Kronika - wsastarowka.pl

Przejdź do treści
II Turniej tenisa stołowego dla środowisk trzeźwościowych o nagrodę Burmistrza Strzelina
18.03.2023 r.
Strzelińskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „PROMIENIE” zorganizowało 18 marca 2023 r.  II Turniej Tenisa Stołowego dla środowisk trzeźwościowych o nagrodę Burmistrza Strzelina. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali Alina Domagała, Łucja Pelc, Hanna Stefaniak, Piotr Połom, Andrzej Misiak, Sławomir Reński, Władysław Nowicki, Andrzej Pelc i Józef Pelc. Rywalizacja przebiegała w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Gospodarze zapewnili obecnym gorący posiłek, ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje. Zawody przeprowadzono w następujących kategoriach:
- dzieci do 18 lat,
- kobiety,
- mężczyźni podzieleni na trzy grupy.
Mężczyźni rywalizowali w trzech grupach, z których zwycięzcy rywalizowali o miejsca na podium a osoby z pozostałych miejsc walczyli o pozostałe lokaty. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
Kobiety:
I miejsce – Hanna Stefaniak
II miejsce – Łucja Pelc
III miejsce – Alina Domagała
Rywalizację mężczyzn na trzecim miejscu zakończył Józef Pelc, czwarty był Andrzej Pelc, piąty Sławomir Reński.
Nasze stowarzyszenie nie było reprezentowane w kategorii dzieci do 18 lat.
Podsumowując nasz udział trzeba ocenić go pozytywnie chociaż mężczyźni zajęli gorsze miejsca jak w ubiegłym roku, natomiast kobiety zdominowały rywalizację o czym świadczy zajęcie przez nie wszystkich miejsc na podium.
w.n.20.03.2023r.
II Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach
09.03.2023 r.
Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „STARÓWKA” zorganizowało II Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w Szachach. Zawody odbyły się 9 marca 2023 r. w siedzibie naszej organizacji. Zgłosiło się sześć osób z czego ostatecznie do Turnieju przystąpiło pięciu uczestników.
Lista uczestników według kolejności zgłoszeń przedstawiała się następująco:
1.       Stanisław Czapeczka
2.       Jurek Lis – nie dotarł
3.       Robert Jasek
4.       Łukasz Pelc
5.       Łucja Pelc
6.       Władysław Nowicki

Po rozegraniu wszystkich meczów według zasady, każdy z każdym i przyznaniu wszystkim  walkowerów za rywalizację z nieobecnym ustalono następującą kolejność:
I Miejsce – Władysław Nowicki – 5 punktów
II Miejsce – Łukasz Pelc – 4 punkty
III Miejsce – Stanisław Czapeczka – 3 punkty
IV Miejsce – Łucja Pelc – 2 punkty
V Miejsce – Robert Jasek – 1 punkt
VI Miejsce przypadło nieobecnemu Jurkowi Lisowi – 0 punktów

