmy ten ważny dla nowożeńców dzień.

w.n.. 14.06.2019r.Kolejny III Wrocławski Kongres Organizacji Pozarządowych odbył się 28.05.2019 r. w siedzibie SEKTORA 3 przy ul. Legnickiej 65. Tematem przewodnim Kongresu było 30-lecie obrad Okrągłego Stołu i Ustawy o Stowarzyszeniach. Osobami prowadzącymi Kongres byli:
Maria Mika – Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych,
Grzegorz Tymoszyk – Fundacja Umbrella/Centrum Sektor 3
Kongres otworzył Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk oraz przedstawiciele trzech Wrocławskich organizacji: Towarzystwa im. Ferenca Liszta,  Towarzystwa Działań dla Samorozwoju oraz Teatru na Bruku.
Podczas I Sesji Plenarnej poświęconej 30-leciu działania organizacji społecznych i budowy społeczeństwa obywatelskiego w wolnej Polsce głos zabierali:
- Henryk Wujec,
- Ewa Kulik-Bielińska,
- Bartłomiej Świerczewski.
W II Sesji Plenarnej odbyła się debata: Dialog – Współpraca – Rozwój. Jak organizacje pozarządowe współtworzą Wrocław, której moderatorem był Paweł Dąbek. Uczestnikami debaty był Jacek Sutryk - Prezydent Wrocławia oraz przedstawiciele kilku wrocławskich organizacji pozarządowych. Po zakończeniu debaty ogłoszono przerwę kawową podczas, której nasz przedstawiciel musiał udać się do Stowarzyszenia realizować codzienne działania.

w.n. 30.05.2019 r.


25 maja 2019 r. w Obornikach Śląskich odbył się Piknik Rodzinny, na którym chętni zawodnicy rywalizowali w biegach przełajowych na różnych dystansach. Dodatkowo swój sprzęt prezentowała  Straż Pożarna, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Ponadto można było zobaczyć artystę rzeźbiarza przy pracy oraz zakupić jego dzieła. Kolejnym elementem programu był konkurs karaoke. Podczas imprezy można było podziwiać różne rzeźby wykonane przez gospodarzy czyli członków Stowarzyszenia „AURA”. Przez cały czas imprezy serwowana była grochówka wojskowa oraz kiełbaski z grilla. Nagłośnieniem, otoczką muzyczną oraz prowadzeniem imprezy zajęli się Bogusia i Roman. Nasze stowarzyszenie reprezentowały 4 osoby, które wracały do Wrocławia zadowolone z gościny i poczęstunku.

w.n. 29.05.2019r.

Tegoroczny majowy wyjazd odbył się w dniach 10-12.05.2019 r. Miejscem zakwaterowania był tym razem Hotel KARKONOSZE w Kamiennej Górze. Ponieważ byliśmy w tej miejscowości po raz pierwszy, każdy z uczestników był ciekawy co zaoferuje nam to miejsce. Mieliśmy możliwość zapoznać się z urokami i ciekawostkami tego regionu i miejscowości. Każdy na miarę swoich możliwości zaliczył spacer po urokliwym rynku, zwiedzanie podziemnej trasy, wycieczkę nad kolorowe jeziorka, spacer górskimi szlakami. Pomimo drobnych niedociągnięć w pokojach będziemy miło wspominali wyjazd, szczególnie ze względu na ładną pogodę, która nam dopisała w sobotę, dobre wyżywienie i sympatyczną obsługę.

w.n. 20.05.2019

       Po raz kolejny, jak co roku odbyły się 6 kwietnia 2019 roku w Kole V Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów. Na zawody pojechała reprezentacja naszego Stowarzyszenia, która liczyła 6 osób w tym pięciu zawodników i jeden kibic. Do rywalizacji po raz pierwszy zgłosiło się ponad 100 osób. Nasza ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze. Kolega Józef P. wywalczył w kategorii od 41 do 55 lat czwarte miejsce a Zdzisław K. w kategorii od 56 lat zajął piątą pozycję. Pozostali nasi reprezentanci walczyli ze zmiennym szczęściem, ale na miarę swoich możliwości godnie reprezentowali nasze Stowarzyszenie.

w.n. 18.04.2019r.

