Spotkanie opłatkowe
16.12.2024
Spotkanie opłatkowe w siedzibie Stowarzyszenia już za nami. Miło było wejść do pomieszczeń w nowej szacie, bo świeżo po remoncie. Przy blasku świateł choinkowych, w płomykach świec, w świątecznych dekoracjach podzieliliśmy się przeżyciami z mijającego roku, swoimi radościami i smutkami, jak to wśród przyjaciół bywa. Później przełamywaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Spotkanie zakończyliśmy biesiadowaniem przy słodkich wypiekach, pomarańczach, mandarynkach, przy pogaduchach i rozmowach.
Było nastrojowo, klimatycznie i serdecznie.
a.b.16.12.2024
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
27-29.09.2024
Byliśmy na Uroczysku! Zabrzmiało tajemniczo, ale nazwa ta nie kryje niczego złowieszczego- wręcz przeciwnie. „RAAD na Uroczysku” to przemiły pensjonat, który przyjął nas w swe gościnne progi w ostatni weekend września.
Piątek (27 września) to tak naprawdę tylko późne popołudnie w Szklarskiej Porębie, ponieważ dzień roboczy uniemożliwił wcześniejsze przybycie na miejsce. Zatem po zakwaterowaniu i po posiłku zdążyliśmy tylko przespacerować się po okolicy w ramach rekonesansu- jedni po uliczkach miasteczka, inni po lesie.
Sobota (28 września) otworzyła przed nami cały szereg możliwości.
Entuzjaści pieszych wędrówek zdecydowali się na wyprawę pod Łabski Szczyt, by obcować z pięknem przyrody i by wzmocnić siły witalne. Pokonany na tej trasie ponad trzynastokilometrowy dystans dał uczestnikom wiele radości i niekłamanej satysfakcji.
Inni odbyli samochodową wycieczkę do Jeleniej Góry, a następnie do Cieplic, by odwiedzić Park Zdrojowy, gdzie spacerując oraz karmiąc ptactwo wodne, czerpali energię z uroków uzdrowiska. Zajęcia te dały im możliwość wypoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
Pozostali wybrali się do Świeradowa- Zdroju, by odbyć spacer w chmurach. Taką atrakcję zapewniło im zdobycie wieży Sky Walk. Widok na piękną panoramę okolicy oraz marsz pod górę były bardzo ekscytującym doświadczeniem.
Wieczór natomiast upłynął nam na integracji. Podzieleni na drużyny graliśmy w gry planszowe, co okazało się zajęciem nie tylko wyzwalającym kreatywne myślenie, ale również będącym świetną zabawą. Śmiechom i radości nie było końca, spędziliśmy ten czas w atmosferze nie tyle rywalizacji, co współpracy.
Niedziela (29 września) jako dzień wykwaterowania z pensjonatu dawała niewielkie pole do popisu, jeśli chodzi o wspólne spędzenie czasu. Udało nam się jednak zorganizować pieszy wypad do Wodospadu Szklarki. Przeszliśmy piękny szlak w eksklawie Karkonoskiego Parku Narodowego pełen korzeni, formacji skalnych i głazów, w poszumie rwącej wody potoku. Dotarliśmy do kaskady i podziwialiśmy jej piękno (mimo zniszczonej platformy widokowej). Po krótkim popasie i sesjach zdjęciowych udaliśmy się w drogę powrotną, zahaczywszy o Chatę Walońską, której nie chcieliśmy ominąć, zważywszy jej ciekawą historię i urok.
Pożegnaliśmy RAAD ze smutkiem, że nasza wycieczka dobiegła końca, ale i bardzo zadowoleni z naszego wspólnego wypadu, który był zarówno kolejną okazją do lepszego poznania się nawzajem, jak i eksploracji naszego regionu.
a.b.30.09.2024
Konferencja "Jak przeciwdziałać uzależnieniom..."
w ramach Dolnośląskiego Forum Trzeźwości
w ramach Dolnośląskiego Forum Trzeźwości
14.09.2024
Sobotę 14 września przedstawiciele WSA „Starówka” spędzili w Jaworze. W ramach Dolnośląskiego Forum Trzeźwości miała tu miejsce Konferencja „Jak przeciwdziałać uzależnieniom według wytycznych Rekomendacji Krajowego Centrum Profilaktyki Uzależnień na rok 2024”. Organizatorem tego wydarzenia był Związek Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich Dolnego Śląska „Więź”, natomiast patronatem objął je Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Gospodarzem spotkania było Stowarzyszenie „Azyl” w Jaworze.
Konferencję uświetnili swym udziałem zaproszeni goście:- Pani Magdalena Olaczek- Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu;
- Pan Michał Bander- Starosta Powiatu Jaworskiego.
Głos zabrali i prelekcje wygłosili:
- prof. dr hab. Jakub Bartoszewski- O wpływie postaw wychowawczych na kształtowanie koherentnej osobowości dzieci i młodzieży;
- Waldemar Weihs (Prezes Fundacji Merkury)- O współpracy z instytucjami, stowarzyszeniami i osobami fizycznymi, działającymi obszarze rozwiązywania problemów alkoholowych;
- Jacek Biciski (przedstawiciel Krajowej Rady Stowarzyszeń Abstynenckich)- O współpracy związków, stowarzyszeń i klubów abstynenckich w obszarze uzależnień.
Z każdym z prelegentów można było tuz po wystąpieniu porozmawiać indywidualnie, podyskutować, wymienić poglądy lub poprosić o poradę.- Waldemar Weihs (Prezes Fundacji Merkury)- O współpracy z instytucjami, stowarzyszeniami i osobami fizycznymi, działającymi obszarze rozwiązywania problemów alkoholowych;
- Jacek Biciski (przedstawiciel Krajowej Rady Stowarzyszeń Abstynenckich)- O współpracy związków, stowarzyszeń i klubów abstynenckich w obszarze uzależnień.
Po całym dniu zajęć, po posiłku była chwila na poznanie Jawora i jego atrakcji- odwiedziliśmy Kościół Pokoju, największą drewnianą budowlę o funkcjach religijnych na świecie, która w roku 2001 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Tuż potem odwiedziliśmy siedzibę Stowarzyszenia Azyl- tu przy kawie i herbacie odbywały się nasze integracyjne pogaduchy.
Niedzielny poranek 15 września poświęcony był na podsumowanie Konferencji. Niestety, poważna sytuacja hydrologiczna w naszym regionie nie pozwoliła na dłuższy pobyt ani na realizację dalszych pomysłów krajoznawczych, pożegnaliśmy zatem Jawor i jego gospodarzy.
Wyjechaliśmy wzbogaceni o nowe doświadczenia, wiedzę i kontakty, w poczuciu wspólnoty i jednoczącej siły.
Jesteśmy głęboko wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia- wyrazy szacunku i gorące podziękowania!
a.b.16.09.2024
XII Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
07.09.2024
Kolejny rok, kolejna już rywalizacja w XII Otwartych Abstynenckich Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyła się w sobotę 7 września 2024 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 40 osób z czego 4 osoby nie dotarły więc w Turnieju uczestniczyło 36 zawodników.
Na zawody przyjechali zawodnicy i kibice z następujących organizacji abstynenckich działających na terenie Dolnego Śląska i kraju:
• Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła – 4 osoby.
• Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 10 osób
• Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 2 osoby.
• Stowarzyszenie „KRES” z Błonia – 4 osoby
• Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 5 osób
• Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna – 2 osoby
• i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.
Ostatecznie razem z kibicami, sędziami i obsługą nagłośnienia turnieju dało to ok. 60 osób.
Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1. Kobiety do 55 lat (7 zawodniczek).