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się zaangażować do rywalizacji większą liczbę uczestników.
w.n.11.03.2023r.
Sylwester
31.12.2022 r.
Chcąc uświetnić zakończenie 2022 i powitanie Nowego 2023 Roku Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „STARÓWKA” i Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „PROMIENIE” ze Strzelina zorganizowały wspólnie bezalkoholową Zabawę Sylwestrową. Ogółem bawiło się od godz. 20:00  w sobotę do godz. 3:00 rano w niedzielą około 90 osób. Dobrą zabawę zapewnił muzycznie i efektami świetlnymi DJ Maxx, a o północy po wzajemnym złożeniu sobie życzeń odbył się na zewnątrz krótki pokaz ogni sztucznych. Uczestnicy bardzo chwalili organizację i menu zapewnione przez organizatorów oraz życzyli sobie kolejnego spotkania za rok.
w.n.03.01.2023r.
Spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia
16.12.2022 r.
Jak co roku w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia spotkaliśmy się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia oraz podzielić się tym co nam się wydarzyło w mijającym roku.
Spotknie otworzył Prezes Stowarzyszenia, powitał przybyłych i przekazał życzenia od osób, które nie mogły z nami uczestniczyć w spotkaniu. Poźniej głoś zabierali uczstnicy opowiadając o tym co było dla nich ważne w mijającym roku. W dalszej części podzieliliśmy się opłatkiem, skaładając sobie życzenia i spożywając słodkości dostarczone przez uczestnikow.
Było radośnie, miło i świątecznie.
t.k.17.12.2022r.
Wyjazd integracyjny społeczności
Absytynenckiego Klubu Seniora "Starówka"
do Karpacza
18-20.11.2022 r.
Listopad 2021 roku był miesiącem, w którym rozpoczęły się konsultacje i uzgodnienia dotyczące powołania Abstynenckiego Klubu Seniora „STARÓWKA” działającego od grudnia 2021 r. w siedzibie Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów „STARÓWKA”. Po roku czasu udało nam się zaplanować i zorganizować wyjazd do „ŻÓŁTEGO DWORKU” w Karpaczu, który był możliwy przy wsparciu finansowym Gminy Wrocław. Oprócz wspólnych wycieczek po górach i spacerów po mieście przeznaczyliśmy też czas na integrację i zabawy. Jednym z ważnych elementów było też przedyskutowanie dotychczasowej działalności oraz omówienie i wypracowanie form dalszego działania Abstynenckiego Klubu Seniora. Spędzenie wspólnego weekendu w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze pozwoliło nam uzupełnić siły i nabrać nowej energii do dalszej efektywnej działalności. Podkreślić też trzeba gościnność i serdeczne przyjęcie naszej grupy przez gospodarzy i obsługę ośrodka, która przerosła nasze oczekiwania.
t.k.24.10.2022r.
XIX Festiwal Twórczości Artystycznej organizowany przez Bałuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "RODZINA" w Łodzi
08.10.2022 r.
Sobota 08.10.2022 roku była okazją do wzięcia udziału w XIX Festiwalu Twórczości Artystycznej organizowanym przez Bałuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „RODZINA” z Łodzi. Nasze Stowarzyszenie było reprezentowane w dwóch kategoriach: fotografii (kol. Janusz) oraz plastyki (kol. Władek). Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że nasz kolega Władek już po raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Z uwagi na wysoką wartość artystyczną zaprezentowanych prac, poproszono o pozostawienie ich celem wyeksponowania i zaprezentowania szerszej widowni. W przyszłym roku odbywać się będzie jubileuszowy XX Festiwal do udziału w którym nasz Stowarzyszenie już otrzymało zaproszenie.
Gratulujemy bardzo Władkowi i będziemy trzymać kciuki za powodzenie w kolejnym festiwalu 😊

t.k.14.10.2022r.
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
30.09-02.10.2022 r.
Znowu udało nam się podładować baterie. Spędziliśmy cudowny weekend w pięknych okolicznościach przyrody.
Udaliśmy się w Karkonosze do ślicznej Szklarskiej Poręby, gdzie ugościł nas RAAD na Uroczysku.
Jak zwykle miła obsługa, oraz fantastyczne jedzenie sprawiło, że pełni sił i pozytywnej energii spędzaliśmy czas na łonie przyrody.
Atrakcji było co nie miara i każdy uczestnik wyjazdu mógł wybrać coś dla siebie.
Jedna grupka udała się pociągiem ze Szklarskiej Poręby do Harrachova i stamtąd przez wodospad Mumlavy na grzbiet Karkonoszy
i przez Trzy Świnki zielonym szlakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem, dalej niebieskim szlakiem do naszego pensjonatu.
Druga grupa zwiedzała przepiękny japoński ogród Surivia w Przesiece zachwycając się egzotyczną roślinnością jak również legendarnymi strojami samurajów.
Trzecia grupa zaś udała się samochodami do Harrachova, gdzie zwiedzali słynne skocznie narciarskie i zachwycali się niesamowitymi górskimi widokami.
Echhhh........ tylko dlaczego tak krótko?

