Kronika - wsastarowka

Przejdź do treści
Wyjazd integracyjny do Sokolca
10-12.05.2024


Wyjazdowy weekend turystyczny spędziliśmy w Sokolcu (gmina Nowa Ruda). Trzy dni wypełnione atrakcjami zgodnymi z naszymi upodobaniami, potrzebami i możliwościami.

Pierwszego dnia po przyjeździe, zakwaterowaniu i sutym posiłku zebraliśmy się w salce kominkowej. Nastrojowo, klimatycznie, wreszcie w oderwaniu od miejskiego życia, spędziliśmy miłe chwile na śpiewach przy dźwiękach gitary i wspólnych rozmowach. Wygląda na to, że powstał całkiem udany repertuar, może jeszcze niedoskonały, ale bardzo w naszych gustach. Zaplanowaliśmy tez zajęcia na następny dzień i odbyliśmy wieczorny spacer. Rekonesans po najbliższej okolicy był bardzo udany.


Kolejny dzień pobytu upłynął tyleż intensywnie, co i rozmaicie. Spędziliśmy go w kilku grupach, adekwatnie do zróżnicowanych zainteresowań.
Byli wędrowcy, zatem w górach się było, powędrowało się. Miłe są takie powroty, gdy i trasy się zmienia, i na dawnych ścieżkach odnajduje wspomnienia, dostrzega się nowe na starym- wciąż urzekające i zapierające dech w piersiach. Wędrówka z Sokolca przez schronisko Orzeł na Wielką Sowę i powrót przez Lisie Skały zaspokoiły w pełni potrzeby kontaktu ze szlakiem i przyrodą.
Była grupa miłośników architektury- oni odbyli wycieczkę do Świdnicy, gdzie podziwiali piękno Kościoła Pokoju pw. św. Trójcy. Jest to największa drewniana barokowa świątynia w Europie, zabytkowy budynek sakralny, Obiekt od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wrażenia niepowtarzalne i niezapomniane.
Byli też amatorzy podążający śladami historii w regionie. Ci zwiedzili Podziemne Fabryki Walimia „Riese”, a dokładnie Kompleks Rzeczka. Jest to jeden z siedmiu kompleksów wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu „Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona. „Riese” już od wielu lat rozpala umysły poszukiwaczy przygód i badaczy historii.  
Wieczór upłynął na integracyjnych rozrywkach, grach i zabawach. Lepszego zakończenia dnia nie można sobie wymarzyć.

Dzień trzeci to dzień powrotu, ale i tak wypełniony atrakcjami. Jedni wybrali się do Szczawna Zdroju, odwiedzili park zdrojowy, degustując uzdrowiskową wodę, podziwiając zabytkową zabudowę i spacerując alejkami wśród kwitnących rododendronów. Nie obyło się też bez wspinaczki na wieżę widokową z piękną panoramą Gór Sowich, a nawet dalszych wzgórz. Inni zatrzymali się w Książu. Odwiedzili kompleks zamkowy z przyległym parkiem. Jest to niekwestionowana atrakcja turystyczna Dolnego Śląska, perła w koronie polskich zamków. Wspaniały zabytek, miejsce-instytucja ważne na mapie całego regionu.

Dziś już mówimy, że było, skończyło się, ale miłe wspomnienia pozostaną z nami na zawsze.

a.b.05.06.2024
IX Abstynenckie Mistrzostwa Polski
w tenisie stołowym dla Amatorów w Kole
13.04.2024

Jak co roku w miesiącu kwietniu pojechaliśmy do Koła aby wziąć udział w IX Abstynenckich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym dla Amatorów. Do rywalizacji przystąpiło bardzo wielu zawodników z całej Polski. Wrocław wystawił pięcioro zawodników z tego wszystkie osoby reprezentowały Stowarzyszenie „STARÓWKA”. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a niektóre mecze zachwycały finezją zagrań i zaciętością. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Józef Pelc, który dotarł do fazy ćwierćfinałowej i ostateczne zajął 8 miejsce. Pozostali reprezentanci Wrocławia walczyli na miarę swoich umiejętności i wygrywali niektóre mecze a często kończyli sety na przewagi, jednak to nie wystarczyło do wyjścia z grup i zakwalifikowania się do fazy pucharowej. Zawody możemy zaliczyć do udanych ponieważ z każdym turniejem podnosimy swoje umiejętności i jesteśmy coraz lepsi. Ponadto najważniejszy cel zawodów czyli integracja środowiska abstynenckiego i promowanie zdrowego stylu życia został osiągnięty. Na zakończenie zwycięzcy odebrali puchary, medale i upominki a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale i upominki. Potem nastąpił czas pożegnań i umawiania się na następne spotkania.  
w.n.20.04.2024
Spotkanie z Prezydentem Wrocławia
Panem Jackiem Sutrykiem
20.12.2023

W dniu 20.12.2023 roku w Sali głównej Wrocławsiego Ratusza odbyło się spotkanie organizacji działających na rzecz osób z uzależnieniami z Prezydentem Wrocławia Panem Jackiem Sutrykiem.
Pan Prezydent podziękował osobom, które w działalność na rzecz osób z uzależnieniami włozyły dużo zaangażowania i własnego czasu. Wśród osób nominowanych do wyróżnienia znaleźli się członkowie naszego stowarzyszenia:
Barbara Nowicka,
Władysław Nowicki,
Józef Pelc.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i przyłączamy się do podziękowań za wytężoną, ofiarną pracę
t.k.25.01.2024
Wyjazd integracyjny do Głuchołaz
29.09-01.10.2023