2. Kobiety ponad 56 lat (6 zawodniczek).
3. Mężczyźni do 50 lat (9 zawodników).
4. Mężczyźni od 51 do 60 lat (8 zawodników).
5. Mężczyźni ponad 61 lat (6 zawodników).
Ponadto przeprowadziliśmy rywalizację drużynową, do której przystąpiły Stowarzyszenia mające co najmniej trzech reprezentantów. Sędziowaniem zawodów zajęło się tradycyjnie pięcioro licencjonowanych sędziów z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego. Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz licznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
Kobiety do 55 lat:
1. Frąckiewicz Magdalena – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. Agnieszka Sobiś – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
3. Agnieszka Plak – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
4. Anna Ślęzak – Stowarzyszenie „KRES” z Błonia
5. Paulina Rutkowska – Stowarzyszenie „KRES” z Błonia
6. Marlena Ślęzak – Stowarzyszenie „KRES” z Błonia
7. Dorota Bochnia – Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic
Kobiety ponad 56 lat:
1. Mariola Mielczarek – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. Renata Siedlecka – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3. Ewa Izydorczyk – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
4. Iwona Ozdowa – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
5. Hanna Stefaniak – Stowarzyszenie. „STARÓWKA” z Wrocławia
6. Łucja Pelc – Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia
Mężczyźni do 50 lat:
1. Paweł Sochacki – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
2. Marek Łukasiewicz – Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy
3. Marcin Stopczyk – Stowarzyszenie „KRES” z Błonia
4. Michał Graczyk – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
5. Przemysław Kolada – Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic
6. Jacek Rosiak – Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic
7. Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
8. Andrzej Wiącek – Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic
9. Tomasz Kołek – Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic
Mężczyźni od 51 do 60 lat:
1. Leszek Janeczek – Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna
2. Andrzej Ślusarski – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3. Andrzej Pelc – Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia
4. Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina
5. Józef Pelc – Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia
6. Dariusz Falborski – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
7. Stanisław Czapeczka – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
8. Robert Jasek – Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia
Mężczyźni ponad 61 lat:
1. Dariusz Lis – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. Wincenty Warzycha – Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna
3. Ireneusz Rembowski – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
4. Mirek Kopczyński – Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
5. Sławomir Reński – W.S.A. „STARÓWKA” z Wrocławia
6. Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA” z Wrocławia
Rywalizacja drużynowa była bardzo zacięta i ostatecznie zakończyła się w następującym wynikiem.
1. Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
3. Stowarzyszenie “KRES” z Błonia
Zawody zakończyły się wręczeniem medali, pucharów, dyplomów oraz upominków dla każdego z uczestników.
Liczymy, że w przyszłorocznym Turnieju będzie uczestniczyć co najmniej tylu zawodników i kibiców.
w.n.09.09.2024
XV Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia
07.09.2024
XV edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia pod hasłem „Więcej zdrowia, więcej życia!” odbyła się 7 września w godzinach 9:00- 18:00 przed galerią handlową „Magnolia". Była to okazja, by zadbać o siebie, swoje samopoczucie i kondycję. Kampania, jak co roku, jest finansowana ze środków Gminy Wrocław.
Przypadły nam w udziale przyjemność i zaszczyt reprezentowania środowisk profilaktyki alkoholowej - życia wolnego od nałogów i używek. Funkcjonowanie tego stanowiska podzielono na trzy tury, WSA "Starówka" objęło pierwszy dyżur od 9:00- 12:00.
Odbyłyśmy (Dagmara i Ania) trochę rozmów, rozdałyśmy ulotki, foldery, wizytówki. Po godzinie 12:00 dyżur przejęło kolejne stowarzyszenie.
a.b.07.09.2024
Spotkanie z pisarką Olgą Marią Szelc
22.06.2024
W sobotę 22 czerwca, w samo południe gościliśmy w naszych skromnych progach autorkę książki „My, kobiety z Teatru Kalambur. Herstorie”. Dlaczego właśnie kobietom Olga Maria Szelc poświęciła tyle uwagi w swej pracy? Nie, nie dlatego, by szczególnie je wyróżnić, ale właśnie dlatego, by wreszcie w historii kulturalnej Wrocławia dostrzec te,
które dotąd odsuwane były w cień. Stąd już nie his-toria (z ang. ”his” znaczy „jego”), ale her-storia (z ang. ”her” znaczy „jej”). Kobiety, które miały (i mają!) determinację, by nie wpasowywać się w stereotypy, lecz by realizować swe pasje, często wbrew narzucanym im rolom społecznym. Obejrzeliśmy przygotowane przez O. M. Szelc slajdy, wysłuchaliśmy opowieści.
Poruszyliśmy też wiele innych wątków, na które nasza gościni była niezwykle otwarta, dzieląc się z nami swymi opiniami i
doświadczeniami. O przełamywaniu stereotypów, o prawie każdego człowieka do samorealizacji, o potrzebie otwartości na różnorodność, na odmienność. O cenie, którą płaci się za traumy i przerastający siły stres, o konieczności sięgania po pomoc, jeśli „tamy naszej odporności pękają”.
Spotkanie dość kameralne, ale dające nam tak wiele! Tyleż pouczające, co i poruszające, inspirujące. Bardzo gorąco dziękujemy za wspólnie spędzony czas, bo przecież nie ma nic cenniejszego, co można podarować drugiemu człowiekowi.
a.b.22.06.2024
Wyjazd integracyjny do Sokolca
10-12.05.2024
Wyjazdowy weekend turystyczny spędziliśmy w Sokolcu (gmina Nowa Ruda). Trzy dni wypełnione atrakcjami zgodnymi z naszymi upodobaniami, potrzebami i możliwościami.
Pierwszego dnia po przyjeździe, zakwaterowaniu i sutym posiłku zebraliśmy się w salce kominkowej. Nastrojowo, klimatycznie, wreszcie w oderwaniu od miejskiego życia, spędziliśmy miłe chwile na śpiewach przy dźwiękach gitary i wspólnych rozmowach. Wygląda na to, że powstał całkiem udany repertuar, może jeszcze niedoskonały, ale bardzo w naszych gustach. Zaplanowaliśmy tez zajęcia na następny dzień i odbyliśmy wieczorny spacer. Rekonesans po najbliższej okolicy był bardzo udany.
Kolejny dzień pobytu upłynął tyleż intensywnie, co i rozmaicie. Spędziliśmy go w kilku grupach, adekwatnie do zróżnicowanych zainteresowań.
Byli wędrowcy, zatem w górach się było, powędrowało się. Miłe są takie powroty, gdy i trasy się zmienia, i na dawnych ścieżkach odnajduje wspomnienia, dostrzega się nowe na starym- wciąż urzekające i zapierające dech w piersiach. Wędrówka z Sokolca przez schronisko Orzeł na Wielką Sowę i powrót przez Lisie Skały zaspokoiły w pełni potrzeby kontaktu ze szlakiem i przyrodą.
Była grupa miłośników architektury- oni odbyli wycieczkę do Świdnicy, gdzie podziwiali piękno Kościoła Pokoju pw. św. Trójcy. Jest to największa drewniana barokowa świątynia w Europie, zabytkowy budynek sakralny, Obiekt od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wrażenia niepowtarzalne i niezapomniane.
Byli też amatorzy podążający śladami historii w regionie. Ci zwiedzili Podziemne Fabryki Walimia „Riese”, a dokładnie Kompleks Rzeczka. Jest to jeden z siedmiu kompleksów wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich. Budowa kompleksu „Riese” była jedną z największych militarnych inwestycji III Rzeszy, która nigdy nie została ukończona. „Riese” już od wielu lat rozpala umysły poszukiwaczy przygód i badaczy historii.
Wieczór upłynął na integracyjnych rozrywkach, grach i zabawach. Lepszego zakończenia dnia nie można sobie wymarzyć.
Dzień trzeci to dzień powrotu, ale i tak wypełniony atrakcjami. Jedni wybrali się do Szczawna Zdroju, odwiedzili park zdrojowy, degustując uzdrowiskową wodę, podziwiając zabytkową zabudowę i spacerując alejkami wśród kwitnących rododendronów. Nie obyło się też bez wspinaczki na wieżę widokową z piękną panoramą Gór Sowich, a nawet dalszych wzgórz. Inni zatrzymali się w Książu. Odwiedzili kompleks zamkowy z przyległym parkiem. Jest to niekwestionowana atrakcja turystyczna Dolnego Śląska, perła w koronie polskich zamków. Wspaniały zabytek, miejsce-instytucja ważne na mapie całego regionu.