t.k.08.10.2022r.
IV Amatorskie Mistrzostwa Wojwództwa Łódzkiego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie Stołowym
24.09.2022r.
Już  po raz czwarty odbyły się w Łodzi amatorskie mistrzostwa województwa łódzkiego stowarzyszeń i klubów abstynenckich w tenisie  stołowym. Udział w zawodach wzięli również nasi reprezentanci i godnie reprezentowali nasze Stowarzyszenie.
Zawody odbywały się w przyjacielskiej miłej atmosferze. Była to kolejna okazja do integracji środowisk abstynenckich.
t.k.30.09.2022r.
X otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie
stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika
10.09.2022r.
Tegoroczna jubileuszowa rywalizacja w X Otwartych Abstynenckich Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyła się w sobotę 10 września 2022 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Zawody odbyły się w specyficznej sytuacji ponieważ w tym samym czasie Stowarzyszenie Abstynenckie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła zorganizowało Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Spowodowało to pewne ograniczenia w liczbie uczestników, które wynikły z tej sytuacji. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 15 osób z czego 2 osoby nie dotarły więc w Turnieju uczestniczyło 13 zawodników.
 Na zawody przyjechali zawodnicy i kibice z następujących organizacji abstynenckich działających na terenie Dolnego Śląska:

•         Stowarzyszenie „Promienie” ze Strzelina – 4 osoby.
•         Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy –  3 osoby.
•         Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 3 osoby.
•         Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 4 osoby.
•         i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 18 osób.
Ostatecznie razem z sędziami i obsługą nagłośnienia turnieju dało to 38 osób.
Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1.    Kobiety (3 zawodniczki).
2.    Mężczyźni do 55 lat (5 zawodników.)
3.    Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).
Sędziowaniem zawodów zajęło się tradycyjnie czworo licencjonowanych sędziów z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz licznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.   
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:

Kobiety:
1.    Martyna Uruska – W.S.A. „STARÓWKA”
2.    Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
3.    Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
 
Mężczyźni do 55 lat:
1.    Marek Łukasiewicz – Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy
2.      Patryk Szymański – Stowarzyszenie „PROMIENIE” ze Strzelina
3.      Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
4.      Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
5.      Stanisław Czapeczka – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia

Mężczyźni ponad 55 lat:
1.    Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
2.      Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
3.      Sławomir Reński – W.S.A. „STARÓWKA”
4.      Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
5.      Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”

Liczymy, że przyszłoroczny Turniej będzie miał liczniejszą obsadę i większą liczbę kibiców.
w.n.17.10.2022r.
Wyjazd integracyjny do Karpacza
13-15.05.2022 r.
Kolejny wiosenny wyjazd integracyjno-turystyczny za nami. Udało nam się w tym roku znaleźć koleją bazę, tym razem w Karpaczu. 0d 13 do 15 maja 2022 roku byliśmy w pensjonacie „TOREJA” i mam wrażenie, że jeszcze niejednokrotnie tam wrócimy. Obsługa uśmiechnięta i gotowa do pomocy w każdej sprawie, wyżywienie super a zakwaterowanie na wysokim poziomie. Ponadto dopisała nam pogoda, która przez cały okres pobytu była słoneczna ale nie dokuczał nam przy tym zbytni upał. W wyższych partiach gór pomimo słonecznej pogody, zalegał jeszcze śnieg. Towarzystwo na miarę swoich możliwości spędzało czas na spacerach i wędrówkach po górach. Podsumowując wszyscy byli bardzo zadowoleni i wracali z podładowanymi akumulatorami do dalszego działania oraz deklarowali, że wrócą jeszcze do tego pensjonatu.
w.n.18.05.2022r.
I Turniej Tenisa Stołowego dla środowisk trzeźwościowych
o nagrodę Burmistrza Strzelina
03.04.2022r.
Strzelińskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „PROMIENIE” zorganizowało 3 kwietnia I Turniej tenisa stołowego dla środowisk trzeźwościowych o nagrodę Burmistrza Strzelina. Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez Alinę Domagałę, Łucję Pelc, Hannę Stefaniak, Roberta Jaska, Andrzeja Misiaka, Władysława Nowickiego i Józefa Pelca. Rywalizacja przebiegała w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Gospodarze zapewnili obecnym gorący posiłek, ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje. Zawody odbywały się w następujących kategoriach:
 
- dzieci do 18 lat,
 
- kobiety,
 
- mężczyźni podzieleni na trzy grupy.
 