Jak co roku na przełomie września i października organizujemy wyjazd integracyjny dla członków Stowarzyszenia i środowisk abstynenckich.
Tym razem postanowiliśmy zmienić trochę kierunek i udaliśmy się do Głuchołaz - pieknego uzdrowiskowego miasteczka położonego w Sudetach Wschodnich a dokładnie w Górach Opawskich. Zatrzyamliśmy się w miłym hotelu położonym na skraju parku zdrojowego w którym można było oddawać się spacerom i inhalacjom jodem w pobliskiej tężni.
Nasz wspólny pobyt to przede wszystkim obcowanie z naturą, wycieczki i spacery.
W zależności od preferencji jedni udali się w rejon Pradziada i tam wędrowali po maolwniczych przepięknych szlakach. Inna grupa udała się na najwyższy szczyt Gór Opawskich Kopę Biskupią, a jeszcze inni zwiedzali okolicę i miasteczko.
Jak za każdym razem czas ten wykorzystaliśmy na wspólne rozmowy, zacieśnianie więzi, ale również na odpoczunek od spraw codziennych i pozysytwne naładowanie baterii.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili na koniec, że musimy tu jeszcze wrócić, bo jest przepięknie i jeszcze wiele atrakcji do zobaczenia.
t.k.04.10.2023
XI Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie
stołowym dla amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
02.09.2023

Tegoroczna  rywalizacja w XI Otwartych Abstynenckich Mistrzostwach Wrocławia w  tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyła się w  sobotę 2 września 2023 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego  przy ul. Przesmyckiego 10. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 28 osób z  czego 2 osoby nie dotarły więc w Turnieju uczestniczyło 25 zawodników.
Na  zawody przyjechali zawodnicy i kibice z następujących organizacji  abstynenckich działających na terenie Dolnego Śląska i kraju:
•         Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła – 4 osoby.
•         Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 8 osób
•         Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy –  1 osoba.
•         Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
•         Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 2 osoby.
•         Stowarzyszenie „STOP” ze Zgierza – 1 osoba oraz
•         gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.
Ostatecznie razem z sędziami i obsługą nagłośnienia turnieju dało to ok. 50 osób.
Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1.    Kobiety do 55 lat (3 zawodniczki).
2.    Kobiety ponad 55 lat (6 zawodniczek).
3.    Mężczyźni do 40 lat (4 zawodników).
4.    Mężczyźni od 41 do 55 lat (5 zawodników).
5.    Mężczyźni ponad 55 lat (8 zawodników).
Ponadto  po raz pierwszy udało się przeprowadzić rywalizację drużynową, do  której przystąpiły Stowarzyszenia mające co najmniej trzech  reprezentantów.
Sędziowaniem zawodów zajęło się tradycyjnie pięcioro licencjonowanych sędziów z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Rywalizacja  przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie  oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz  licznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który  zapewnili organizatorzy.   

Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
Kobiety do 55 lat:
1.    Karolina Mistewicz – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2.    Agnieszka Plak-Kudelska – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3.    Łucja Pelc – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
Kobiety ponad 55 lat:
1.    Renata Siedlecka – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2.    Mariola Mielczarek – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3.    Ewa Izydorczyk – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
4.    Hanna Stefaniak – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
5.    Iwona Ozdowa – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
6.    Alina Domagała – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
Mężczyźni do 40 lat:
1.   Marcin Mistewicz – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2.   Michał Graczyk – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
3.   Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
4.   Mirosław Ostrzyniewski – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1.    Paweł Sochacki – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
2.    Andrzej Ślusarski – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3.    Marek Łukasiewicz – Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy
4.    Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina
5.    Stanisław Czapeczka – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
Mężczyźni ponad 55 lat:
1.    Józef Pelc – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
2.    Andrzej Pelc – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
3.    Szczepan Dudka – Stowarzyszenie „STOP” ze Zgierza
4.    Sławomir Reński – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
5.    Ireneusz Rębowski – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
6.    Andrzej Misiak – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
7.    Piotr Połom – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
Rywalizacja drużynowa była bardzo zacięta i ostatecznie zakończyła się w następującym wynikiem.
1.    B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2.    WSA „STARÓWKA” z Wrocław
3.    Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
Zawody zakończyły się wręczeniem medali, pucharów, dyplomów oraz upominków dla każdego z uczestników.
Liczymy, że w przyszłorocznym Turnieju będzie uczestniczyć co najmniej tylu zawodników i kibiców.
w.n.19.05.2023r.
Wyjazd integracyjny do Karpacza
19-21.05.2023

Jak co roku maj to miesiąc kiedy  nasze Stowarzyszenie organizuje wyjazd integracyjny. Tym razem udaliśmy  się do Karpacza, gdzie zatrzymaliśmy się w pięknym Żółtym Dworku. Jeśli  Karpacz to oczywiście Karkonosze :) Tak też było, w sobotę rano duża  grupa udała się na górskie szlaki, aby podziwiać piękno naszych gór.  Udaliśmy się szlakiem od Świątyni Wang do schroniska Samotnia i dalej  przez schronisko Strzecha Akademicka do Białego jaru. Druga grupa udała  się do Peca pod Śnieżką skąd wyciągiem wjechali na szczyt królowej  Karkonoszy Śnieżki. Mniej zaprawieni w górskich wycieczkach zwiedzali  okolicę oraz sam Karpacz, który jest piękną górską miejscowścią z  wieloma atrakcjami.
Wieczorem na terenie ośrodka zorganizowaliśmy  ognisko z kiełbaskami gdzie cała nasza społeczność bardzo miło spędzała  wspólnie czas.
Nasz wyjazd kolejny raz pokazał jak ważne jest  oderwać się od codzienności, pracy, obowiązków i spędzić czas na  odpoczynku, relaksie w miłym gronie wśród przyjaciół.
Baterie zostały naładowane i w niedzielę po śniadaniu rozjechaliśmy się do swoich domów po drodze zwiedzając okoliczne atrakcje.
t.k.28.05.2023r.
II Turniej Tenisa Stołowego dl środowisk trzeźwościowych
o nagrodę Burmistrza Strzelina
18.03.2023

Strzelińskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „PROMIENIE” zorganizowało 18 marca 2023 r.  II Turniej Tenisa Stołowego dla środowisk trzeźwościowych o nagrodę Burmistrza Strzelina.  Nasze Stowarzyszenie reprezentowali Alina Domagała, Łucja Pelc, Hanna  Stefaniak, Piotr Połom, Andrzej Misiak, Sławomir Reński, Władysław  Nowicki, Andrzej Pelc i Józef Pelc. Rywalizacja przebiegała w serdecznej  i przyjacielskiej atmosferze. Gospodarze zapewnili obecnym gorący  posiłek, ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje. Zawody przeprowadzono w  następujących kategoriach:
- dzieci do 18 lat,
- kobiety,
- mężczyźni podzieleni na trzy grupy.
Mężczyźni  rywalizowali w trzech grupach, z których zwycięzcy rywalizowali o  miejsca na podium a osoby z pozostałych miejsc walczyli o pozostałe  lokaty. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
Kobiety:
I miejsce – Hanna Stefaniak
II miejsce – Łucja Pelc
III miejsce – Alina Domagała
Rywalizację mężczyzn na trzecim miejscu zakończył Józef Pelc, czwarty był Andrzej Pelc, piąty Sławomir Reński.
Nasze stowarzyszenie nie było reprezentowane w kategorii dzieci do 18 lat.
Podsumowując  nasz udział trzeba ocenić go pozytywnie chociaż mężczyźni zajęli gorsze  miejsca jak w ubiegłym roku, natomiast kobiety zdominowały rywalizację o  czym świadczy zajęcie przez nie wszystkich miejsc na podium.
w.n.20.03.2023r.
II Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach
09.03.2023

Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „STARÓWKA” zorganizowało II Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w Szachach.  Zawody odbyły się 9 marca 2023 r. w siedzibie naszej organizacji.  Zgłosiło się sześć osób z czego ostatecznie do Turnieju przystąpiło  pięciu uczestników.
Lista uczestników według kolejności zgłoszeń przedstawiała się następująco:
1.       Stanisław Czapeczka
2.       Jurek Lis – nie dotarł
3.       Robert Jasek
4.       Łukasz Pelc
5.       Łucja Pelc
6.       Władysław Nowicki

Po  rozegraniu wszystkich meczów według zasady, każdy z każdym i przyznaniu  wszystkim  walkowerów za rywalizację z nieobecnym ustalono następującą  kolejność:
I Miejsce – Władysław Nowicki – 5 punktów
II Miejsce – Łukasz Pelc – 4 punkty
III Miejsce – Stanisław Czapeczka – 3 punkty
IV Miejsce – Łucja Pelc – 2 punkty
V Miejsce – Robert Jasek – 1 punkt
VI Miejsce przypadło nieobecnemu Jurkowi Lisowi – 0 punktów

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się zaangażować do rywalizacji większą liczbę uczestników.
w.n.11.03.2023r.
Sylwester
31.12.2022 r.

Chcąc uświetnić zakończenie 2022  i powitanie Nowego 2023 Roku Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów  „STARÓWKA” i Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „PROMIENIE” ze  Strzelina zorganizowały wspólnie bezalkoholową Zabawę Sylwestrową.  Ogółem bawiło się od godz. 20:00  w sobotę do godz. 3:00 rano w  niedzielą około 90 osób. Dobrą zabawę zapewnił muzycznie i efektami  świetlnymi DJ Maxx, a o północy po wzajemnym złożeniu sobie życzeń odbył  się na zewnątrz krótki pokaz ogni sztucznych. Uczestnicy bardzo  chwalili organizację i menu zapewnione przez organizatorów oraz życzyli  sobie kolejnego spotkania za rok.
w.n.03.01.2023r.
Spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia
16.12.2022 r.

Jak co roku w oczekiwaniu na Święta  Bożego Narodzenia spotkaliśmy się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia  oraz podzielić się tym co nam się wydarzyło w mijającym roku.
Spotknie  otworzył Prezes Stowarzyszenia, powitał przybyłych i przekazał życzenia  od osób, które nie mogły z nami uczestniczyć w spotkaniu. Poźniej głoś  zabierali uczstnicy opowiadając o tym co było dla nich ważne w mijającym  roku. W dalszej części podzieliliśmy się opłatkiem, skaładając sobie  życzenia i spożywając słodkości dostarczone przez uczestnikow.
Było radośnie, miło i świątecznie.
t.k.17.12.2022r.
Wyjazd integracyjny społeczności
Anstynenckiego Klubu Seniora "Starówka"
do Karpacza
18-20.11.2022 r.

Listopad 2021 roku był  miesiącem, w którym rozpoczęły się konsultacje i uzgodnienia dotyczące  powołania Abstynenckiego Klubu Seniora „STARÓWKA” działającego od  grudnia 2021 r. w siedzibie Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów  „STARÓWKA”. Po roku czasu udało nam się zaplanować i zorganizować wyjazd  do „ŻÓŁTEGO DWORKU” w Karpaczu, który był możliwy przy wsparciu  finansowym Gminy Wrocław. Oprócz wspólnych wycieczek po górach i  spacerów po mieście przeznaczyliśmy też czas na integrację i zabawy.  Jednym z ważnych elementów było też przedyskutowanie dotychczasowej  działalności oraz omówienie i wypracowanie form dalszego działania  Abstynenckiego Klubu Seniora. Spędzenie wspólnego weekendu w  przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze pozwoliło nam uzupełnić siły i  nabrać nowej energii do dalszej efektywnej działalności. Podkreślić też  trzeba gościnność i serdeczne przyjęcie naszej grupy przez gospodarzy i  obsługę ośrodka, która przerosła nasze oczekiwania.
t.k.24.10.2022r.
XIX Festiwal Twórczości Artystycznej organizowany przez
Bałuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Rodzina"
w Łodzi
08.10.2022 r.