Dziś już mówimy, że było, skończyło się, ale miłe wspomnienia pozostaną z nami na zawsze.
a.b.05.06.2024
IX Abstynenckie Mistrzostwa Polski
w tenisie stołowym dla Amatorów w Kole
w tenisie stołowym dla Amatorów w Kole
13.04.2024
Jak co roku w miesiącu kwietniu pojechaliśmy do Koła aby wziąć udział w IX Abstynenckich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym dla Amatorów. Do rywalizacji przystąpiło bardzo wielu zawodników z całej Polski. Wrocław wystawił pięcioro zawodników z tego wszystkie osoby reprezentowały Stowarzyszenie „STARÓWKA”. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a niektóre mecze zachwycały finezją zagrań i zaciętością. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Józef Pelc, który dotarł do fazy ćwierćfinałowej i ostateczne zajął 8 miejsce. Pozostali reprezentanci Wrocławia walczyli na miarę swoich umiejętności i wygrywali niektóre mecze a często kończyli sety na przewagi, jednak to nie wystarczyło do wyjścia z grup i zakwalifikowania się do fazy pucharowej. Zawody możemy zaliczyć do udanych ponieważ z każdym turniejem podnosimy swoje umiejętności i jesteśmy coraz lepsi. Ponadto najważniejszy cel zawodów czyli integracja środowiska abstynenckiego i promowanie zdrowego stylu życia został osiągnięty. Na zakończenie zwycięzcy odebrali puchary, medale i upominki a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale i upominki. Potem nastąpił czas pożegnań i umawiania się na następne spotkania.
w.n.20.04.2024
Spotkanie z Prezydentem Wrocławia
Panem Jackiem Sutrykiem
Panem Jackiem Sutrykiem
20.12.2023
W dniu 20.12.2023 roku w Sali głównej Wrocławsiego Ratusza odbyło się spotkanie organizacji działających na rzecz osób z uzależnieniami z Prezydentem Wrocławia Panem Jackiem Sutrykiem.
Pan Prezydent podziękował osobom, które w działalność na rzecz osób z uzależnieniami włozyły dużo zaangażowania i własnego czasu. Wśród osób nominowanych do wyróżnienia znaleźli się członkowie naszego stowarzyszenia:
Barbara Nowicka,
Władysław Nowicki,
Józef Pelc.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i przyłączamy się do podziękowań za wytężoną, ofiarną pracę
Pan Prezydent podziękował osobom, które w działalność na rzecz osób z uzależnieniami włozyły dużo zaangażowania i własnego czasu. Wśród osób nominowanych do wyróżnienia znaleźli się członkowie naszego stowarzyszenia:
Barbara Nowicka,
Władysław Nowicki,
Józef Pelc.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i przyłączamy się do podziękowań za wytężoną, ofiarną pracę
t.k.25.01.2024
Wyjazd integracyjny do Głuchołaz
29.09-01.10.2023
Jak co roku na przełomie września i października organizujemy wyjazd integracyjny dla członków Stowarzyszenia i środowisk abstynenckich.
Tym razem postanowiliśmy zmienić trochę kierunek i udaliśmy się do Głuchołaz - pieknego uzdrowiskowego miasteczka położonego w Sudetach Wschodnich a dokładnie w Górach Opawskich. Zatrzyamliśmy się w miłym hotelu położonym na skraju parku zdrojowego w którym można było oddawać się spacerom i inhalacjom jodem w pobliskiej tężni.
Nasz wspólny pobyt to przede wszystkim obcowanie z naturą, wycieczki i spacery.
W zależności od preferencji jedni udali się w rejon Pradziada i tam wędrowali po maolwniczych przepięknych szlakach. Inna grupa udała się na najwyższy szczyt Gór Opawskich Kopę Biskupią, a jeszcze inni zwiedzali okolicę i miasteczko.
Jak za każdym razem czas ten wykorzystaliśmy na wspólne rozmowy, zacieśnianie więzi, ale również na odpoczunek od spraw codziennych i pozysytwne naładowanie baterii.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili na koniec, że musimy tu jeszcze wrócić, bo jest przepięknie i jeszcze wiele atrakcji do zobaczenia.
Tym razem postanowiliśmy zmienić trochę kierunek i udaliśmy się do Głuchołaz - pieknego uzdrowiskowego miasteczka położonego w Sudetach Wschodnich a dokładnie w Górach Opawskich. Zatrzyamliśmy się w miłym hotelu położonym na skraju parku zdrojowego w którym można było oddawać się spacerom i inhalacjom jodem w pobliskiej tężni.
Nasz wspólny pobyt to przede wszystkim obcowanie z naturą, wycieczki i spacery.
W zależności od preferencji jedni udali się w rejon Pradziada i tam wędrowali po maolwniczych przepięknych szlakach. Inna grupa udała się na najwyższy szczyt Gór Opawskich Kopę Biskupią, a jeszcze inni zwiedzali okolicę i miasteczko.
Jak za każdym razem czas ten wykorzystaliśmy na wspólne rozmowy, zacieśnianie więzi, ale również na odpoczunek od spraw codziennych i pozysytwne naładowanie baterii.
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili na koniec, że musimy tu jeszcze wrócić, bo jest przepięknie i jeszcze wiele atrakcji do zobaczenia.
t.k.04.10.2023
XI Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie
stołowym dla amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
stołowym dla amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
02.09.2023
Tegoroczna rywalizacja w XI Otwartych Abstynenckich Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyła się w sobotę 2 września 2023 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 28 osób z czego 2 osoby nie dotarły więc w Turnieju uczestniczyło 25 zawodników.
Na zawody przyjechali zawodnicy i kibice z następujących organizacji abstynenckich działających na terenie Dolnego Śląska i kraju:
• Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła – 4 osoby.
• Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 8 osób
• Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 2 osoby.
• Stowarzyszenie „STOP” ze Zgierza – 1 osoba oraz
• gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.
Ostatecznie razem z sędziami i obsługą nagłośnienia turnieju dało to ok. 50 osób.
Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1. Kobiety do 55 lat (3 zawodniczki).
2. Kobiety ponad 55 lat (6 zawodniczek).
3. Mężczyźni do 40 lat (4 zawodników).
4. Mężczyźni od 41 do 55 lat (5 zawodników).
5. Mężczyźni ponad 55 lat (8 zawodników).
Ponadto po raz pierwszy udało się przeprowadzić rywalizację drużynową, do której przystąpiły Stowarzyszenia mające co najmniej trzech reprezentantów.
Sędziowaniem zawodów zajęło się tradycyjnie pięcioro licencjonowanych sędziów z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz licznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
Kobiety do 55 lat:
1. Karolina Mistewicz – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. Agnieszka Plak-Kudelska – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3. Łucja Pelc – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
Kobiety ponad 55 lat:
1. Renata Siedlecka – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. Mariola Mielczarek – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3. Ewa Izydorczyk – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
4. Hanna Stefaniak – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
5. Iwona Ozdowa – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
6. Alina Domagała – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
Mężczyźni do 40 lat:
1. Marcin Mistewicz – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. Michał Graczyk – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
3. Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
4. Mirosław Ostrzyniewski – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1. Paweł Sochacki – Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
2. Andrzej Ślusarski – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
3. Marek Łukasiewicz – Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy
4. Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina
5. Stanisław Czapeczka – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
Mężczyźni ponad 55 lat:
1. Józef Pelc – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
2. Andrzej Pelc – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
3. Szczepan Dudka – Stowarzyszenie „STOP” ze Zgierza
4. Sławomir Reński – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
5. Ireneusz Rębowski – B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
6. Andrzej Misiak – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
7. Piotr Połom – WSA „STARÓWKA” z Wrocławia
Rywalizacja drużynowa była bardzo zacięta i ostatecznie zakończyła się w następującym wynikiem.
1. B.S.A. „RODZINA” z Łodzi
2. WSA „STARÓWKA” z Wrocław
3. Stowarzyszenie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła
Zawody zakończyły się wręczeniem medali, pucharów, dyplomów oraz upominków dla każdego z uczestników.