Mężczyźni rywalizowali w trzech grupach, z których zwycięzcy rywalizowali o miejsca na podium a osoby z pozostałych miejsc walczyli o pozostałe lokaty. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
 
Kobiety:
 
I miejsce – Hanna Stefaniak
 
II miejsce – Łucja Pelc
 
III miejsce – Alina Domagała
 
Mężczyźni:
 
I miejsce – Józef Pelc
 
VIII miejsce – Robert Jasek
 
X miejsce – Andrzej Misiak
 
XI miejsce – Władysław Nowicki
 
Nasze stowarzyszenie nie było reprezentowane w kategorii dzieci do 18 lat.
 
Podsumowując nasz udział trzeba ocenić go bardzo pozytywnie, szczególnie kobiety zdominowały rywalizację o czym świadczy zajęcie przez nie wszystkich miejsc na podium.
w.n.29.04.2022r.
I Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa
Wrocławia w Szachach
10-17.03.2022r.
Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „STARÓWKA” wielokrotnie próbowało zorganizować Turniej szachowy dla środowiska trzeźwościowego jednak z braku chętnych dopiero w tym roku udało się przeprowadzić I Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w Szachach. Zawody odbyły się w dniach 10 i 17 marca 2022 r. w siedzibie naszej organizacji. Zgłosiło się osiem osób z czego ostatecznie do Turnieju przystąpiło siedem osób.
 
Lista uczestników według kolejności zgłoszeń przedstawiała się następująco:
 
1.       Stanisław Czapeczka
 
2.       Jurek Lis
 
3.       Andrzej Pelc
 
4.       Józef Pelc
 
5.       Robert Jasek
 
6.       Łukasz Pelc
 
7.       Łucja Pelc
 
8.       Władysław Nowicki
 
Podczas dwudniowych zmagań i rozegraniu meczów według zasady każdy z każdym ustalono następującą kolejność:
 