           13 stycznia 2019 r. na zaproszenie Stowarzyszenia "ARIADNA" z Lubina przedstawiciele naszej organizacji wzięli udział w I Karnawałowym Abstynenckim Turnieju Tenisa Stołowego w miejscowości Głoska. Pojechało od nas 7 osób z czego sześć uczestniczyło w zawodach. Turniej rozgrywany był tzw. Systemem Ruskim, przy którym dwie porażki oznaczają odpadnięcie z rywalizacji. Zawody przeprowadzono w trzech oddzielnych kategoriach kobiet, mężczyzn i drużynowych. Wyniki Turnieju były dla Stowarzyszenia W.S.A. "STARÓWKA" bardzo pozytywne. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła nasza zawodniczka Hanna Stefaniak, a kategoria mężczyzn zakończyła się zwycięstwem przedstawiciela kolegi Zdzisława Korszli. Pozostali zawodnicy "STARÓWKI" również pokazali się z dobrej strony rozgrywając wiele wyrównanych pojedynków i wygrywając kilka z nich. Dzięki temu rywalizacja drużynowa też padła naszym łupem. Podsumowując turniej, możemy stwierdzić, że zakończył się naszym pełnym sukcesem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów, które umieściliśmy w galerii.

w.n. 15.01.2019 r.


W dniu 15.12.2018r jak co roku w grudniu spotkaliśmy się w siedzibie naszego stowarzyszenia aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świątecznie. To już nasza wieloletnia tadycja kultywowana przez władze Stowarzyszenia, dająca nam mozliwosć spotkania się w świątecznym klimacie i podzielenia najważniejszymi wydarzeniami mijającego roku. Poźniej były życzenia i poczęstunek przy świątecznym stole, gdzie nie zabrakło przepysznych potraw przyniesionych przez uczestników spotkania.

t.k. 21.12.2018r.


W dniu 30.11.2018r. udaliśmy się do teatru komedii na spektakl w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego pt. "Damski Biznes". Kolejny raz nie zawiedliśmy się i bawiliśmy się doskonale przy zabawnych scenach. 

...Bohaterki spektaklu „Damski biznes” postanowiły spełnić największe marzenie życia i z rozmachem próbują znaleźć swoje miejsce w ekscytującym i lukratywnym świecie mody.

Jednak świat pełen bielizny, apaszek, modnych butów a przede wszystkim przystojnych i seksownych modeli staje się zbyt podejrzany dla mężów naszych bohaterek, statecznych zazdrosnych panów. Ci postanawiają więc działać. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w osobliwy sposób sami staną się za chwilę częścią zwariowanej rewii strojów i kreacji, której zaczęli się przyglądać w nieoczekiwany dla siebie sposób. Wpadają więc po szyję w zabawne kłopoty i jak to w dobrej farsie im bardziej próbują się z nich wydobyć tym bardziej w nie brną. (źródło:  http://www.teatrkomedia.com/przedstawienia/damski-biznes)