Liczymy, że w przyszłorocznym Turnieju będzie uczestniczyć co najmniej tylu zawodników i kibiców.
w.n.19.05.2023r.
Wyjazd integracyjny do Karpacza
19-21.05.2023
Jak co roku maj to miesiąc kiedy nasze Stowarzyszenie organizuje wyjazd integracyjny. Tym razem udaliśmy się do Karpacza, gdzie zatrzymaliśmy się w pięknym Żółtym Dworku. Jeśli Karpacz to oczywiście Karkonosze :) Tak też było, w sobotę rano duża grupa udała się na górskie szlaki, aby podziwiać piękno naszych gór. Udaliśmy się szlakiem od Świątyni Wang do schroniska Samotnia i dalej przez schronisko Strzecha Akademicka do Białego jaru. Druga grupa udała się do Peca pod Śnieżką skąd wyciągiem wjechali na szczyt królowej Karkonoszy Śnieżki. Mniej zaprawieni w górskich wycieczkach zwiedzali okolicę oraz sam Karpacz, który jest piękną górską miejscowścią z wieloma atrakcjami.
Wieczorem na terenie ośrodka zorganizowaliśmy ognisko z kiełbaskami gdzie cała nasza społeczność bardzo miło spędzała wspólnie czas.
Nasz wyjazd kolejny raz pokazał jak ważne jest oderwać się od codzienności, pracy, obowiązków i spędzić czas na odpoczynku, relaksie w miłym gronie wśród przyjaciół.
Baterie zostały naładowane i w niedzielę po śniadaniu rozjechaliśmy się do swoich domów po drodze zwiedzając okoliczne atrakcje.
Wieczorem na terenie ośrodka zorganizowaliśmy ognisko z kiełbaskami gdzie cała nasza społeczność bardzo miło spędzała wspólnie czas.
Nasz wyjazd kolejny raz pokazał jak ważne jest oderwać się od codzienności, pracy, obowiązków i spędzić czas na odpoczynku, relaksie w miłym gronie wśród przyjaciół.
Baterie zostały naładowane i w niedzielę po śniadaniu rozjechaliśmy się do swoich domów po drodze zwiedzając okoliczne atrakcje.
t.k.28.05.2023r.
II Turniej Tenisa Stołowego dl środowisk trzeźwościowych
o nagrodę Burmistrza Strzelina
18.03.2023
Strzelińskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „PROMIENIE” zorganizowało 18 marca 2023 r. II Turniej Tenisa Stołowego dla środowisk trzeźwościowych o nagrodę Burmistrza Strzelina. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali Alina Domagała, Łucja Pelc, Hanna Stefaniak, Piotr Połom, Andrzej Misiak, Sławomir Reński, Władysław Nowicki, Andrzej Pelc i Józef Pelc. Rywalizacja przebiegała w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Gospodarze zapewnili obecnym gorący posiłek, ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje. Zawody przeprowadzono w następujących kategoriach:
- dzieci do 18 lat,
- kobiety,
- mężczyźni podzieleni na trzy grupy.
Mężczyźni rywalizowali w trzech grupach, z których zwycięzcy rywalizowali o miejsca na podium a osoby z pozostałych miejsc walczyli o pozostałe lokaty. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
Kobiety:
I miejsce – Hanna Stefaniak
II miejsce – Łucja Pelc
III miejsce – Alina Domagała
Rywalizację mężczyzn na trzecim miejscu zakończył Józef Pelc, czwarty był Andrzej Pelc, piąty Sławomir Reński.
Nasze stowarzyszenie nie było reprezentowane w kategorii dzieci do 18 lat.
Podsumowując nasz udział trzeba ocenić go pozytywnie chociaż mężczyźni zajęli gorsze miejsca jak w ubiegłym roku, natomiast kobiety zdominowały rywalizację o czym świadczy zajęcie przez nie wszystkich miejsc na podium.
w.n.20.03.2023r.
II Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach
09.03.2023
Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „STARÓWKA” zorganizowało II Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w Szachach. Zawody odbyły się 9 marca 2023 r. w siedzibie naszej organizacji. Zgłosiło się sześć osób z czego ostatecznie do Turnieju przystąpiło pięciu uczestników.
Lista uczestników według kolejności zgłoszeń przedstawiała się następująco:
1. Stanisław Czapeczka
2. Jurek Lis – nie dotarł
3. Robert Jasek
4. Łukasz Pelc
5. Łucja Pelc
6. Władysław Nowicki
Po rozegraniu wszystkich meczów według zasady, każdy z każdym i przyznaniu wszystkim walkowerów za rywalizację z nieobecnym ustalono następującą kolejność:
I Miejsce – Władysław Nowicki – 5 punktów
II Miejsce – Łukasz Pelc – 4 punkty
III Miejsce – Stanisław Czapeczka – 3 punkty
IV Miejsce – Łucja Pelc – 2 punkty
V Miejsce – Robert Jasek – 1 punkt
VI Miejsce przypadło nieobecnemu Jurkowi Lisowi – 0 punktów
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się zaangażować do rywalizacji większą liczbę uczestników.
w.n.11.03.2023r.
Sylwester
31.12.2022 r.
Chcąc uświetnić zakończenie 2022 i powitanie Nowego 2023 Roku Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „STARÓWKA” i Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „PROMIENIE” ze Strzelina zorganizowały wspólnie bezalkoholową Zabawę Sylwestrową. Ogółem bawiło się od godz. 20:00 w sobotę do godz. 3:00 rano w niedzielą około 90 osób. Dobrą zabawę zapewnił muzycznie i efektami świetlnymi DJ Maxx, a o północy po wzajemnym złożeniu sobie życzeń odbył się na zewnątrz krótki pokaz ogni sztucznych. Uczestnicy bardzo chwalili organizację i menu zapewnione przez organizatorów oraz życzyli sobie kolejnego spotkania za rok.
w.n.03.01.2023r.
Spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia
16.12.2022 r.
Jak co roku w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia spotkaliśmy się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia oraz podzielić się tym co nam się wydarzyło w mijającym roku.
Spotknie otworzył Prezes Stowarzyszenia, powitał przybyłych i przekazał życzenia od osób, które nie mogły z nami uczestniczyć w spotkaniu. Poźniej głoś zabierali uczstnicy opowiadając o tym co było dla nich ważne w mijającym roku. W dalszej części podzieliliśmy się opłatkiem, skaładając sobie życzenia i spożywając słodkości dostarczone przez uczestnikow.
Było radośnie, miło i świątecznie.
Spotknie otworzył Prezes Stowarzyszenia, powitał przybyłych i przekazał życzenia od osób, które nie mogły z nami uczestniczyć w spotkaniu. Poźniej głoś zabierali uczstnicy opowiadając o tym co było dla nich ważne w mijającym roku. W dalszej części podzieliliśmy się opłatkiem, skaładając sobie życzenia i spożywając słodkości dostarczone przez uczestnikow.
Było radośnie, miło i świątecznie.
t.k.17.12.2022r.
Wyjazd integracyjny społeczności
Anstynenckiego Klubu Seniora "Starówka"
do Karpacza
18-20.11.2022 r.
Listopad 2021 roku był miesiącem, w którym rozpoczęły się konsultacje i uzgodnienia dotyczące powołania Abstynenckiego Klubu Seniora „STARÓWKA” działającego od grudnia 2021 r. w siedzibie Wrocławskiego Stowarzyszenia Abstynentów „STARÓWKA”. Po roku czasu udało nam się zaplanować i zorganizować wyjazd do „ŻÓŁTEGO DWORKU” w Karpaczu, który był możliwy przy wsparciu finansowym Gminy Wrocław. Oprócz wspólnych wycieczek po górach i spacerów po mieście przeznaczyliśmy też czas na integrację i zabawy. Jednym z ważnych elementów było też przedyskutowanie dotychczasowej działalności oraz omówienie i wypracowanie form dalszego działania Abstynenckiego Klubu Seniora. Spędzenie wspólnego weekendu w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze pozwoliło nam uzupełnić siły i nabrać nowej energii do dalszej efektywnej działalności. Podkreślić też trzeba gościnność i serdeczne przyjęcie naszej grupy przez gospodarzy i obsługę ośrodka, która przerosła nasze oczekiwania.
t.k.24.10.2022r.