I Miejsce – Łukasz Pelc – 6 ½ punktu
 
II Miejsce – Władysław Nowicki – 6 punktów
 
III Miejsce – Stanisław Czapeczka – 4 ½ punktu
 
IV Miejsce – Józef Pelc – 4 punkty
 
V Miejsce – Łucja Pelc – 3 punkty
 
VI Miejsce – Jurek Lis – 3 punkty
 
VII Miejsce – Robert Jasek – 1 punkt
 
VIII Miejsce przypadło nieobecnemu Andrzejowi Pelcowi – 0 punktów
 
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zawody będą się rozwijać a uczestników będzie co raz więcej.
w.n.30.03.2022r.
Turniej Tenisa Stołowego Stowarzyszeń
i Klubów Abstynenckich
pod patronatem
Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn
20.11.2021r.
W dniu 20 listopada odbył się I Turniej Tenisa Stołowego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały trzy kobiety i jeden mężczyzna. Gościnność, organizacja i atmosfera zapewniona przez organizatorów stała na najwyższym poziomie. Na Turnieju pojawili się przedstawiciele Zarządu Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich Bogdan Urban i Władysław Keler. W zwodach uczestniczyło ponad 40 osób które rywalizowały w trzech kategoriach, kobiety w jednej kategorii a mężczyźni w dwóch kategoriach. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się kol. Hania, która zajęła 4 miejsce. Pozostali reprezentanci zajęli miejsca 7, 8 i 10. Nasi przedstawiciele po powrocie chwalili gospodarzy za miłą atmosferę i wspaniałą organizację oraz deklarowali swój udział w turnieju za rok.
w.n.24.11.2021r.
VI Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym
dla AMATORÓW w Kole
09.10.2021r.
Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w dniu 9 października 2021 r. odbyły się Kole VI Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym dla Amatorów. Do rywalizacji przystąpiło około 70 zawodników z całej Polski. Wrocław wystawił siedmioro zawodników z tego 6 osób reprezentowało Stowarzyszenie „STARÓWKA” a jedna Stowarzyszenie „ODNOWA”. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a niektóre mecze zachwycały finezją i zaciętością. Najlepiej zaprezentowała się ekipa Bałuckiego Stowarzyszenia Abstynentów „RODZINA” z Łodzi, która wywalczyła najwięcej miejsc medalowych. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Józef Pelc, który dotarł do fazy ćwierćfinałowej. Pozostali reprezentanci Wrocławia walczyli na miarę swoich umiejętności i wygrywali niektóre mecze, a często kończyli sety na przewagi Jednak to nie wystarczyło do wyjścia z grup i zakwalifikowania się do fazy pucharowej. Zawody możemy zaliczyć do udanych, ponieważ z każdym turniejem podnosimy swoje umiejętności i jesteśmy coraz lepsi. Ponadto najważniejszy cel zawodów, czyli integracja środowiska abstynenckiego i promowanie zdrowego stylu życia został osiągnięty. Na zakończenie zwycięzcy odebrali puchary, medale i upominki a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale i upominki. Potem nastąpił czas pożegnań i umawiania się na następne spotkania.
w.n.26.10.2021r.
XVIII Festiwal Twórczości Artystycznej "Nadziejo prowadź"
organizowany przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów "Rodzina" i Miejski Dom Kultury w Łodzi
04.10.2021r.
Podczas IX Otwartych Abstynenckich Mistrzostw Wrocławia w tenisie stołowym, które odbyły się 12.09.2021 r. otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w XVIII Festiwalu Twórczości Artystycznej „Nadziejo Prowadź”, które od wielu lat organizowany jest w Łodzi przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów „Rodzina” i Miejski Dom Kultury. Wysłaliśmy zgłoszenia i obrazy namalowane przez kolegę Władysława („Nad Biebrzą)” i koleżankę Lucynę (cykl dwóch obrazów „Kobiety”). Jednak inne zaplanowane przez Stowarzyszenie działania nie pozwoliły nam uczestniczyć w Gali ogłoszenia wyników konkursu. Jakże wielkie było nasze zaskoczenie, kiedy dowiedzieliśmy się, że I miejsce przyznano obrazowi Władka N. „Nad Biebrzą” a drugie cyklowi „Kobiety” będącym dziełem Lucyny R.-J. Tak wysoka ocena naszych prac jest też zasługą działającej w naszej organizacji „Akademii Sztuki”, która pozwala nam rozwijać nasze umiejętności artystyczne.
link do  wydarzenia:
https://rcpslodz.pl/index.php/2-aktualnosci/576-xviii-wojewodzki-festiwal-tworczosci-abstynentow-nadziejo-prowadz
w.n.26.10.2021r.

Wyjazd integracyjny do Stronia Śląskiego 01-03.10.2021 r.
W dniach 01-03.10.2021 r. kolejny już raz mieliśmy okazję wspólnie wyjechać na weekend i cieszyć się z razem spędzonego czasu. Tym razem nasz wybór padł na Stronie Śląskie, a co za tym idzie piękne tereny górskie masywu Śnieżnika. Wyjazd integracyjny obfitował więc w aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, a że pogoda dopisała, radość była jeszcze większa.
Pierwszego dnia w godzinach popołudniowych spacerowaliśmy po miejscowości z zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca. Drugiego dnia po śniadaniu w kilkuosobowych grupach udaliśmy się na górskie szlaki o różnym stopniu trudności. Część z nas zdobywała Śnieżnik, inni udali się na szlaki prowadzące dolinami, a jeszcze inna grupa zwiedzała okoliczne miejscowości. Wieczorem po obiadokolacji były spotkania i rozmowy przy kawie i herbacie.
Niedziela to już bardziej indywidualne spędzanie czasu, dość duża grupa w drodze powrotnej udała się do niewielkiego wodospadu w miejscowości Młoty i zażyła pierwszej w tym sezonie kąpieli w zimnej górskiej wodzie, później były odwiedziny w schronisku Jagodna na przełęczy Spalona i powrót do domu.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i bardzo miło spędzony razem czas.
                          
t.k.08.10.2021r.
IX otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika
12.09.2021r.
Tradycyjnie już od wielu lat na początku września nasze Stowarzyszenie organizuje zawody w tenisie stołowym dla środowisk trzeźwościowych. Tegoroczne IX Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyły się 12.09.2021 r. na Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10.
Do zawodów zgłosiły się 43 osoby w tym 14 kobiet i 29 mężczyzn, którzy zostali przydzieleni do następujących grup:
Kobiety do dwóch grup wiekowych:
1 grupa do 52 lat (7 osób),
2 grupa ponad 52 lata (7 osób).
Mężczyźni do trzech grup wiekowych:
1 grupa do 40 lat (9 osób),
2 grupa od 41 do 55 lat (13 osób),
3 grupa ponad 55 lat (7 osób).