Sobota 08.10.2022 roku była  okazją do wzięcia udziału w XIX Festiwalu Twórczości Artystycznej  organizowanym przez Bałuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich  „RODZINA” z Łodzi. Nasze Stowarzyszenie było reprezentowane w dwóch  kategoriach: fotografii (kol. Janusz) oraz plastyki (kol. Władek). Z  ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że nasz kolega Władek już po  raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Z uwagi na  wysoką wartość artystyczną zaprezentowanych prac, poproszono o  pozostawienie ich celem wyeksponowania i zaprezentowania szerszej  widowni. W przyszłym roku odbywać się będzie jubileuszowy XX Festiwal do  udziału w którym nasz Stowarzyszenie już otrzymało zaproszenie.
Gratulujemy bardzo Władkowi i będziemy trzymać kciuki za powodzenie w kolejnym festiwalu 😊
t.k.14.10.2022r.
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
30.09-02.10.2022 r.

Znowu udało nam się podładować baterie. Spędziliśmy cudowny weekend w pięknych okolicznościach przyrody.
Udaliśmy się w Karkonosze do ślicznej Szklarskiej Poręby, gdzie ugościł nas RAAD na Uroczysku.
Jak  zwykle miła obsługa, oraz fantastyczne jedzenie sprawiło, że pełni sił i  pozytywnej energii spędzaliśmy czas na łonie przyrody.
Atrakcji było co nie miara i każdy uczestnik wyjazdu mógł wybrać coś dla siebie.
Jedna grupka udała się pociągiem ze Szklarskiej Poręby do Harrachova i stamtąd przez wodospad Mumlavy na grzbiet Karkonoszy
i przez Trzy Świnki zielonym szlakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem, dalej niebieskim szlakiem do naszego pensjonatu.
Druga  grupa zwiedzała przepiękny japoński ogród Surivia w Przesiece  zachwycając się egzotyczną roślinnością jak również legendarnymi  strojami samurajów.
Trzecia grupa zaś udała się samochodami do  Harrachova, gdzie zwiedzali słynne skocznie narciarskie i zachwycali się  niesamowitymi górskimi widokami.
Echhhh........ tylko dlaczego tak krótko?
t.k.08.10.2022r.
IV Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego
Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w Tenisie Stołowym
24.09.2022 r.

Już   po raz czwarty odbyły się w Łodzi amatorskie mistrzostwa województwa  łódzkiego stowarzyszeń i klubów abstynenckich w tenisie  stołowym.  Udział w zawodach wzięli również nasi reprezentanci i godnie  reprezentowali nasze Stowarzyszenie.
Zawody odbywały się w przyjacielskiej miłej atmosferze. Była to kolejna okazja do integracji środowisk abstynenckich.
t.k.30.09.2022r.
X Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie
stołowym dla amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
10.09.2022 r.

Tegoroczna  jubileuszowa rywalizacja w X Otwartych Abstynenckich Mistrzostwach  Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika  odbyła się w sobotę 10 września 2022 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu  Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Zawody odbyły się w  specyficznej sytuacji ponieważ w tym samym czasie Stowarzyszenie  Abstynenckie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła zorganizowało Mistrzostwa Polski w tej  dyscyplinie. Spowodowało to pewne ograniczenia w liczbie uczestników,  które wynikły z tej sytuacji. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 15  osób z czego 2 osoby nie dotarły więc w Turnieju uczestniczyło 13  zawodników.
Na zawody przyjechali zawodnicy i kibice z następujących organizacji abstynenckich działających na terenie Dolnego Śląska:

•         Stowarzyszenie „Promienie” ze Strzelina – 4 osoby.
•         Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy –  3 osoby.
•         Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 3 osoby.
•         Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 4 osoby.
•         i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 18 osób.
Ostatecznie razem z sędziami i obsługą nagłośnienia turnieju dało to 38 osób.
Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1.    Kobiety (3 zawodniczki).
2.    Mężczyźni do 55 lat (5 zawodników.)
3.    Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).
Sędziowaniem zawodów zajęło się tradycyjnie czworo licencjonowanych sędziów z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Rywalizacja  przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie  oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz  licznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który  zapewnili organizatorzy.   
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:

Kobiety:
1.  Martyna Uruska – W.S.A. „STARÓWKA”
2.  Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
3.  Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
 
Mężczyźni do 55 lat:
1.    Marek Łukasiewicz – Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy
2.    Patryk Szymański – Stowarzyszenie „PROMIENIE” ze Strzelina
3.    Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
4.    Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
5.    Stanisław Czapeczka – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia

Mężczyźni ponad 55 lat:
1.    Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
2.    Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
3.    Sławomir Reński – W.S.A. „STARÓWKA”
4.    Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
5.    Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”

Liczymy, że przyszłoroczny Turniej będzie miał liczniejszą obsadę i większą liczbę kibiców.
w.n.17.10.2022r.
Wyjazd integracyjny do Karpacza
13-15.05.2022 r.