XIX Festiwal Twórczości Artystycznej organizowany przez
Bałuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Rodzina"
w Łodzi
w Łodzi
08.10.2022 r.
Sobota 08.10.2022 roku była okazją do wzięcia udziału w XIX Festiwalu Twórczości Artystycznej organizowanym przez Bałuckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „RODZINA” z Łodzi. Nasze Stowarzyszenie było reprezentowane w dwóch kategoriach: fotografii (kol. Janusz) oraz plastyki (kol. Władek). Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że nasz kolega Władek już po raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Z uwagi na wysoką wartość artystyczną zaprezentowanych prac, poproszono o pozostawienie ich celem wyeksponowania i zaprezentowania szerszej widowni. W przyszłym roku odbywać się będzie jubileuszowy XX Festiwal do udziału w którym nasz Stowarzyszenie już otrzymało zaproszenie.
Gratulujemy bardzo Władkowi i będziemy trzymać kciuki za powodzenie w kolejnym festiwalu 😊
t.k.14.10.2022r.
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
30.09-02.10.2022 r.
Znowu udało nam się podładować baterie. Spędziliśmy cudowny weekend w pięknych okolicznościach przyrody.
Udaliśmy się w Karkonosze do ślicznej Szklarskiej Poręby, gdzie ugościł nas RAAD na Uroczysku.
Jak zwykle miła obsługa, oraz fantastyczne jedzenie sprawiło, że pełni sił i pozytywnej energii spędzaliśmy czas na łonie przyrody.
Atrakcji było co nie miara i każdy uczestnik wyjazdu mógł wybrać coś dla siebie.
Jedna grupka udała się pociągiem ze Szklarskiej Poręby do Harrachova i stamtąd przez wodospad Mumlavy na grzbiet Karkonoszy
i przez Trzy Świnki zielonym szlakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem, dalej niebieskim szlakiem do naszego pensjonatu.
Druga grupa zwiedzała przepiękny japoński ogród Surivia w Przesiece zachwycając się egzotyczną roślinnością jak również legendarnymi strojami samurajów.
Trzecia grupa zaś udała się samochodami do Harrachova, gdzie zwiedzali słynne skocznie narciarskie i zachwycali się niesamowitymi górskimi widokami.
Echhhh........ tylko dlaczego tak krótko?
t.k.08.10.2022r.
IV Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego
Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w Tenisie Stołowym
Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w Tenisie Stołowym
24.09.2022 r.
Już po raz czwarty odbyły się w Łodzi amatorskie mistrzostwa województwa łódzkiego stowarzyszeń i klubów abstynenckich w tenisie stołowym. Udział w zawodach wzięli również nasi reprezentanci i godnie reprezentowali nasze Stowarzyszenie.
Zawody odbywały się w przyjacielskiej miłej atmosferze. Była to kolejna okazja do integracji środowisk abstynenckich.
t.k.30.09.2022r.
X Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie
stołowym dla amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
10.09.2022 r.
Tegoroczna jubileuszowa rywalizacja w X Otwartych Abstynenckich Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyła się w sobotę 10 września 2022 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Zawody odbyły się w specyficznej sytuacji ponieważ w tym samym czasie Stowarzyszenie Abstynenckie „PRZYSZŁOŚĆ” z Koła zorganizowało Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Spowodowało to pewne ograniczenia w liczbie uczestników, które wynikły z tej sytuacji. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 15 osób z czego 2 osoby nie dotarły więc w Turnieju uczestniczyło 13 zawodników.
Na zawody przyjechali zawodnicy i kibice z następujących organizacji abstynenckich działających na terenie Dolnego Śląska:
• Stowarzyszenie „Promienie” ze Strzelina – 4 osoby.
• Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy – 3 osoby.
• Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 3 osoby.
• Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 4 osoby.
• i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 18 osób.
Ostatecznie razem z sędziami i obsługą nagłośnienia turnieju dało to 38 osób.
Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1. Kobiety (3 zawodniczki).
2. Mężczyźni do 55 lat (5 zawodników.)
3. Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).
Sędziowaniem zawodów zajęło się tradycyjnie czworo licencjonowanych sędziów z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz licznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
Kobiety:
1. Martyna Uruska – W.S.A. „STARÓWKA”
2. Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
3. Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
Mężczyźni do 55 lat:
1. Marek Łukasiewicz – Stowarzyszenie „ŚWIEŻY ODDECH” z Oławy
2. Patryk Szymański – Stowarzyszenie „PROMIENIE” ze Strzelina
3. Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
5. Stanisław Czapeczka – Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia
Mężczyźni ponad 55 lat:
1. Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
2. Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
3. Sławomir Reński – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
5. Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”
Liczymy, że przyszłoroczny Turniej będzie miał liczniejszą obsadę i większą liczbę kibiców.
w.n.17.10.2022r.
Wyjazd integracyjny do Karpacza
13-15.05.2022 r.
Kolejny wiosenny wyjazd integracyjno-turystyczny za nami. Udało nam się w tym roku znaleźć koleją bazę, tym razem w Karpaczu. 0d 13 do 15 maja 2022 roku byliśmy w pensjonacie „TOREJA” i mam wrażenie, że jeszcze niejednokrotnie tam wrócimy. Obsługa uśmiechnięta i gotowa do pomocy w każdej sprawie, wyżywienie super a zakwaterowanie na wysokim poziomie. Ponadto dopisała nam pogoda, która przez cały okres pobytu była słoneczna ale nie dokuczał nam przy tym zbytni upał. W wyższych partiach gór pomimo słonecznej pogody, zalegał jeszcze śnieg. Towarzystwo na miarę swoich możliwości spędzało czas na spacerach i wędrówkach po górach. Podsumowując wszyscy byli bardzo zadowoleni i wracali z podładowanymi akumulatorami do dalszego działania oraz deklarowali, że wrócą jeszcze do tego pensjonatu.
w.n.18.05.2022r.
I Turniej Tenisa Stołowego dla środowisk trzeźwościowych
o nagrodę Burmistrza Strzelina
03.04.2022 r.
Strzelińskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „PROMIENIE” zorganizowało 3 kwietnia I Turniej tenisa stołowego dla środowisk trzeźwościowych o nagrodę Burmistrza Strzelina. Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez Alinę Domagałę, Łucję Pelc, Hannę Stefaniak, Roberta Jaska, Andrzeja Misiaka, Władysława Nowickiego i Józefa Pelca. Rywalizacja przebiegała w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze. Gospodarze zapewnili obecnym gorący posiłek, ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje. Zawody odbywały się w następujących kategoriach:
- dzieci do 18 lat,
- kobiety,
- mężczyźni podzieleni na trzy grupy.
Mężczyźni rywalizowali w trzech grupach, z których zwycięzcy rywalizowali o miejsca na podium a osoby z pozostałych miejsc walczyli o pozostałe lokaty. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:
Kobiety:
I miejsce – Hanna Stefaniak
II miejsce – Łucja Pelc
III miejsce – Alina Domagała
Mężczyźni:
I miejsce – Józef Pelc
VIII miejsce – Robert Jasek
X miejsce – Andrzej Misiak
XI miejsce – Władysław Nowicki
Nasze stowarzyszenie nie było reprezentowane w kategorii dzieci do 18 lat.
Podsumowując nasz udział trzeba ocenić go bardzo pozytywnie, szczególnie kobiety zdominowały rywalizację o czym świadczy zajęcie przez nie wszystkich miejsc na podium.
w.n.29.04.2022r.
I Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa
Wrocławia w Szachach
10-17.03.2022 r.
Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „STARÓWKA” wielokrotnie próbowało zorganizować Turniej szachowy dla środowiska trzeźwościowego jednak z braku chętnych dopiero w tym roku udało się przeprowadzić I Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w Szachach. Zawody odbyły się w dniach 10 i 17 marca 2022 r. w siedzibie naszej organizacji. Zgłosiło się osiem osób z czego ostatecznie do Turnieju przystąpiło siedem osób.