Zawody przebiegały w serdecznej i miłej atmosferze a rywalizacja stała na wysokim poziomie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i punktacją nadzór mieli sędziowie z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowali:
1. Alina Domagała
2. Łucja Pelc
3. Hanna Stefaniak
4. Robert Jasek
5. Andrzej Misiak
6. Władysław Nowicki
7. Andrzej Pelc
8. Józef Pelc

Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło 37 osób a w wyniku rywalizacji ustaliła się następująca kolejność.
Kobiety do 52 lat:
1. Karolina Mistewicz
2. Magdalena Frąckiewicz
3. Agnieszka Ptak
4. Dorota Bochnia
Kobiety ponad 52 lata:
1. Mariola Mielczarek
2. Ewa Izydorczyk
3. Hanna Stefaniak
4. Alina Domagała
5. Łucja Pelc
6. Iwona Ozdowa
Mężczyźni do 40 lat:
1. Piotr Imiołczyk
2. Łukasz Pyda
3. Marcin Mistewicz
4. Łukasz Smorąg
5. Przemysław Kolada
6. Andrzej Sobok
7. Dominik Nalaskowski
8. Maciej Haniszewski
9. Tomasz Skąpski
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1. Jerzy Ciekański
2. Jacek Graczyk
3. Marcin Stopczyk
4. Paweł Sochacki
5. Józef Pelc
6. Adam Gozdowiak
7. Marek Łukasiewicz
8. Robert Jasek
9. Marek Stefański
10. Daniel Świniarski
11. Jacek Rosiak
Mężczyźni ponad 55 lat:
1. Wincenty Warzecha
2. Andrzej Pelc
3. Stanisław Zydaczek
4. Sławomir Reński
5. Andrzej Misiak
6. Władysław Nowicki
7. Zdzisław Szymański

Podczas rywalizacji zawodnicy i kibice mieli możliwość posilić się pysznym bigosem, parówkami na gorąco, trzema rodzajami ciast, wafelkami, markizami oraz gorącymi i zimnymi napojami. Ponadto nagłośnieniem i oprawą muzyczną turnieju wsparł nas kolega Roman.
Podsumowując występ naszej ekipy to zdobyliśmy jedno II i jedno III miejsce, a pozostali nasi reprezentanci zajmowali punktowane miejsca, co świadczy o ich dużych umiejętnościach. Zawody zakończyło wręczenie medali, pucharów, dyplomów i drobnych upominków. Ponadto wszystkie startujące zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za udział w zawodach. Zamykając imprezę kolega Władysław Nowicki serdecznie podziękował zawodnikom za uczestnictwo i sportową rywalizację w przyjacielskiej atmosferze oraz zaprosił uczestników na zawody w przyszłym roku.

                                                                                  
w.n.16.09.2021r.