Kolejny wiosenny wyjazd integracyjno-turystyczny za nami. Udało nam się w tym roku znaleźć koleją bazę, tym razem w Karpaczu. 0d 13 do 15 maja 2022 roku byliśmy w pensjonacie „TOREJA” i mam wrażenie, że jeszcze niejednokrotnie tam wrócimy. Obsługa uśmiechnięta i gotowa do pomocy w każdej sprawie, wyżywienie super a zakwaterowanie na wysokim poziomie. Ponadto dopisała nam pogoda, która przez cały okres pobytu była słoneczna ale nie dokuczał nam przy tym zbytni upał. W wyższych partiach gór pomimo słonecznej pogody, zalegał jeszcze śnieg. Towarzystwo na miarę swoich możliwości spędzało czas na spacerach i wędrówkach po górach. Podsumowując wszyscy byli bardzo zadowoleni i wracali z podładowanymi akumulatorami do dalszego działania oraz deklarowali, że wrócą jeszcze do tego pensjonatu.
w.n.18.05.2022r.
I Turniej Tenisa Stołowego dla środowisk trzeźwościowych
o nagrodę Burmistrza Strzelina
03.04.2022 r.

Strzelińskie Stowarzyszenie  Trzeźwościowe „PROMIENIE” zorganizowało 3 kwietnia I Turniej tenisa  stołowego dla środowisk trzeźwościowych o nagrodę Burmistrza Strzelina.  Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez Alinę Domagałę, Łucję  Pelc, Hannę Stefaniak, Roberta Jaska, Andrzeja Misiaka, Władysława  Nowickiego i Józefa Pelca. Rywalizacja przebiegała w serdecznej i  przyjacielskiej atmosferze. Gospodarze zapewnili obecnym gorący posiłek,  ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje. Zawody odbywały się w  następujących kategoriach:
 
- dzieci do 18 lat,
- kobiety,
- mężczyźni podzieleni na trzy grupy.
 
Mężczyźni  rywalizowali w trzech grupach, z których zwycięzcy rywalizowali o  miejsca na podium a osoby z pozostałych miejsc walczyli o pozostałe  lokaty. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
 
Kobiety:
I miejsce – Hanna Stefaniak
II miejsce – Łucja Pelc
III miejsce – Alina Domagała
Mężczyźni:
I miejsce – Józef Pelc
VIII miejsce – Robert Jasek
X miejsce – Andrzej Misiak
XI miejsce – Władysław Nowicki
 
Nasze stowarzyszenie nie było reprezentowane w kategorii dzieci do 18 lat.
Podsumowując  nasz udział trzeba ocenić go bardzo pozytywnie, szczególnie kobiety  zdominowały rywalizację o czym świadczy zajęcie przez nie wszystkich  miejsc na podium.
w.n.29.04.2022r.
I Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa
Wrocławia w Szachach
10-17.03.2022 r.

Wrocławskie Stowarzyszenie  Abstynentów „STARÓWKA” wielokrotnie próbowało zorganizować Turniej  szachowy dla środowiska trzeźwościowego jednak z braku chętnych dopiero w  tym roku udało się przeprowadzić I Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w Szachach.  Zawody odbyły się w dniach 10 i 17 marca 2022 r. w siedzibie naszej  organizacji. Zgłosiło się osiem osób z czego ostatecznie do Turnieju  przystąpiło siedem osób.
 
Lista uczestników według kolejności zgłoszeń przedstawiała się następująco:
1.       Stanisław Czapeczka
2.       Jurek Lis
3.       Andrzej Pelc
4.       Józef Pelc
5.       Robert Jasek
6.       Łukasz Pelc
7.       Łucja Pelc
8.       Władysław Nowicki
 
Podczas dwudniowych zmagań i rozegraniu meczów według zasady każdy z każdym ustalono następującą kolejność:
 
I Miejsce – Łukasz Pelc – 6 ½ punktu
II Miejsce – Władysław Nowicki – 6 punktów
III Miejsce – Stanisław Czapeczka – 4 ½ punktu
IV Miejsce – Józef Pelc – 4 punkty
V Miejsce – Łucja Pelc – 3 punkty
VI Miejsce – Jurek Lis – 3 punkty
VII Miejsce – Robert Jasek – 1 punkt
VIII Miejsce przypadło nieobecnemu Andrzejowi Pelcowi – 0 punktów
 
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zawody będą się rozwijać a uczestników będzie co raz więcej.
w.n.30.03.2022r.
Turniej Tenisa Stołowego Stowarzyszeń
i Klubów Abstynenckich po patronatem
Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn
20.11.2021 r.

W dniu 20 listopada odbył się I  Turniej Tenisa Stołowego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich pod  patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały trzy kobiety i jeden mężczyzna. Gościnność, organizacja i  atmosfera zapewniona przez organizatorów stała na najwyższym poziomie.  Na Turnieju pojawili się przedstawiciele Zarządu Krajowej Rady Związków i  Stowarzyszeń Abstynenckich Bogdan Urban i Władysław Keler. W zwodach  uczestniczyło ponad 40 osób które rywalizowały w trzech kategoriach,  kobiety w jednej kategorii a mężczyźni w dwóch kategoriach. Najlepiej z  naszych reprezentantów spisała się kol. Hania, która zajęła 4 miejsce.  Pozostali reprezentanci zajęli miejsca 7, 8 i 10. Nasi przedstawiciele  po powrocie chwalili gospodarzy za miłą atmosferę i wspaniałą  organizację oraz deklarowali swój udział w turnieju za rok.
w.n.24.11.2021r.
VI Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym
dla Amatorów w Kole
09.10.2021 r.