Październik po raz kolejny był miesiącem przeznaczonym przez Stowarzyszenie na wyjazd turystyczno-integracyjny. Tym razem od 12 do 14.10.2018 r. pojechaliśmy, po raz pierwszy do Pensjonatu "MAGDA" w Lasocinie koło Pieszyc. Miejscowość ta leży w Górach Sowich, które są jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Donym Śląsku. Region ten to miejsce gdzie w czasie wojny Niemcy prowadzali wiele prac związanych z budową podziemnych kompleksów, takich jak Osówka, Włodarz i Olbrzym. Powód budowy tych obiektów do tej pory jest nie wyjaśniony i rodzi wiele kontrowersyjnych teorii, co do ich faktycznego przeznaczenia. Wiele publikacji historycznych mówi również, że stare szyby i podziemia znajdujące się w Górach Sowich zostały wykorzystane przez wycofujących się podczas II Wojny Światowej Niemców do ukrycia zrabowanych skarbów i ważnych dokumentów. Nad tym owianym tajemniczością regionem wznosi się najwyższy okoliczny szczyt Wielka Sowa.
     Uczestnicy wyjazdu podzielili się tradycyjnie na dwie grupy, które zaplanowały różne formy spędzenia czasu. Jedna grupa postanowiła zwiedzać podziemne kompleksy a druga wybrała wycieczki po górach w tym wejście na Wielką Sowę. Podczas pobytu mieliśmy też możliwość podziwać wyszukany sprzęt uczestników Międzynarodowego Zlotu Motocyklistów, który odbywał się w drugim obiekcie Pensjonatu "MAGDA". Ponadto podczas spacerów natrafiliśmy na ciekawy znak drogowy, który w przyszłości  może trafić do kodeksu drogowego (zdjęcie w galerii). Kolejną ciekawostką dla nas mieszczuchów, było stado kóz i owiec spacerujące po okolicznych stokach.
     Podczas pobytu dowiedzieliśmy się, że nasz kolega Zbyszek ma 14 rocznicę trzeźwego życia więc postanowiliśmy z tej okazji zakupić tort i uczcić razem z nim tą rocznicę.
      Podsumowując nasz pobyt można stwierdzić, że znaleźliśmy nową i ciekawą kwaterę a wyjazd był bardzo atrakcyjny i obfitował w wiele ciekawych i interesujących zdarzeń. Ponadto jak zawsze mieliśmy wspaniałą, słoneczną pogodę, która pozwoliła nam miło wypocząć i podładować akumulatory. Zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć z naszego wyjazdu.

w.n 31.10.2018r.
      Podobnie jak w latach ubiegłych nasze Stowarzyszenie zorganizowało jesienią  VI Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia dla amatorów w tenisie stołowym im. Kazimierza Ogrodnika. Zawody zostały przeprowadzone 6 października na sali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10.  Sprawiedliwe i profesjonalne przeprowadzenie zawodów zagwarantowali nam sędziowie pozyskani z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego. Do turnieju ostatecznie zgłosiło się 46 osób w tym 34 mężczyzn i 12 kobiet. Kobiety ze względu na dużą liczbę chętnych wystartowały w dwóch grupach po 6 osób. Mężczyźni natomiast podzieleni zostali  na trzy kategorie. Pierwsza kategoria do 40 lat, druga od 41 do 55 lat (dwie grupy po osiem osób) oraz ostatnia kategoria mężczyźni ponad 56 lat. Udział zadeklarowali przedstawiciele dziewięciu organizacji , w tym Stowarzyszenia „MOST” i „STARÓWKA” z Wrocławia. Zgłosili się również przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących z nami od dawna organizacji z Dolnego Śląska takich jak: „AURA” z Obornik Śląskich, „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic, „ACCES” ze Świdnicy oraz terenu kraju: „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła, „SERCE” z Warszawy, „RODZINA” z Łodzi i „PÓŁNOC” z Częstochowy. Niestety, ostatecznie na zawody nie dotarła ekipa Stowarzyszenia „ACCES” ze Świdnicy. W ceremonii otwarcia turnieju uczestniczył Bogdan Urban Przewodniczący Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich, który dokonał uroczystego otwarcia zawodów.  Rozgrywki przeprowadzono w systemie gry, każdy z każdym co sprzyjało wyłonieniu najlepszych zawodników. W trakcie zawodów część osób (głównie kobiet) wycofała się z rywalizacji. Razem z uczestnikami przybyła również liczna grupa kibiców, która wspierała swoich zawodników głośnym dopingiem i oklaskami. Ostatecznie na zawodach pojawiło się blisko 65 osób, którzy podobnie jak zawodnicy mieli możliwość pożywić się wyśmienitymi bułeczkami (kanapkami), bigosem, ciastem, słodyczami oraz napić się wody mineralnej, kawy lub herbaty.