Lista uczestników według kolejności zgłoszeń przedstawiała się następująco:
1. Stanisław Czapeczka
2. Jurek Lis
3. Andrzej Pelc
4. Józef Pelc
5. Robert Jasek
6. Łukasz Pelc
7. Łucja Pelc
8. Władysław Nowicki
Podczas dwudniowych zmagań i rozegraniu meczów według zasady każdy z każdym ustalono następującą kolejność:
I Miejsce – Łukasz Pelc – 6 ½ punktu
II Miejsce – Władysław Nowicki – 6 punktów
III Miejsce – Stanisław Czapeczka – 4 ½ punktu
IV Miejsce – Józef Pelc – 4 punkty
V Miejsce – Łucja Pelc – 3 punkty
VI Miejsce – Jurek Lis – 3 punkty
VII Miejsce – Robert Jasek – 1 punkt
VIII Miejsce przypadło nieobecnemu Andrzejowi Pelcowi – 0 punktów
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zawody będą się rozwijać a uczestników będzie co raz więcej.
w.n.30.03.2022r.
Turniej Tenisa Stołowego Stowarzyszeń
i Klubów Abstynenckich po patronatem
Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn
20.11.2021 r.
W dniu 20 listopada odbył się I Turniej Tenisa Stołowego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały trzy kobiety i jeden mężczyzna. Gościnność, organizacja i atmosfera zapewniona przez organizatorów stała na najwyższym poziomie. Na Turnieju pojawili się przedstawiciele Zarządu Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich Bogdan Urban i Władysław Keler. W zwodach uczestniczyło ponad 40 osób które rywalizowały w trzech kategoriach, kobiety w jednej kategorii a mężczyźni w dwóch kategoriach. Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się kol. Hania, która zajęła 4 miejsce. Pozostali reprezentanci zajęli miejsca 7, 8 i 10. Nasi przedstawiciele po powrocie chwalili gospodarzy za miłą atmosferę i wspaniałą organizację oraz deklarowali swój udział w turnieju za rok.
w.n.24.11.2021r.
VI Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym
dla Amatorów w Kole
09.10.2021 r.
Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w dniu 9 października 2021 r. odbyły się Kole VI Abstynenckie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym dla Amatorów. Do rywalizacji przystąpiło około 70 zawodników z całej Polski. Wrocław wystawił siedmioro zawodników z tego 6 osób reprezentowało Stowarzyszenie „STARÓWKA” a jedna Stowarzyszenie „ODNOWA”. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a niektóre mecze zachwycały finezją i zaciętością. Najlepiej zaprezentowała się ekipa Bałuckiego Stowarzyszenia Abstynentów „RODZINA” z Łodzi, która wywalczyła najwięcej miejsc medalowych. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Józef Pelc, który dotarł do fazy ćwierćfinałowej. Pozostali reprezentanci Wrocławia walczyli na miarę swoich umiejętności i wygrywali niektóre mecze, a często kończyli sety na przewagi Jednak to nie wystarczyło do wyjścia z grup i zakwalifikowania się do fazy pucharowej. Zawody możemy zaliczyć do udanych, ponieważ z każdym turniejem podnosimy swoje umiejętności i jesteśmy coraz lepsi. Ponadto najważniejszy cel zawodów, czyli integracja środowiska abstynenckiego i promowanie zdrowego stylu życia został osiągnięty. Na zakończenie zwycięzcy odebrali puchary, medale i upominki a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale i upominki. Potem nastąpił czas pożegnań i umawiania się na następne spotkania.
w.n.26.10.2021r.
XVIII Festiwal Twórczości Artystycznej "Nadziejo prowadź"
organizowany przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów
"Rodzina" i Miejski Dom Koultury w Łodzi
"Rodzina" i Miejski Dom Koultury w Łodzi
04.10.2021 r.
Podczas IX Otwartych Abstynenckich Mistrzostw Wrocławia w tenisie stołowym, które odbyły się 12.09.2021 r. otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w XVIII Festiwalu Twórczości Artystycznej „Nadziejo Prowadź”, które od wielu lat organizowany jest w Łodzi przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów „Rodzina” i Miejski Dom Kultury. Wysłaliśmy zgłoszenia i obrazy namalowane przez kolegę Władysława („Nad Biebrzą)” i koleżankę Lucynę (cykl dwóch obrazów „Kobiety”). Jednak inne zaplanowane przez Stowarzyszenie działania nie pozwoliły nam uczestniczyć w Gali ogłoszenia wyników konkursu. Jakże wielkie było nasze zaskoczenie, kiedy dowiedzieliśmy się, że I miejsce przyznano obrazowi Władka N. „Nad Biebrzą” a drugie cyklowi „Kobiety” będącym dziełem Lucyny R.-J. Tak wysoka ocena naszych prac jest też zasługą działającej w naszej organizacji „Akademii Sztuki”, która pozwala nam rozwijać nasze umiejętności artystyczne.
link do wydarzenia:
https://rcpslodz.pl/index.php/2-aktualnosci/576-xviii-wojewodzki-festiwal-tworczosci-abstynentow-nadziejo-prowadz
link do wydarzenia:
https://rcpslodz.pl/index.php/2-aktualnosci/576-xviii-wojewodzki-festiwal-tworczosci-abstynentow-nadziejo-prowadz
w.n.26.10.2021r.
Wyjazd integracyjny do Stronia Śląskiego
01-03.10.2021 r.
W dniach 01-03.10.2021 r. kolejny już raz mieliśmy okazję wspólnie wyjechać na weekend i cieszyć się z razem spędzonego czasu. Tym razem nasz wybór padł na Stronie Śląskie, a co za tym idzie piękne tereny górskie masywu Śnieżnika. Wyjazd integracyjny obfitował więc w aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, a że pogoda dopisała, radość była jeszcze większa.
Pierwszego dnia w godzinach popołudniowych spacerowaliśmy po miejscowości z zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca. Drugiego dnia po śniadaniu w kilkuosobowych grupach udaliśmy się na górskie szlaki o różnym stopniu trudności. Część z nas zdobywała Śnieżnik, inni udali się na szlaki prowadzące dolinami, a jeszcze inna grupa zwiedzała okoliczne miejscowości. Wieczorem po obiadokolacji były spotkania i rozmowy przy kawie i herbacie.
Niedziela to już bardziej indywidualne spędzanie czasu, dość duża grupa w drodze powrotnej udała się do niewielkiego wodospadu w miejscowości Młoty i zażyła pierwszej w tym sezonie kąpieli w zimnej górskiej wodzie, później były odwiedziny w schronisku Jagodna na przełęczy Spalona i powrót do domu.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i bardzo miło spędzony razem czas.
t.k.08.10.2021r.
IX otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie
stołowym dla Amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
12.09.2021 r.
Tradycyjnie już od wielu lat na początku września nasze Stowarzyszenie organizuje zawody w tenisie stołowym dla środowisk trzeźwościowych. Tegoroczne IX Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyły się 12.09.2021 r. na Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10.
Do zawodów zgłosiły się 43 osoby w tym 14 kobiet i 29 mężczyzn, którzy zostali przydzieleni do następujących grup:
Kobiety do dwóch grup wiekowych:
1 grupa do 52 lat (7 osób),
2 grupa ponad 52 lata (7 osób).
Mężczyźni do trzech grup wiekowych:
1 grupa do 40 lat (9 osób),
2 grupa od 41 do 55 lat (13 osób),
3 grupa ponad 55 lat (7 osób).
Zawody przebiegały w serdecznej i miłej atmosferze a rywalizacja stała na wysokim poziomie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i punktacją nadzór mieli sędziowie z Dolnośląskiej Federacji Tenisa Stołowego.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowali:
1. Alina Domagała
2. Łucja Pelc
3. Hanna Stefaniak
4. Robert Jasek
5. Andrzej Misiak
6. Władysław Nowicki
7. Andrzej Pelc
8. Józef Pelc
Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło 37 osób a w wyniku rywalizacji ustaliła się następująca kolejność.