Po ponad rocznej przerwie  spowodowanej pandemią COVID-19, w dniu 9 października 2021 r. odbyły się  Kole VI Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym dla  Amatorów. Do rywalizacji przystąpiło około 70 zawodników z całej Polski.  Wrocław wystawił siedmioro zawodników z tego 6 osób reprezentowało  Stowarzyszenie „STARÓWKA” a jedna Stowarzyszenie „ODNOWA”. Zawody stały  na bardzo wysokim poziomie a niektóre mecze zachwycały finezją i  zaciętością. Najlepiej zaprezentowała się ekipa Bałuckiego  Stowarzyszenia Abstynentów „RODZINA” z Łodzi, która wywalczyła najwięcej  miejsc medalowych. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się  Józef Pelc, który dotarł do fazy ćwierćfinałowej. Pozostali  reprezentanci Wrocławia walczyli na miarę swoich umiejętności i  wygrywali niektóre mecze, a często kończyli sety na przewagi Jednak to  nie wystarczyło do wyjścia z grup i zakwalifikowania się do fazy  pucharowej. Zawody możemy zaliczyć do udanych, ponieważ z każdym  turniejem podnosimy swoje umiejętności i jesteśmy coraz lepsi. Ponadto  najważniejszy cel zawodów, czyli integracja środowiska abstynenckiego i  promowanie zdrowego stylu życia został osiągnięty. Na zakończenie  zwycięzcy odebrali puchary, medale i upominki a pozostali uczestnicy  pamiątkowe medale i upominki. Potem nastąpił czas pożegnań i umawiania  się na następne spotkania.
w.n.26.10.2021r.
XVIII Festiwal Twórczości Artystycznej "Nadziejo prowadź"
organizowany przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów
"Rodzina" i Miejski Dom Koultury w Łodzi
04.10.2021 r.

Podczas IX Otwartych Abstynenckich  Mistrzostw Wrocławia w tenisie stołowym, które odbyły się 12.09.2021 r.  otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w XVIII Festiwalu Twórczości  Artystycznej „Nadziejo Prowadź”, które od wielu lat organizowany jest w  Łodzi przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów „Rodzina” i Miejski Dom  Kultury. Wysłaliśmy zgłoszenia i obrazy namalowane przez kolegę  Władysława („Nad Biebrzą)” i koleżankę Lucynę (cykl dwóch obrazów  „Kobiety”). Jednak inne zaplanowane przez Stowarzyszenie działania nie  pozwoliły nam uczestniczyć w Gali ogłoszenia wyników konkursu. Jakże  wielkie było nasze zaskoczenie, kiedy dowiedzieliśmy się, że I miejsce  przyznano obrazowi Władka N. „Nad Biebrzą” a drugie cyklowi „Kobiety”  będącym dziełem Lucyny R.-J. Tak wysoka ocena naszych prac jest też  zasługą działającej w naszej organizacji „Akademii Sztuki”, która  pozwala nam rozwijać nasze umiejętności artystyczne.
link do  wydarzenia:
https://rcpslodz.pl/index.php/2-aktualnosci/576-xviii-wojewodzki-festiwal-tworczosci-abstynentow-nadziejo-prowadz
w.n.26.10.2021r.
Wyjazd integracyjny do Stronia Śląskiego
01-03.10.2021 r.

W dniach  01-03.10.2021 r. kolejny już raz mieliśmy okazję wspólnie wyjechać na  weekend i cieszyć się z razem spędzonego czasu. Tym razem nasz wybór  padł na Stronie Śląskie, a co za tym idzie piękne tereny górskie masywu  Śnieżnika. Wyjazd integracyjny obfitował więc w aktywny wypoczynek na  świeżym powietrzu, a że pogoda dopisała, radość była jeszcze większa.
Pierwszego  dnia w godzinach popołudniowych spacerowaliśmy po miejscowości z  zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca. Drugiego dnia po śniadaniu w  kilkuosobowych grupach udaliśmy się na górskie szlaki o różnym stopniu  trudności. Część z nas zdobywała Śnieżnik, inni udali się na szlaki  prowadzące dolinami, a jeszcze inna grupa zwiedzała okoliczne  miejscowości. Wieczorem po obiadokolacji były spotkania i rozmowy przy  kawie i herbacie.
Niedziela  to już bardziej indywidualne spędzanie czasu, dość duża grupa w drodze  powrotnej udała się do niewielkiego wodospadu w miejscowości Młoty i  zażyła pierwszej w tym sezonie kąpieli w zimnej górskiej wodzie, później  były odwiedziny w schronisku Jagodna na przełęczy Spalona i powrót do  domu.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i bardzo miło spędzony razem czas.                 
t.k.08.10.2021r.
IX otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie
stołowym dla Amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
12.09.2021 r.

Tradycyjnie już od wielu lat na  początku września nasze Stowarzyszenie organizuje zawody w tenisie  stołowym dla środowisk trzeźwościowych. Tegoroczne IX Otwarte  Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im.  Kazimierza Ogrodnika odbyły się 12.09.2021 r. na Hali Sportowej  Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10.
Do zawodów zgłosiły się 43 osoby w tym 14 kobiet i 29 mężczyzn, którzy zostali przydzieleni do następujących grup:
Kobiety do dwóch grup wiekowych:
1 grupa do 52 lat (7 osób),
2 grupa ponad 52 lata (7 osób).
Mężczyźni do trzech grup wiekowych:
1 grupa do 40 lat (9 osób),
2 grupa od 41 do 55 lat (13 osób),
3 grupa ponad 55 lat (7 osób).

Zawody  przebiegały w serdecznej i miłej atmosferze a rywalizacja stała na  wysokim poziomie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i punktacją nadzór  mieli sędziowie z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowali:
1. Alina Domagała
2. Łucja Pelc
3. Hanna Stefaniak
4. Robert Jasek
5. Andrzej Misiak
6. Władysław Nowicki
7. Andrzej Pelc
8. Józef Pelc

Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło 37 osób a w wyniku rywalizacji ustaliła się następująca kolejność.
Kobiety do 52 lat:
1. Karolina Mistewicz
2. Magdalena Frąckiewicz
3. Agnieszka Ptak
4. Dorota Bochnia
Kobiety ponad 52 lata:
1. Mariola Mielczarek
2. Ewa Izydorczyk
3. Hanna Stefaniak
4. Alina Domagała
5. Łucja Pelc
6. Iwona Ozdowa
Mężczyźni do 40 lat:
1. Piotr Imiołczyk
2. Łukasz Pyda
3. Marcin Mistewicz
4. Łukasz Smorąg
5. Przemysław Kolada
6. Andrzej Sobok
7. Dominik Nalaskowski
8. Maciej Haniszewski
9. Tomasz Skąpski
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1. Jerzy Ciekański
2. Jacek Graczyk
3. Marcin Stopczyk
4. Paweł Sochacki
5. Józef Pelc
6. Adam Gozdowiak
7. Marek Łukasiewicz
8. Robert Jasek
9. Marek Stefański
10. Daniel Świniarski
11. Jacek Rosiak
Mężczyźni ponad 55 lat:
1. Wincenty Warzecha
2. Andrzej Pelc
3. Stanisław Zydaczek
4. Sławomir Reński
5. Andrzej Misiak
6. Władysław Nowicki
7. Zdzisław Szymański

Podczas  rywalizacji zawodnicy i kibice mieli możliwość posilić się pysznym  bigosem, parówkami na gorąco, trzema rodzajami ciast, wafelkami,  markizami oraz gorącymi i zimnymi napojami. Ponadto nagłośnieniem i  oprawą muzyczną turnieju wsparł nas kolega Roman.
Podsumowując  występ naszej ekipy to zdobyliśmy jedno II i jedno III miejsce, a  pozostali nasi reprezentanci zajmowali punktowane miejsca, co świadczy o  ich dużych umiejętnościach. Zawody zakończyło wręczenie medali,  pucharów, dyplomów i drobnych upominków. Ponadto wszystkie startujące  zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za udział w  zawodach. Zamykając imprezę kolega Władysław Nowicki serdecznie  podziękował zawodnikom za uczestnictwo i sportową rywalizację w  przyjacielskiej atmosferze oraz zaprosił uczestników na zawody w  przyszłym roku.                                                                                
w.n.16.09.2021r.
Wyjazd integracyjny do Polanicy Zdroju
21-23.05.2021 r.

Maj to już tradycyjnie  czas wyjazdu integracyjnego. Tak samo było również w tym roku i w dniach  23-25.05.2021 spędzaliśmy wspólnie czas w Polanicy Zdroju. Na szczęście  rygory sanitarne związane z pandemią zostały poluzowane i nic nie  stanęło na przeszkodzie, abyśmy mogli wspólnie relaksować się w pięknym  uzdrowisku i w pięknych okolicznościach przyrody.
Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęło się wspólną obiadokolacją w  piątek po przyjeździe, po której był czas na rozmowy i plany na kolejne  dni pobytu.
W sobotę po śniadaniu grupa  górołazów wybrała się na wycieczkę w po szlakach turystycznych  przebiegających przez piękne tereny gór bystrzyckich. Po drodze mieliśmy  okazję obejrzeć piękną twierdzę w Szczytnej, gdzie z wieży widokowej  mogliśmy podziwiać przepiękną okolicę. Później udaliśmy się do  schroniska pod muflonem, które góruje nad Dusznikami Zdrojem i dalej  szlakiem na szczyt góry Wolarz. Stamtąd już zeszliśmy do Polanicy gdzie  nasza wycieczka dobiegła końca. Wszyscy w doskonałych humorach mimo  zmęczenia, bo w nogach było 27 km.
Druga  grupa lubiąca górskie wycieczki udała się na mniej męczącą wyprawę i  podziwiała niesamowite formy skalne Szczelińca Wielkiego.
Część z nas sobotni dzień spędzała na podziwianiu uroków Polanicy  Zdroju, Dusznik Zdroju oraz Kudowy Zdroju spacerując po parkach  zdrojowych i smakując wód leczniczych.
Wieczorem po obiadokolacji kontynuowaliśmy aktywny wypoczynek spacerując po parku zdrojowym Polanicy Zdroju.
Niestety czas w dobrym towarzystwie szybko upływa i w niedzielę po  śniadaniu trzeba było opuścić pensjonat i wracać się do swoich domów. Po  drodze oczywiście każdy miał zaplanowane jakieś atrakcje i tak  niektórzy zwiedzali Twierdzę Kłodzko, inni odwiedzili Arboretum w  Wojsławicach.
Nasz kolejny wspólny wyjazd  był okazją do zacieśniania więzi, lepszego poznawania się i integracji  środowisk abstynenckich. Liczymy bardzo, że przy okazji kolejnych  wyjazdów będzie nas jeszcze więcej. Zapraszamy do galerii gdzie  zamieściliśmy zdjęcia z naszego wyjazdu.                    
t.k.21.05.2021r.
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
16-18.10.2020 r.

W dniach 16-18.10.2020 r. kolejny raz członkowie naszego Stowarzyszenia  wraz z najbliższymi przebywali na wyjeździe integracyjnym. Ze wzgledu na  sytuację epiedmiologiczną nasz wyjazd nie był tak liczny jak byśmy tego  sobie życzyli, ale przecież zdrowie jest najważniejsze. Skorzystaliśmy z  gościnności sprawdzonego już pensjonatu "Raad na uroczysku", gdzie  mogliśmy liczyć na miłe przyjęcie, dobre jedzenie, a przede wszystkim zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, co w obecnym czasie jest bardzo istotne.
Pogoda  była już zdecydowanie jesienna, ale nie przeszkodziło nam to w  aktywnym spędzaniu czasu. W sobotę duża grupa wybrała się na grzbiet  Karkonoszy, najpierw czarnym szlakiem do Rozdroża pod Kamieńczykiem,  dalej przez wodospad Kamieńczyka czerwonym do Hali Szrenickiej, póżniej  do mokrej przełęczy i zielonym szlakiem do schroniska pod Łabskim  Szczytem. Stamtąd szlakiem niebieskim do naszego pensjonatu. Całośc  wycieczki to ponad 18 km. Na Hali Szrenickiej przywitała nas zima ,  sypał śnieżek i zrobiło się bardzo bajkowo. Wróciliśmy do ośrodka w  doskonałych humorach i raosnych nastrojach.
Druga grupa zwiedzała Szklarską Porębę i okoliczne miejscowości.
Znaleźli się wśród nas również amatorzy zimnej wody, który w bystrych  nurtach górskich potoków zażywali kąpieli i hartowali swoje ciała.
t.k.24.10.2020r.
II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego
Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym
26.09.2020 r.