         Na zakończenie zwycięzcy zawodów zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które były wręczane przez Bogdana Urbana Przewodniczącego Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz przedstawicieli organizatorów.

Ostateczna kwalifikacja i punktacja  w poszczególnych kategoriach była następująca:

Kobiety.

1. Beata Stolarska (S.A. "Północ" Częstochowa).
2. Anna Juszczyszyn (Bałuckie S.A. "Rodzina" Łódź).
3. Mariola Mielczarek (Bałuckie S.A. "Rodzina" Łódź).
4. Barbara Kaczmarczyk (S.K.R.A. "Serce" Warszawa).
5. Agnieszka Sanecka (S.K.R.A. "Serce" Warszawa).
6. Elżbieta Marczewska (W.S.A. "Starówka" Wrocław).
7. Hanna Stefaniak (W.S.A. "Starówka" Wrocław).
8. Alina Domagała (W.S.A. "Starówka" Wrocław).

Mężczyźni do 40 lat.

1. Piotr Imiołczyk (S.A. "Północ" Częstochowa).
2. Łukasz Pyda (S.A. "Północ" Częstochowa).
3. Mateusz Kujawa (S.A. "Przyszłość" Koło).
4. Andrzej Kubalski (S.A. "Tęcza" Jelcz-Laskowice).
5. Marcin Mackiewicz (S.A. "Tęcza" Jelcz-Laskowice).
6. Andrzej Sobok (Stowarzyszenie "Most" Wrocław).
7. Jacek Rosiak ("Tęcza" Jelcz-Laskowice).

Mężczyźni od 41 do 55 lat.

1. Sławomir Janus (S.A. "Północ" Częstochowa).
2. Paweł Sochacki (S.A. "Przyszłość" Koło).
3. Marcin Stopczyk (Bałuckie S.A. "Rodzina" Łódź).
4. Józef Pelc (W.S.A. "Starówka" Wrocław).
5. Andrzej Pelc (W.S.A. "Starówka" Wrocław).
6. Mariusz Wargacki (S.A. "Przyszłość" Koło).
7. Robert Chmielewski (S.K.R.A. "Serce" Warszawa) .
8. Adam Stocki (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie).
9. Daniel Świniarski (S.A. "Tęcza" Jelcz-Laskowice).
10.  Krzysztof Bochnia (S.A. "Tęcza" Jelcz-Laskowice).
11. Grzegorz Zięba (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie).
12. Robert Jasek (W.S.A. "Starówka" Wrocław).
13. Andrzej Bartosik (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie).
14. Zdzisław Szymański (S.A. "Przyszłość" Koło).
15. Waldemar Kukuła (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie).
16. Janusz Bielawski (S.A. "Tęcza" Jelcz-Laskowice).

Mężczyźni ponad 56 lat.

1. Janusz Ślusarczyk (S.A. "Północ" Częstochowa).
2. Wincenty Warzecha (S.A. "Północ" Częstochowa).
3. Zdzisław Korszla (W.S.A. "Starówka" Wrocław).
4. Andrzej Misiak (W.S.A. "Starówka" Wrocław).
5.  Mirosław Siedlecki (Bałuckie S.A. "Rodzina" Łódź).
6. Wacław Wołyńczyc (S.A. "Aura" Oborniki Śląskie).
7. Władysław Nowicki (W.S.A. "Starówka" Wrocław).