Kobiety do 52 lat:
1. Karolina Mistewicz
2. Magdalena Frąckiewicz
3. Agnieszka Ptak
4. Dorota Bochnia
Kobiety ponad 52 lata:
1. Mariola Mielczarek
2. Ewa Izydorczyk
3. Hanna Stefaniak
4. Alina Domagała
5. Łucja Pelc
6. Iwona Ozdowa
Mężczyźni do 40 lat:
1. Piotr Imiołczyk
2. Łukasz Pyda
3. Marcin Mistewicz
4. Łukasz Smorąg
5. Przemysław Kolada
6. Andrzej Sobok
7. Dominik Nalaskowski
8. Maciej Haniszewski
9. Tomasz Skąpski
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1. Jerzy Ciekański
2. Jacek Graczyk
3. Marcin Stopczyk
4. Paweł Sochacki
5. Józef Pelc
6. Adam Gozdowiak
7. Marek Łukasiewicz
8. Robert Jasek
9. Marek Stefański
10. Daniel Świniarski
11. Jacek Rosiak
Mężczyźni ponad 55 lat:
1. Wincenty Warzecha
2. Andrzej Pelc
3. Stanisław Zydaczek
4. Sławomir Reński
5. Andrzej Misiak
6. Władysław Nowicki
7. Zdzisław Szymański
Podczas rywalizacji zawodnicy i kibice mieli możliwość posilić się pysznym bigosem, parówkami na gorąco, trzema rodzajami ciast, wafelkami, markizami oraz gorącymi i zimnymi napojami. Ponadto nagłośnieniem i oprawą muzyczną turnieju wsparł nas kolega Roman.
Podsumowując występ naszej ekipy to zdobyliśmy jedno II i jedno III miejsce, a pozostali nasi reprezentanci zajmowali punktowane miejsca, co świadczy o ich dużych umiejętnościach. Zawody zakończyło wręczenie medali, pucharów, dyplomów i drobnych upominków. Ponadto wszystkie startujące zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za udział w zawodach. Zamykając imprezę kolega Władysław Nowicki serdecznie podziękował zawodnikom za uczestnictwo i sportową rywalizację w przyjacielskiej atmosferze oraz zaprosił uczestników na zawody w przyszłym roku.
w.n.16.09.2021r.
Wyjazd integracyjny do Polanicy Zdroju
21-23.05.2021 r.
Maj to już tradycyjnie czas wyjazdu integracyjnego. Tak samo było również w tym roku i w dniach 23-25.05.2021 spędzaliśmy wspólnie czas w Polanicy Zdroju. Na szczęście rygory sanitarne związane z pandemią zostały poluzowane i nic nie stanęło na przeszkodzie, abyśmy mogli wspólnie relaksować się w pięknym uzdrowisku i w pięknych okolicznościach przyrody.
Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęło się wspólną obiadokolacją w piątek po przyjeździe, po której był czas na rozmowy i plany na kolejne dni pobytu.
W sobotę po śniadaniu grupa górołazów wybrała się na wycieczkę w po szlakach turystycznych przebiegających przez piękne tereny gór bystrzyckich. Po drodze mieliśmy okazję obejrzeć piękną twierdzę w Szczytnej, gdzie z wieży widokowej mogliśmy podziwiać przepiękną okolicę. Później udaliśmy się do schroniska pod muflonem, które góruje nad Dusznikami Zdrojem i dalej szlakiem na szczyt góry Wolarz. Stamtąd już zeszliśmy do Polanicy gdzie nasza wycieczka dobiegła końca. Wszyscy w doskonałych humorach mimo zmęczenia, bo w nogach było 27 km.
Druga grupa lubiąca górskie wycieczki udała się na mniej męczącą wyprawę i podziwiała niesamowite formy skalne Szczelińca Wielkiego.
Część z nas sobotni dzień spędzała na podziwianiu uroków Polanicy Zdroju, Dusznik Zdroju oraz Kudowy Zdroju spacerując po parkach zdrojowych i smakując wód leczniczych.
Wieczorem po obiadokolacji kontynuowaliśmy aktywny wypoczynek spacerując po parku zdrojowym Polanicy Zdroju.
Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęło się wspólną obiadokolacją w piątek po przyjeździe, po której był czas na rozmowy i plany na kolejne dni pobytu.
W sobotę po śniadaniu grupa górołazów wybrała się na wycieczkę w po szlakach turystycznych przebiegających przez piękne tereny gór bystrzyckich. Po drodze mieliśmy okazję obejrzeć piękną twierdzę w Szczytnej, gdzie z wieży widokowej mogliśmy podziwiać przepiękną okolicę. Później udaliśmy się do schroniska pod muflonem, które góruje nad Dusznikami Zdrojem i dalej szlakiem na szczyt góry Wolarz. Stamtąd już zeszliśmy do Polanicy gdzie nasza wycieczka dobiegła końca. Wszyscy w doskonałych humorach mimo zmęczenia, bo w nogach było 27 km.
Druga grupa lubiąca górskie wycieczki udała się na mniej męczącą wyprawę i podziwiała niesamowite formy skalne Szczelińca Wielkiego.
Część z nas sobotni dzień spędzała na podziwianiu uroków Polanicy Zdroju, Dusznik Zdroju oraz Kudowy Zdroju spacerując po parkach zdrojowych i smakując wód leczniczych.
Wieczorem po obiadokolacji kontynuowaliśmy aktywny wypoczynek spacerując po parku zdrojowym Polanicy Zdroju.
Niestety czas w dobrym towarzystwie szybko upływa i w niedzielę po śniadaniu trzeba było opuścić pensjonat i wracać się do swoich domów. Po drodze oczywiście każdy miał zaplanowane jakieś atrakcje i tak niektórzy zwiedzali Twierdzę Kłodzko, inni odwiedzili Arboretum w Wojsławicach.
Nasz kolejny wspólny wyjazd był okazją do zacieśniania więzi, lepszego poznawania się i integracji środowisk abstynenckich. Liczymy bardzo, że przy okazji kolejnych wyjazdów będzie nas jeszcze więcej. Zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy zdjęcia z naszego wyjazdu.
t.k.21.05.2021r.
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
16-18.10.2020 r.
W dniach 16-18.10.2020 r. kolejny raz członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z najbliższymi przebywali na wyjeździe integracyjnym. Ze wzgledu na sytuację epiedmiologiczną nasz wyjazd nie był tak liczny jak byśmy tego sobie życzyli, ale przecież zdrowie jest najważniejsze. Skorzystaliśmy z gościnności sprawdzonego już pensjonatu "Raad na uroczysku", gdzie mogliśmy liczyć na miłe przyjęcie, dobre jedzenie, a przede wszystkim zapewnienie właściwych warunków sanitarnych, co w obecnym czasie jest bardzo istotne.
Pogoda była już zdecydowanie jesienna, ale nie przeszkodziło nam to w aktywnym spędzaniu czasu. W sobotę duża grupa wybrała się na grzbiet Karkonoszy, najpierw czarnym szlakiem do Rozdroża pod Kamieńczykiem, dalej przez wodospad Kamieńczyka czerwonym do Hali Szrenickiej, póżniej do mokrej przełęczy i zielonym szlakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem. Stamtąd szlakiem niebieskim do naszego pensjonatu. Całośc wycieczki to ponad 18 km. Na Hali Szrenickiej przywitała nas zima , sypał śnieżek i zrobiło się bardzo bajkowo. Wróciliśmy do ośrodka w doskonałych humorach i raosnych nastrojach.
Druga grupa zwiedzała Szklarską Porębę i okoliczne miejscowości.
Znaleźli się wśród nas również amatorzy zimnej wody, który w bystrych nurtach górskich potoków zażywali kąpieli i hartowali swoje ciała.
t.k.24.10.2020r.
II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego
Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym
26.09.2020 r.
26 września 2020 roku odbyły się II Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich w tenisie stołowym zorganizowane przez Bałuckie Stowarzyszenie Abstynentów ”RODZINA”. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała ekipa w składzie: Alina Domagała, Łucja Pelc, Hanna Stefaniak i Józef Pelc. Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej i sportowej atmosferze. Nasi reprezentanci rywalizowali ze zmiennym szczęściem ale realnie oceniając osiągnęli miejsca na miarę swoich możliwości. Najlepiej zaprezentował się jedyny mężczyzna w ekipie Józef Pelc, który ostatecznie zajął piąte miejsce.
w.n.06.10.2020r.