26 września  2020 roku odbyły się II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego  Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym zorganizowane  przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów ”RODZINA”. Nasze  Stowarzyszenie reprezentowała ekipa w składzie: Alina Domagała, Łucja  Pelc, Hanna Stefaniak i Józef Pelc. Rywalizacja przebiegała w  przyjacielskiej i sportowej atmosferze. Nasi reprezentanci rywalizowali  ze zmiennym szczęściem ale realnie oceniając osiągnęli miejsca na miarę  swoich możliwości. Najlepiej zaprezentował się jedyny mężczyzna w ekipie  Józef Pelc, który ostatecznie zajął piąte miejsce.
w.n.06.10.2020r.
VIII otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wroclawia w tenisie
stołowym dl Amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
05.09.2020 r.

Organizowane przez nasze  Stowarzyszenie od wielu lat VIII Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa  Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika  odbyły się już tradycyjnie w sobotę 5 września 2020 r. w Hali Sportowej  Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Warto podkreślić,  że były to pierwsze w tym roku zawody tenisa stołowego, które udało się  przeprowadzić. Zawody odbyły się w specyficznych warunkach, panującej  pandemii Covid 19. Zmusiło nas to do zastosowania pewnych ograniczeń  wynikających z tej sytuacji. Ograniczyliśmy liczbę uczestników do  maksymalnie 25 osób, ostatecznie w zawodach udział wzięły 22 osoby.  Każdy z uczestników podczas rejestracji miał mierzoną temperaturę,  otrzymał maseczkę oraz lateksowe rękawiczki. Ponadto przez cały czas  turnieju dostępne były środki dezynfekujące.  Zawodnicy podzieleni  zostali na następujące kategorie:
                 
     1.    Kobiety (5 zawodniczek).
     2.    Mężczyźni do lat 40 (4 zawodników).
     3.    Mężczyźni od 41 do 55 lat (dwie podgrupy po 4 zawodników).
     4.    Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).
                 
     Do zawodów przystąpili reprezentanci następujących Stowarzyszeń:
     •    „Apostolat trzeźwości” z Lubina – 1 osoba.
     •    Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna – 2 osoby.
     •    Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 4 osoby.
     •    Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 5 osób.
     •    Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
     •    Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 1 osoba.
     •    i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.
                 
                                                                                  
Gościem specjalnym zawodów był syn patrona zawodów Piotr Ogrodnik, który podczas ceremonii dekoracji rozdawał medale i puchary.
Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i  została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie  zawodników oraz nielicznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny  poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.   
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
                 
     Kobiety:
     1.    Mariola Mielczarek – B.S.A. „RODZINA”
     2.    Ewa Izydorczyk – B.S.A. „RODZINA”
     3.    Hanna Stefaniak – W.S.A. „STARÓWKA”
     4.    Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
     5.    Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
     Mężczyźni do 40 lat:
     1.    Krzysztof Kasprzykowski – B.S.A. „RODZINA”
     2.    Łukasz Smorąg – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     3.    Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST”
     4.    Przemysław Kolada – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     Mężczyźni od 41 do 55 lat:
     1.    Jacek Graczyk – Klub „KROKUS”
     2.    Marcin Stopczyk – B.S.A. „RODZINA”
     3.    Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
     4.    Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA”
     5-6. Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
     5-6. Tomasz Biegun – „Apostolat trzeźwości”
     7-8. Jacek Rosiak – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     7-8. Daniel Świniarski – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     Mężczyźni ponad 55 lat:
     1.    Wincenty Warzecha – Klub „KROKUS”
     2.    Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
     3.    Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
     4.    Ryszard Krok – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     5.    Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”                                                                               
w.n.07.09.2020r.
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
22-24.05.2020 r.

W dniach  22-24.05.2020 r. odbył się  nasz coroczny wiosenny wyjazd integracyjny. Dzięki poluzowaniu obostrzeń  związanych z zagrożeniem epidemicznym nasz wyjazd mógł dojść do skutku.
Tym razem spędziliśmy czas w Karkonoszach, a bazą wypadową była  Szklarska Poręba. Mieszkaliśmy w sprawdzonym przez nas miejscu RAAD na  Uroczysku skąd mieliśmy bardzo blisko do wodospadu Szklarki, Chaty  Walońskiej jak również do szlaku do schroniska pod Łabskim Szczytem.
Ze względu na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt jak również  zamknięte granice, część szlaków nie była dostępna dla turystów więc  zostało nam udać do Schroniska pod Łabskim Szczytem, a stamtąd wrócić  żółtym szlakiem i drogami leśnym do punktu wyjścia. W sumie przeszliśmy  ponad 15 km.
Druga grupa zwiedzała okoliczne kurorty: Świeradów Zdrój, Karpacz i na miejscu Szklarską Porębę.
Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Kolejny raz mogliśmy  razem wypoczywać, integrować się i spędzać aktywnie czas na łonie  natury.
Mamy nadzieję, że przy okazji kolejnej imprezy plenerowej będzie nas jeszcze więcej.                                                                                                
t.k.30.05.2020r.
Created with WebSite X5
tel.            +48 71 322 61 91
kom.         +48 607 285 481
e-mail:     wsa_starowka@op.pl
www.wsastarowka.pl

Wróć do spisu treści