        Ponieważ ideą zawodów było, że najważniejszy jest udział i dobra zabawa pozostali uczestnicy otrzymali również medale pamiątkowe za uczestnictwo oraz drobne upominki rzeczowe. Wręczono też dwa specjalne dyplomy dla najmłodszego (kol. Mateusz – S.A. „PRZYSZŁOŚĆ” Koło) i najstarszego (kol. Andrzej – W.S.A. „STARÓWKA” Wrocław) zawodnika. Uczestnicy zawodów wraz z kibicami wysoko ocenili poziom organizacji, przeprowadzenia zawodów oraz posiłki i deklarowali swoje uczestnictwo w kolejnym turnieju za rok. Zapraszamy do galerii gdnie można obejrzeć zdjęcia z naszej imprezy.

w.n 21.10.2018r.


      19 maja 2018 r. odbyło się w siedzibie naszego Stowarzyszenia cykliczne spotkanie z kulinarnymi specjałami kuchni świata. Tym razem kolega Marek i dwie jego koleżanki zabrali nas w świat smakowych doznań kuchni greckiej. Mieliśmy możliwość popróbować wielu potraw, z których najwięcej pochwał zebrały trzy sałatki. Organizator przygotował też dla uczestników konkursy, w których zwycięzcy otrzymywali drobne upominki rzeczowe. Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu były zadowolone i deklarowały uczestnictwo w kolejnych tego typu imprezach. W Galerii do obejrzenia zdjęcia z wydarzenia, serdeczenie zapraszamy.  
w.n.03.06.2018r.

        W maju jak co roku nasze Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd integracyjny dla członków, rodzin, znajomych i sympatyków. Tym razem w dniach 11-13.05.2018 spędziliśmy czas w Przesiece, w samym sercu Karkonoszy. Zatrzymaliśmy się w pensjonacie Złoty Widok, z którego krajobrazy rzeczywiście były przecudowne. Po przyjeżdzie gospodarze przywitali nas smaczną obiado-kolacją. Później robiliśmy plany wycieczek na kolejne dni. W sobotę w kilku grupach udaliśmy się na górskie wycieczki. Jedna grupa udała się szlakiem przez wodospad Podgórnej, Borowice do Karpacza, gdzie przez Pielgrzymy weszła na Słonecznik i dalej grzbietem do Przełęczy Karkonoskiej, z której zeszła do Przesieki, druga grupa udała się do Karpacza i tam szlakiem do Samotni, a trzecia zwiedzała okolicę włączając w to przepiękny wodospad Podgórnej - największą atrakcję Przesieki..
W godzinach wieczornych spędzaliśmy czas na grze w bilard, oraz opowiadając wrażenia minionego dnia.
W niedzielę, po śniadaniu każdy indywidualnie panował swoj pobyt. Cześć zwiedzała okolicę, jedna grupa udała się do Karpacza i tam spod Kruczych Skał szlakiem do Schroniska nad Łomniczką i dalej do kotła Łomniczki u podnóża Śnieżki.
Jak co roku pogodę mieliśmy zamówioną, więc było ciepło i słonecznie, co tylko dodawało uroku górskim wycieczkom.
Zapraszamy do galerii gdzie umieściliśmy kilka zdjęć z naszego wyjazdu.  
t.k. 27.05.2018r.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 14.04.2018 r. Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła zorganizowało IV Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym dla AMATORÓW. Naszą organizację reprezentowały cztery osoby: Alina D., Andrzej M., Andrzej P. oraz Józef P. Kolejny raz nastąpił progres w dokonaniach naszych zawodników. Koleżanka Alina wygrała kilka setów oraz jeden mecz w wyżej notowanymi rywalkami. Kolega Andrzej M. również zaliczył postęp wygrywając kilka setów. Natomiast bracia Andrzej i Józef P. po raz pierwszy awansowali ze swoich grup eliminacyjnych do ćwierćfinałów a tam po zaciętych meczach musieli uznać wyższość swoich rywali. Podsumowując, występ naszych zawodników należy uznać za udany w porównaniu z rokiem ubiegłym. 
Zaprasmy do obejrzenia zdjęć z mistrzostw umieszczonych w Galerii.
w.n. 10.05.2018r