VIII otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wroclawia w tenisie
stołowym dl Amatorów im. Kazimierza Ogrodnika
05.09.2020 r.
Organizowane przez nasze Stowarzyszenie od wielu lat VIII Otwarte Abstynenckie Mistrzostwa Wrocławia w tenisie stołowym dla AMATORÓW im. Kazimierza Ogrodnika odbyły się już tradycyjnie w sobotę 5 września 2020 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10. Warto podkreślić, że były to pierwsze w tym roku zawody tenisa stołowego, które udało się przeprowadzić. Zawody odbyły się w specyficznych warunkach, panującej pandemii Covid 19. Zmusiło nas to do zastosowania pewnych ograniczeń wynikających z tej sytuacji. Ograniczyliśmy liczbę uczestników do maksymalnie 25 osób, ostatecznie w zawodach udział wzięły 22 osoby. Każdy z uczestników podczas rejestracji miał mierzoną temperaturę, otrzymał maseczkę oraz lateksowe rękawiczki. Ponadto przez cały czas turnieju dostępne były środki dezynfekujące. Zawodnicy podzieleni zostali na następujące kategorie:
1. Kobiety (5 zawodniczek).
2. Mężczyźni do lat 40 (4 zawodników).
3. Mężczyźni od 41 do 55 lat (dwie podgrupy po 4 zawodników).
4. Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).
Do zawodów przystąpili reprezentanci następujących Stowarzyszeń:
• „Apostolat trzeźwości” z Lubina – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna – 2 osoby.
• Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 4 osoby.
• Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 5 osób.
• Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 1 osoba.
• i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.
2. Mężczyźni do lat 40 (4 zawodników).
3. Mężczyźni od 41 do 55 lat (dwie podgrupy po 4 zawodników).
4. Mężczyźni ponad 55 lat (5 zawodników).
Do zawodów przystąpili reprezentanci następujących Stowarzyszeń:
• „Apostolat trzeźwości” z Lubina – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „KROKUS” z Działoszyna – 2 osoby.
• Stowarzyszenie B.S.A. „RODZINA” z Łodzi – 4 osoby.
• Stowarzyszenie „TĘCZA” z Jelcza-Laskowic – 5 osób.
• Stowarzyszenie „ARIADNA” z Lubina – 1 osoba.
• Stowarzyszenie „MOST” z Wrocławia – 1 osoba.
• i gospodarze Stowarzyszenie „STARÓWKA” z Wrocławia – 8 osób.
Gościem specjalnym zawodów był syn patrona zawodów Piotr Ogrodnik, który podczas ceremonii dekoracji rozdawał medale i puchary.
Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz nielicznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
Rywalizacja przebiegała w serdecznej, sportowej atmosferze i została pozytywnie oceniona przez wszystkich uczestników. Duże uznanie zawodników oraz nielicznej grupy kibiców wzbudził również tradycyjny poczęstunek, który zapewnili organizatorzy.
Ostateczne wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:
Kobiety:
1. Mariola Mielczarek – B.S.A. „RODZINA”
2. Ewa Izydorczyk – B.S.A. „RODZINA”
3. Hanna Stefaniak – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
5. Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
Mężczyźni do 40 lat:
1. Krzysztof Kasprzykowski – B.S.A. „RODZINA”
2. Łukasz Smorąg – Stowarzyszenie „TĘCZA”
3. Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST”
4. Przemysław Kolada – Stowarzyszenie „TĘCZA”
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1. Jacek Graczyk – Klub „KROKUS”
2. Marcin Stopczyk – B.S.A. „RODZINA”
3. Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA”
5-6. Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
5-6. Tomasz Biegun – „Apostolat trzeźwości”
7-8. Jacek Rosiak – Stowarzyszenie „TĘCZA”
7-8. Daniel Świniarski – Stowarzyszenie „TĘCZA”
Mężczyźni ponad 55 lat:
1. Wincenty Warzecha – Klub „KROKUS”
2. Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
3. Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Ryszard Krok – Stowarzyszenie „TĘCZA”
5. Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”
1. Mariola Mielczarek – B.S.A. „RODZINA”
2. Ewa Izydorczyk – B.S.A. „RODZINA”
3. Hanna Stefaniak – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Łucja Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
5. Alina Domagała – W.S.A. „STARÓWKA”
Mężczyźni do 40 lat:
1. Krzysztof Kasprzykowski – B.S.A. „RODZINA”
2. Łukasz Smorąg – Stowarzyszenie „TĘCZA”
3. Andrzej Sobok – Stowarzyszenie „MOST”
4. Przemysław Kolada – Stowarzyszenie „TĘCZA”
Mężczyźni od 41 do 55 lat:
1. Jacek Graczyk – Klub „KROKUS”
2. Marcin Stopczyk – B.S.A. „RODZINA”
3. Józef Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Jacek Stryjak – Stowarzyszenie „ARIADNA”
5-6. Robert Jasek – W.S.A. „STARÓWKA”
5-6. Tomasz Biegun – „Apostolat trzeźwości”
7-8. Jacek Rosiak – Stowarzyszenie „TĘCZA”
7-8. Daniel Świniarski – Stowarzyszenie „TĘCZA”
Mężczyźni ponad 55 lat:
1. Wincenty Warzecha – Klub „KROKUS”
2. Andrzej Pelc – W.S.A. „STARÓWKA”
3. Andrzej Misiak – W.S.A. „STARÓWKA”
4. Ryszard Krok – Stowarzyszenie „TĘCZA”
5. Władysław Nowicki – W.S.A. „STARÓWKA”
w.n.07.09.2020r.
Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby
22-24.05.2020 r.
W dniach 22-24.05.2020 r. odbył się nasz coroczny wiosenny wyjazd integracyjny. Dzięki poluzowaniu obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym nasz wyjazd mógł dojść do skutku.
Tym razem spędziliśmy czas w Karkonoszach, a bazą wypadową była Szklarska Poręba. Mieszkaliśmy w sprawdzonym przez nas miejscu RAAD na Uroczysku skąd mieliśmy bardzo blisko do wodospadu Szklarki, Chaty Walońskiej jak również do szlaku do schroniska pod Łabskim Szczytem.
Ze względu na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt jak również zamknięte granice, część szlaków nie była dostępna dla turystów więc zostało nam udać do Schroniska pod Łabskim Szczytem, a stamtąd wrócić żółtym szlakiem i drogami leśnym do punktu wyjścia. W sumie przeszliśmy ponad 15 km.
Druga grupa zwiedzała okoliczne kurorty: Świeradów Zdrój, Karpacz i na miejscu Szklarską Porębę.
Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Kolejny raz mogliśmy razem wypoczywać, integrować się i spędzać aktywnie czas na łonie natury.
Mamy nadzieję, że przy okazji kolejnej imprezy plenerowej będzie nas jeszcze więcej.
Tym razem spędziliśmy czas w Karkonoszach, a bazą wypadową była Szklarska Poręba. Mieszkaliśmy w sprawdzonym przez nas miejscu RAAD na Uroczysku skąd mieliśmy bardzo blisko do wodospadu Szklarki, Chaty Walońskiej jak również do szlaku do schroniska pod Łabskim Szczytem.
Ze względu na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt jak również zamknięte granice, część szlaków nie była dostępna dla turystów więc zostało nam udać do Schroniska pod Łabskim Szczytem, a stamtąd wrócić żółtym szlakiem i drogami leśnym do punktu wyjścia. W sumie przeszliśmy ponad 15 km.
Druga grupa zwiedzała okoliczne kurorty: Świeradów Zdrój, Karpacz i na miejscu Szklarską Porębę.
Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Kolejny raz mogliśmy razem wypoczywać, integrować się i spędzać aktywnie czas na łonie natury.
Mamy nadzieję, że przy okazji kolejnej imprezy plenerowej będzie nas jeszcze więcej.
t.k.30.05.2020r.