Wyjazd integracyjny do Polanicy Zdroju 21-23.05.2021 r.
Maj to już tradycyjnie czas wyjazdu integracyjnego. Tak samo było również w tym roku i w dniach 23-25.05.2021 spędzaliśmy wspólnie czas w Polanicy Zdroju. Na szczęście rygory sanitarne związane z pandemią zostały poluzowane i nic nie stanęło na przeszkodzie, abyśmy mogli wspólnie relaksować się w pięknym uzdrowisku i w pięknych okolicznościach przyrody.
  Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęło się wspólną obiadokolacją w piątek po przyjeździe, po której był czas na rozmowy i plany na kolejne dni pobytu.
  W sobotę po śniadaniu grupa górołazów wybrała się na wycieczkę w po szlakach turystycznych przebiegających przez piękne tereny gór bystrzyckich. Po drodze mieliśmy okazję obejrzeć piękną twierdzę w Szczytnej, gdzie z wieży widokowej mogliśmy podziwiać przepiękną okolicę. Później udaliśmy się do schroniska pod muflonem, które góruje nad Dusznikami Zdrojem i dalej szlakiem na szczyt góry Wolarz. Stamtąd już zeszliśmy do Polanicy gdzie nasza wycieczka dobiegła końca. Wszyscy w doskonałych humorach mimo zmęczenia, bo w nogach było 27 km.
  Druga grupa lubiąca górskie wycieczki udała się na mniej męczącą wyprawę i podziwiała niesamowite formy skalne Szczelińca Wielkiego.
  Część z nas sobotni dzień spędzała na podziwianiu uroków Polanicy Zdroju, Dusznik Zdroju oraz Kudowy Zdroju spacerując po parkach zdrojowych i smakując wód leczniczych.
  Wieczorem po obiadokolacji kontynuowaliśmy aktywny wypoczynek spacerując po parku zdrojowym Polanicy Zdroju.
 Niestety czas w dobrym towarzystwie szybko upływa i w niedzielę po śniadaniu trzeba było opuścić pensjonat i wracać się do swoich domów. Po drodze oczywiście każdy miał zaplanowane jakieś atrakcje i tak niektórzy zwiedzali Twierdzę Kłodzko, inni odwiedzili Arboretum w Wojsławicach.
 Nasz kolejny wspólny wyjazd był okazją do zacieśniania więzi, lepszego poznawania się i integracji środowisk abstynenckich. Liczymy bardzo, że przy okazji kolejnych wyjazdów będzie nas jeszcze więcej. Zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy zdjęcia z naszego wyjazdu.
                          
t.k.21.05.2021r.

Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby 16-18.10.2020 r.
W dniach 16-18.10.2020 r. kolejny raz członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z najbliższymi przebywali na wyjeździe integracyjnym. Ze wzgledu na sytuację epiedmiologiczną nasz wyjazd nie był tak liczny jak byśmy tego sobie życzyli, ale przecież zdrowie jest najważniejsze. Skorzystaliśmy z gościnności sprawdzonego już pensjonatu "Raad na uroczysku", gdzie mogliśmy liczyć na miłe przyjęcie, dobre jedzenie,
  a przede wszystkim zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, co w obecnym czasie jest bardzo istotne.
  Pogoda  była już zdecydowanie jesienna, ale nie przeszkodziło nam to w aktywnym spędzaniu czasu. W sobotę duża grupa wybrała się na grzbiet Karkonoszy, najpierw czarnym szlakiem do Rozdroża pod Kamieńczykiem, dalej przez wodospad Kamieńczyka czerwonym do Hali Szrenickiej, póżniej do mokrej przełęczy i zielonym szlakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem. Stamtąd szlakiem niebieskim do naszego pensjonatu. Całośc wycieczki to ponad 18 km. Na Hali Szrenickiej przywitała nas zima , sypał śnieżek i zrobiło się bardzo bajkowo. Wróciliśmy do ośrodka w doskonałych humorach i raosnych nastrojach.
  Druga grupa zwiedzała Szklarską Porębę i okoliczne miejscowości.
  Znaleźli się wśród nas również amatorzy zimnej wody, który w bystrych nurtach górskich potoków zażywali kąpieli i hartowali swoje ciała.
t.k.24.10.2020r.

II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym 26.09.2020r.
26 września 2020 roku odbyły się II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym zorganizowane przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów ”RODZINA”. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała ekipa w składzie: Alina Domagała, Łucja Pelc, Hanna Stefaniak i Józef Pelc. Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej i sportowej atmosferze. Nasi reprezentanci rywalizowali ze zmiennym szczęściem ale realnie oceniając osiągnęli miejsca na miarę swoich możliwości. Najlepiej zaprezentował się jedyny mężczyzna w ekipie Józef Pelc, który ostatecznie zajął piąte miejsce.
w.n.06.10.2020r.

VIII otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika 05.09.2020r.
Organizowane przez nasze Stowarzyszenie od wielu lat VIII Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyły się już tradycyjnie w sobotę 5 września 2020 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Warto podkreślić, że były to pierwsze w tym roku zawody tenisa stołowego, które udało się przeprowadzić. Zawody odbyły się w specyficznych warunkach, panującej pandemii Covid 19. Zmusiło nas to do zastosowania pewnych ograniczeń wynikających z tej sytuacji. Ograniczyliśmy liczbę uczestników do maksymalnie 25 osób, ostatecznie w zawodach udział wzięły 22 osoby. Każdy z uczestników podczas rejestracji miał mierzoną temperaturę, otrzymał maseczkę oraz lateksowe rękawiczki. Ponadto przez cały czas turnieju dostępne były środki dezynfekujące.  Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
                 
     1.    Kobiety (5 zawodniczek).
     2.    Mężczyźni do lat 40 (4 zawodników).
     3.    Mężczyźni od 41 do 55 lat (dwie podgrupy po 4 zawodników).
     4.    Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).
                 
     Do zawodów przystąpili reprezentanci następujących Stowarzyszeń:
     •    „Apostolat trzeźwości” z Lubina – 1 osoba.
     •    Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna – 2 osoby.
     •    Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 4 osoby.
     •    Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 5 osób.
     •    Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
     •    Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 1 osoba.
     •    i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.
                 
                                                                                  
Gościem specjalnym zawodów był syn patrona zawodów Piotr Ogrodnik, który podczas ceremonii dekoracji rozdawał medale i puchary.
     Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz nielicznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.   
     Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
                 
     Kobiety:
     1.    Mariola Mielczarek – B.S.A. „RODZINA”
     2.    Ewa Izydorczyk – B.S.A. „RODZINA”
     3.    Hanna Stefaniak – W.S.A. „STARÓWKA”
     4.    Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
     5.    Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
     Mężczyźni do 40 lat:
     1.    Krzysztof Kasprzykowski – B.S.A. „RODZINA”
     2.    Łukasz Smorąg – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     3.    Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST”
     4.    Przemysław Kolada – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     Mężczyźni od 41 do 55 lat:
     1.    Jacek Graczyk – Klub „KROKUS”
     2.    Marcin Stopczyk – B.S.A. „RODZINA”
     3.    Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
     4.    Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA”
     5-6. Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
     5-6. Tomasz Biegun – „Apostolat trzeźwości”
     7-8. Jacek Rosiak – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     7-8. Daniel Świniarski – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     Mężczyźni ponad 55 lat:
     1.    Wincenty Warzecha – Klub „KROKUS”
     2.    Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
     3.    Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
     4.    Ryszard Krok – Stowarzyszenie „TĘCZA”
     5.    Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”
                                                                                  
w.n.07.09.2020r.

Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby 22-24.05.2020 r.
W dniach  22-24.05.2020 r. odbył się nasz coroczny wiosenny wyjazd integracyjny. Dzięki poluzowaniu obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym nasz wyjazd mógł dojść do skutku.
      Tym razem spędziliśmy czas w Karkonoszach, a bazą wypadową była Szklarska Poręba. Mieszkaliśmy w sprawdzonym przez nas miejscu RAAD na Uroczysku skąd mieliśmy bardzo blisko do wodospadu Szklarki, Chaty Walońskiej jak również do szlaku do schroniska pod Łabskim Szczytem.
      Ze względu na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt jak również zamknięte granice, część szlaków nie była dostępna dla turystów więc zostało nam udać do Schroniska pod Łabskim Szczytem, a stamtąd wrócić żółtym szlakiem i drogami leśnym do punktu wyjścia. W sumie przeszliśmy ponad 15 km.
      Druga grupa zwiedzała okoliczne kurorty: Świeradów Zdrój, Karpacz i na miejscu Szklarską Porębę.
      Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Kolejny raz mogliśmy razem wypoczywać, integrować się i spędzać aktywnie czas na łonie natury.
      Mamy nadzieję, że przy okazji kolejnej imprezy plenerowej będzie nas jeszcze więcej.
                                                                                                             
t.k.30.05.2020r.
Created with WebSite X5
tel:          +48 71 322 61 91
kom:       +48 607 285 481
e-mail:   wsa_starowka@op.pl
www.wsastarowka.pl

Wróć do spisu treści